Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć

Czy ktoś z Was montował CO po 1-m maja? Uzyskałem wycenę w sklepie na materiały i usługę, przy czym na usługe 7%VAT a na materiały 22%... Na moje pytanie, dlaczego nie 7% na wszystko, odpowiedzieli, że to jest kryminał....

Jak było w Waszym przypadku?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ktoś z Was montował CO po 1-m maja?

 

Robiłem instalacje w lipcu br. i dostałem fakturę z jedną pozycją pt. "Instalacja co" na 7% VAT (do tego jeszcze osobno specyfikację materiałów).

W przyszłym tygodniu będą montować mi kotłownię i grzejniki i też wszystko ma być na 7%. Ale to sie doiero okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę podzielcie się namiarami na dostawców drewna lub brykietu do komina.

Na jednej hurtowni widziałem kiedyś niedawno brykiety , ale nie pamietam ceny i adresu, jak tam bede, to odpisze namiary i przesle na priv. Producent chyba z Krakowa

Jeśli chodzi o vat na usługi z materiałem, to wszyscy czekają co to będzie dalej (ale wtedy będzie już za późno :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brykiety produkuje Classen w Zwonowicach pakowane są w workach ok.19 kg za 6,84 zł brutto

tel. 032/ 4292112

W OBI w Bytomiu widziałem te brykiety w workach chyba 9kg za ponad 5zł.

Z drzewem w nadleśnictwach może już być problem, bo skończyły się

limity na wycinkę drzew i nadleśnictwa nie prowadzą sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brykiety produkuje Classen w Zwonowicach pakowane są w workach ok.19 kg za 6,84 zł brutto

tel. 032/ 4292112

W OBI w Bytomiu widziałem te brykiety w workach chyba 9kg za ponad 5zł.

Z drzewem w nadleśnictwach może już być problem, bo skończyły się

limity na wycinkę drzew i nadleśnictwa nie prowadzą sprzedaży.

 

Jamles a Ty widziałeś te brykiety Classena?

Ktoś pokazywał mi próbkę takiego brykietu, nie dopatrzyłam się w nich drewna tylko jakieś ichniejsze, sztuczne odpady... :-?

A kafelkarz sie odezwał ...niestety dopiero w grudnio ma wolny termin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem w OBI wyglądało jak spresowane treciny( dzisioj nie ma środy :lol: ) pisało na worku, że majom chyba 16900kJ/ na cos tam.

W ub. roku kominkarz do wkładu dał mi 2 worki brykietów, ale nie wiem

kto je wyprodukował :oops: paliło się to dobrze, a wyglądało to tak jak

te co widziałem w OBI. Jeszcze w tym tygodniu kominkowy przyjedzie

robić obudowę to postaram się dowiedzieć coś więcej.

Kafelkarz robi 2 łazienkę i narazie jest OK, odpukać w nie malowane brykiety :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o koszt budowy domku z poddaszem o powierzchni użytkowej 130 m2. Za stan surowy otwarty ( w tym dach dwuspadowy z dachówką cementową ) firma zażyczyła sobie 150 000 - to chyba dużo?

to znowu ja , jakoś nikt nie chce Ci pomóc, więc spróbuję trochę namieszać,

nie wiem czy wiązanie się z jedną firmą wykonujacą robotę i dostarczającą materiały to dobry pomysł, bo niby 7% VAT-u,

ale napewno policzą ceny katalogowe do tego doliczą jakieś koszty zakupu(do 15%), a kupując samej w hurtowniach

możesz negocjować ceny, dostac upusty i 22% VAT nie musi być taki straszny, a z wykonawcą umawiać się na kwoty

za poszczególne etapy budowy. Budowę chyba zaczniesz dopiero w przyszłym roku więc z ulgi budowlanej

już nie skorzystasz, więc może da się kupować bez faktury, a jeżeli masz już pozwolenie na budowę to jak najwięcej

kup do końca roku co by od podatku odliczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o koszt budowy domku z poddaszem o powierzchni użytkowej 130 m2. Za stan surowy otwarty ( w tym dach dwuspadowy z dachówką cementową ) firma zażyczyła sobie 150 000 - to chyba dużo?

 

Dobrze sam sobie odpowiedziałeś - chyba dużo za dużo.

 

Na szybko podliczyłem moje koszty do stanu surowego otwartego z dachem pokrytym blachodachówką (bez stolarki, instalacji, tynków i wylewek) i wyszło mi ok. 170 000 - ale za 260m2 pu.

 

To co napisał jamles o zlecaniu zakupów i budowy jednej firmie to prawda, a od siebie dodam, że: murowaniem powiniem zajmować się murarz, wykonaniem konstrukcji dachu - cieśla, ułożeniem pokrycia i wykonaniem obróbek na tym dachu - dekarz. Jakoś nie wierzę w "fachowców" co to umią wszystko. No chyba, że to duża firma zatrudniająca tych wszystkich specjalistów - ale pewnie wtedy przy okazji płacenia za robotę murarzy i cieślów zapłacisz też za sekretarki pana prezesa.

Jeżeli Twoja praca pozwala Ci na włączenie się w proces budowlany w stopniu większym niż tylko podpisywanie odbiorów poszczególnych etapów i robieniu wypłat to spróbuj poszukać innych wykonawców - niekoniecznie na całość inwestycji. Myślę, że jak zapytasz na Forum to życzliwe dusze podsuną namiary na jakieś warte polecenia (lub nie) ekipy. Ja osobiście jestem zadowolony z "moich" cieślów, tynkarzy (dzięki Ilona75), wylewkarzy i instalatorów co. Cała reszta ekip mieściła się w normach przyzwoitości wykonawstwa, terminowości i cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...