Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kafelkarza, akuratnego, sprytnego no i oczywiście niedrogiego :wink: ...pilnie poszukuję.

Mój złapał fuchę za granicą i sobie pojechał :(

u mnie wczoraj zaczął kafelkarz robotę, to co widziałem to wygląda na dobrą robotę, jest moim zdaniem akuratny, czy sprytny to nie wiem :roll: ,

czy tani to jeszcze trudniej określić :o , u mnie będzie prawie do końca

października, im krócej tym taniej, mogę zapytać jutro jak u niego z wolnymi terminami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ! :evil:

Ja Ci dam ....Nie bój się Edzi :evil: :evil: :wink: Ja tylko tak łagodnie wyglądam :wink:

Tobie dobrze się wymądrzać, bo mieszkasz daleko :wink: .

Na miejscu jamlesa nie ryzykowałabym 8) ...a tymbardziej szmuglowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D jamles wpadaj częściej na drugi brzeg Brynicy. Nie bój się EDZI!!! :o

No chyba że masz cykora, to nocą możemy coś przeszmuglować z jednego brzegu na drugi. Np. naszą zalewajkę za Wasz żur!!! :lol: :lol: :lol:

chopie toś przepod :wink: , zalewać to możesz somsiada, a żur z wusztem

i bratkartoflami to jak puta u Busha na Dziękczynienie :wink: :lol:

a od EDZI to bardzij sie boja zimnyj wody w tyj Waszyj Brynicy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od EDZI to bardzij sie boja zimnyj wody w tyj Waszyj Brynicy :wink:

 

Jamles obyś nie musioł sie chopie przekonać kogo/czego mosz sie bardzij boć :evil: :evil: :wink: . A jo bych sie boła tego marasu w tyj Brynicy...może nogi rozpuścić :o ...a zimna woda zdrowia doda...jamles zapomniałeś. :roll:

A teraz trza to na polski przłożyć co by Świeżynka się połapała o czym godomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tłumaczeniem dosz se rady ? jakby co to służę pomocą :)

 

Jamles pogadaj z tym swoim kafelkarzem...wiesz u mnie to jest trochę inaczej, bo w łazince strop drewniany i nie ma wylewki tylko płyty OSB :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tłumaczeniem dosz se rady ? jakby co to służę pomocą :)

 

Jamles pogadaj z tym swoim kafelkarzem...wiesz u mnie to jest trochę inaczej, bo w łazince strop drewniany i nie ma wylewki tylko płyty OSB :-?

jutro przetestuję kafelkarza i dam znać przed Wichierkiem :wink: ,

a co do tłumaczenia to mam problem :roll: czy maras to to samo co borowiny :o :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro przetestuję kafelkarza i dam znać przed Wichierkiem :wink: ,

a co do tłumaczenia to mam problem :roll: czy maras to to samo co borowiny :o :wink:

 

Ok, dzięki :)

A co do tłumaczenia...maras z Brynicy to na pewno nie to samo co borowiny ... i nie radze Ci tego testować na sobie :) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co do tłumaczenia to mam problem :roll: czy maras to to samo co borowiny :o :wink:

 

jamles, jakby nie tyn :wink: to byś mi podpod...

maras(z Brynicy) = szlom... :p

borowina = blank młody wongiel rozszelontany w wodzie... 8)

 

No i proszę skuli głupot żech sie dowiedziała że borowina to węgiel...kto by to pomyślał zażywając kąpieli w rozszelontanym w wodzie węglu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ładnie mi się dostało. Nie każdy tu rodzony zna gwarę. Właśnie mi się tak przytrafiło. Ale i tak was lubię a jak nie zrozumię to sama sobie wytłumaczę co autor miał na myśli.

Nie wiedziałam że tylu z was mieszka tak blisko mnie. Ciekawa jestem z jakich konkretnie miejscowości jesteście?

Miłego dnia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ładnie mi się dostało. Nie każdy tu rodzony zna gwarę. Właśnie mi się tak przytrafiło. Ale i tak was lubię a jak nie zrozumię to sama sobie wytłumaczę co autor miał na myśli.

Nie wiedziałam że tylu z was mieszka tak blisko mnie. Ciekawa jestem z jakich konkretnie miejscowości jesteście?

Miłego dnia. :)

 

Świeżynko, ale nie obraziłaś się mam nadzieję z naszych żartów...my tak czasem po prostu mamy :wink:

Ja buduję w okolicy Rybnika...tak między Rybnikiem a Raciborzem :roll:

Mieszkam jeszcze w Rybniku tak ze do Żor mam na rzut beretem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się nie obraziłam bo nie ma za co. Fajnie że jesteście tacy weseli. Mam nadzieję że pomożecie dobrym słowem i radą początkującej sierotce. Narazie czekam na plan zagospodarowania przestrzennego do 'mojej" działaki i rozmawiam z bankami w sprawie kredytu. Od tych rozmów puchnie głowa, ale cóż rozumię że budowa to nie kupno bułek i musi człowiek swoje przeżyć.

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDZIA, kafelkarz ma wolne terminy dopiero w styczniu i lutym

przyszłego roku, marzec ma zajęty, ale Tobie chyba zależy na szybszym terminie :roll: , na płytach OSB już kładł płytki, trochę mu daleko, ale

dogadać się zawsze można

Leszek ja kupowałem heblowane, na pióro- wpust u p.Łasuta

w Pilchowicach ale 2 lata temu i ceny nie pamiętam

ŚWIEŻYNKA jestem z Knurowa, mieszkam w Gierałtowicach,

budujemy w Stanicy

PS. Może np. w środy zrobimy dzień gwary polskiej :o , ani słowa w ojczystym śląskim języku :o :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...