Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To znaczy, że odpady cementowo-wapienne lub też gipsowe dodajesz do betonu ?!!!!!!!!

Przyznaję że to zabrzmiało trochę " niefachowo". Chodziło mi o to, że resztki zaprawy cementowo-wapiennej dodaję do betonu mieszanego na miejscu, ale w małej ilości. Powiedzmy, że ok. 0,2 cześci z całości, i to w dolnej części wylewki.Ok. 3cm powyżej siatki zbrojącej jest już "normalny beton".Wydaje mi się, że większość ludzi budujących systemem gospodarczym tak robi. Dzięki, za uwagę, nawet nie myślałem o tym wcześniej w ten sposób jak Ty. Niemniej jednak nie uważam tego za duży błąd. Zobacz moje nowe fotki i oceń obiektywnie ( inni forumowicze TEŻ!!).Czekam na opinie i zdanie na temat, czy robić prysznic obok wanny, czy też "założyć" parawan na wannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

u mnie wylewki są już od tygodnia, ale wykonanie tynków się opóźnia z powodów przeróżnych, np. po burzy okazało się że piorun strzelił w słup elektryczny i nie mamy prądu, a bez tego agregat nie popracuje....

jutro mają rozpocząć tynkowanie, to się przekonam na wlasne oczy jak to jest z tym brudzeniem wylewek...

Rafi, jeślu ekipa się sprawdzi ( a póki co nie mogę wiele powiedzieć, bo jeszcze chłopcy nie mieli okazji się wykazać) to podam Ci namiary na priv. Ekipa jest z Łazisk jeśli Ci to nie przeszkadza.

Generalnie wyparował gdzieś mój optymizm i zacięcie budowlane... :cry:

zdecydowanie czas na urlop.

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Właśnie zakupiłem projekt Rudzika z Archetonu http://www.archeton.pl Zamierzam budować go w Szałszy koło Gliwic powiat tarnogórski.

Budowa systemem bardzo gospodarczym. Zastanawiam się czy do wykopu fundamentu brać koparke, czy popracować nad bicepsami :wink:

A może znacie kogoś kto nie zedrze skóry już na starcie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

już dawno żaden "fachowiec " tak mnie nie zdenerwował, jak pan M.K.

-człowiek ze Śląska

Na wiosne uówilismy się na wykonanie na początku lipca na docieplenia budynku styropianem,

cena atrakcyjna - gość z dobrą opinią.

Niestety zaczął mnie zwodzić co tydzień przesuwając termin, a ostatnio stwierdził że to za mały metraż (120m kw) i nie będzie tego robił jakby tego nie wiedział w trakcie umowy!!!

teraz mam materiał a nie mam ekipy.

Nie wspomnę o chamskim wyłączaniem komórki!!!

a wydawał się takim sympatycznym człowiekiem!

może znacie dobrego fachowce od ociepleń?

pozdro i nie dajcie się rolować , tak jak ja się dałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Generalnie to jestem tu nowy :D i licze na pomoc z Waszej strony.

Właśnie z żonką zaczęliśmy budowe, w tym tygodniu zalewamy fundamenty, robota wre na całego.

Jesteśmy na etapie kupna materiałów na ściany (budujemy z silki) może wiecie gdzie znaleźć tanio ten materiał !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robota tak zapie..... że nie mam czasu na organizację materiałów. W tym tygodniu kończą więźbę dachową i dawaj za dachówki.

Mam pytanie czym impegnowaliście drewno???

najpierw kąpiel w Fobosie, przed położeniem dachówki pomalowałem

Dulux Impregnat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Budowniczowie.

Ja włąsnie miesiac temu zacząłem użytkowanie swojego domku.

Niestety teraz to juz tylko się brudzi... :)

Szukam usilnie wrażeń z użytkowania kostki brukowej. Jestem przed wyborem jej rodzaju i mam wiele wątpliwości...

Podoba mi sie kostka tzw (w Libecie) płukana, tzn z szorstką powierzchnia. Boję sie czy nie będzie to trudne w utrzymaniu? Struktura sprawia wrażenie jakby każdy piaseczek i brud pozostawał w niej na wieki...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po urlopie :)

Mam już tynki !!!! piekne, równe jak lustro.

A jak czysto w domu, wszystkie odpadki po tynkowaniu starannie wyskrobane, wylewki nienaruszone i równiótkie, ekipa sprawna i terminowa. Eh, jak to miło pochwalić.... :). Moja budowa jest namacalnym dowodem na tezę, że jednak można zamienić kolejność i wykonać wylewki przed tynkami - jeśli ekipa tynkarzy jest sprawna, oczywiście.

A za kilka dni - mają montować okna - i moja sympatia do domu w budowie rośnie..... :))

Pozdrowienia,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEN DOBRY grupo gornoslaska!,ostatnio zle weszlem :oops: ,prosze o jakies namiary na wykonawcow ogrodzen!mam problemy nie tylko juz na starcie :-? ale mialem i przed tzn.w mieszkaniu.Na starcie to firma PRAKTA Tarn-Gory,duzo gorsi to firma SIATEX z Rudy Sl.Prosze o namiary na ogrodzenia ewentualnie brukarstwo-BARDZO DZIEKUJE :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...