Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Peter
Rozpoczołem budowę koło Tarnowskich Gór - projekt Krab2 z Archetonu, we wtorek 28.05. zalałem ławy, beton z Dyckerhoff Bytom za 185 zł+VAT. Negocjuję stały upust z Melbudem T.G. w ramach "Buduj z PSB", ale spróbuję również w Buliderze. Bloczki betonowe 39*25*14 kupiłem w Psarach za 2,31 zł(brutto)(specjalna oferta targowa Targbudu w Katowicach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy, ale co to za życie.Jak pisałam wcześniej w piątek przymierzyłam się do zdjęcia humusu niestety musiałam zrobić najpierw kolejne sianokosy/trawa rośnie jak szalona/ a dopiero teraz zabierzemy się za humus.W dalszym ciągu czekam na pozwolenie.

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter
Muruję ściany fundamentowe, ale pogoda nie sprzyja. poniedziałkowa ulewa dała sie mocno we znaki moim wykopom. Tonę w wodzie, błocie i glinie. Mam nadzieję że moim izolacjom poziomym na ławach to nie zaszkodziło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim !

poprzestałem pisać na Naszym forum chyba na drugiej stronie ,ale widzę , że znowu zaczyna się coś tutaj dziać - zatem do dzieła budowlańcy !

TomekM - u mnie tj. w Kleszczowie ,prace instalacyjne wykonywała firma z Oświęcimia i dojeżdżali codziennie ( 65 km ) . Koszt 120zł za punkt ( bez materiałów )nie jest to nawet średnia cena ! powiedziałbym nawet niska. W Gliwicach biorą 170 i więcej. Z ich roboty jestem bardzo zadowolony - zrobili czysto i estetycznie . Wszystko trwało ok. tygodnia razem z podłaczeniem kotła na olej i instalacji olejowej.

 

Cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aziel o ile dobrze pamiętam to budujesz w Gotartowicach, czy może gdzieś przy trasie Żory-Rybnik, bo dziś jechałam tą trasą i widziałam kilka domów w stanie surowym zamkniętym i prawie zamkniętym może któryś to Twój

pozdrawiam Ewa

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-06-08 19:29 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o bale ale muszę zrobić fundament i wymurować garaż będzie wolnostojący a doświadczenia marniutkie.A poza tym miło popatrzyć na rosnące mury znajomego z Forum :smile:

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Zapraszam chętnie JPWL. Musisz troszeczkę zboczyć a drogi . Jest to na żółto - kremowo otynkowany dom róg ulicy Szkolnej i Sportowej.Zapraszam chętnie podzielę się moimi uwagami i problemami z jakimi się spotkałem na budowie. Ja jestem tam prawie codziennie ok. 17.00 . Dzisiaj też będę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Edzia ,

też o tym myślę i juz troche poszperałem coś nie coś na temat ubezpieczeń. Sprawa wygląda tak , że Warta i PZU nie chcą ubezpieczyc budowy w trakcie od kradzieży. Owszem ogólne ubezpieczenie dostaniesz na sytuacje losowe ale jeżeli chcesz wnętrze i sprzęty w środku ubezpieczyć od kradzieży to oni tego nie robią, boją się czy co ? Jeżeli chodzi o zdarzenia losowe to ja chyba wybiorę Wartę .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...