Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To też nie jest do końca tak. W WARCIE by ubezpieczyć dom w budowie od kradzieży z włamaniem i dewastacji (ściany i dach + elementy wyposażenia budynku, czyli instalacje itp.) nalezy mieć prznajmniej DWA odbiory oraz okna i drzwi. I to antywłamaniowe, przynajmniej P3 lub kraty. Nie potrzeba ani ogrodzenia, ani stałego pobytu na miejscu.

To są infroamcje od WARTY z Warszawy i Bielska-Białej sprzed 3 tygodni!

Tylko UWAGA!!! W przypadnku kradzieży WARTA nie zwraca całości strat!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak pomyślałam o tym ubezpieczeniu placu budowy bo jak wiecie w pewnym momencie pojawi się na nim całkiem pokaźna sterta bali drewnianych i będzie to warte ileś dziesiąt tyś.zł.No przecież ja chyba oka w domu nie zmrużę.A może zamiast ubezpieczenia jakąś grupę ochroniarzy

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć JPWL ,

Dzięki , jeśli chodzi o dachówkę to jest to IBF z Bolesławca. Ja kupowałem niedrogo ( upust na ''dzień dobry '' 10 % na wszystko )w firmie Budrol na ulicy Kozłowskiej. Pracuje tam młody gość , sympatyczny i na pewno się dogadacie. Możesz powołać się na mnie .

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomi

Do wszystkich: zdecydowanie odradzam kontakty z hurtownią (nb

chwaloną w Muratorze) Mat-Bud w Gliwicach. Robienie łaski i zawalanie deklarowanych terminów przy sprzedaży tego, czego

nie mają akurat na składzie (są jedynym w okolicy dystrybutorem bloczków z Żelisławic) można jeszcze przeżyć.

Ale nie można sobie pozwolić na odrobinę chociaż zaufania do

hurtowni, która zaskakuje ukrytymi kosztami (np. kaucje za

palety) mimo, że robili pełne wyceny kosztów wg zostawionego

im projektu, której ceny zmieniają się w ciągu kilkunastu sekund

po zwróceniu im uwagi, że są wyższe od katalogowych producenta i

ustalonych przy zamówieniu, która dostarcza towar niezgodny ze specyfikacją na zamówieniu (oczywiście gorszej jakości niż

wyszczególniony i wyceniony na fakturze) i w końcu której

kadra kierownicza wykazuje się stopniem arogancji równym stopniowi nieznajomości produktów, które sprzedają - teksty w stylu "biały beton komórkowy jest tylko na klej" (można zadzwonić do Żelisławic i spytać ich co znaczy oznaczenie M na bloczkach) i "proszę się rozłączyć, bo ja do pana dzwonię, a szkoda mi pięniędzy na wysłuchiwanie pańskich głupot".

Sorry za przynudzanie, ale może moje doświadczenia pomogą i zaoszczędzą nerwów komuś, kto miał zamiar zamawiać u nich materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam betonowania w czasie upałów!

2 lata temu był też upalny czerwiec. Stetter się rozstawił, betoniarki z betonem czekają, a tu nic - zabetonowany na amen. Zanim przyjechał drugi, minęło 1,5 godziny, a beton w gruchach sobie tężał. Zamiast posłać ich wszystkich w diabły, wylaliśmy to na stropy. Teraz przy malowaniu widać, ile wylazło pęknięć :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić w miarę tanich elektryków, którzy nie będą

bardzo krzywić się na dojazd do Rudzińca (połowa drogi między

Gliwicami a Kędzierzynem) ?

Czas zacząć rozeznania i pertraktacje - przy okazji chętnie

dowiedziałbym się oWaszych pomysłach i problemach związanych

z elektryką w domu i na reszcie działki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy wiadomości: jpwal

 

Myślę sobie, iż recesja w budownictwie ma dwie strony:

1. Mozna kupić taniej;

2. Łatwiej natknąć się na naciągaczy.

 

Co do pkt 2, nie mam złudzeń, nikt mi nie da nic za darmo. Jestem w stanie targować się z hurtownią ale tylko w sytuacji gdy kupuję dużo, z klientem za 100 PLN nikt nie będzie się targował. W obecnej sytuacji hurtownie pod względem negocjacji są rzeczywiście bardziej elastyczne musimy jednak bardziej uważać na kanciarzy. Hurtownie są przecież w trudnej sytuacji finansowej, będą się starały wykorzystać klienta maksymalnie, w hurtowniach wiele osób jest na wypowiedzeniach i nie mają interesu dbać o firmę. To jest po prostu druga, niekorzystna dla nas strona medalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Czytam i czytam i nie mogę się dopatrzeć nikogo z Jastrzębia czy Wodzisławia... :smile:

My z mężem budujemy właśnie między tymi dwoma miastami (mieszkamy w J-biu).

Pod koniec tego tygodnia wylewamy strop. Na razie jeszcze działają zbrojarze. Robota idzie bo dobra pogoda.

Pozdrawiam wszystkich z okolicy: Rybnika, Żor .....

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Doti dnia 2002-06-27 12:53 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w Klubie :smile: ja niestety muszę Was na chwilę pożegnać-wakacje,żeby nabrać sił przed przystąpieniem do budowy.Jestem strasznie wkurzona, bo od miesiąca nie mogę doczekać się na warunki przyłczenia energii,a czas leci a pozwolenia na budowę ciągle brak.Ręce i nogi opadają

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE

Lata mnie nie było...

W między czasie zdołałem wstawić okna, wytynkować dom, pomalować i pozakańczać więźbę, zrobić wylewkę na styropianie (DYCKERHOF - BYTOM - 190 zł - bez rach.), położyć instalacje CO podłogową i normalną TECE - BUILDER GLIWICE - nawet projekt i narzędzia miałem za darmochę), położyć instalację wodną i sanitarną i ....

To by było na tyle. Już niedługo zaczną tenkować w środku i... się będzie można malować i wprowadzać... nie jeszcze wszystko na zewnątrz - tynk ozdobny - myślę o silikatowym, oraz oczyszczalnie - może ktoś coś poleci, no i ogródódek .. a raczej ogród...

Potem basen, kort itakie drobnostki...

HA HA ... a kto to wszystko sfinansuje...?

Pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Mirku i koniecznie pole golfowe jak szaleć to szaleć a my będziemy regularnie na odbiory basenu, kortów itp. No muszę się pochwalić,że moja rozmowa telefoniczna z użyciem niecenzuralnych słów poskutkowała i dziś odbieram warunki przyłączenia energii. pozdrawiam Ewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem rachunek z GZE za prąd budowlany (4 miesiące):

opłata za energię - 6 zl

opłata za przesył - 191 zł

Niech ich .... :sad:

Ludzie żyjcie w przyjaźni z sąsiadami, to jest tańsze i zdrowsze od energetyki ...

 

Ponawiam prośbę o namiary na elektryków - może znajdzie się jakiś godny polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Właśnie zamówiłem piec C.O.

Tanioo. jak barszcz - no może dwa barszcze (barszczyki, barszczu, barszczem - o rany! co oni tak sikają po tym barze)

A więc zamówiłem piec ARISTON ECOSMART 24MFFI kondensacyjny z zamkniętą komorą za.... no zgadnijcie !

Podpowiem że cena producenta to 6199 PLN brutto.

Jak ktoś zgadnie to ma u mnie karnet na miesięczne bezpłatne koszenie ogrótka (2500mkw)

Więc pozostaje mi jeszcze rozglądnąć się za kaloryferami - macie jakieś doświadczenia ? Z tym że mnie interseuje estetyka również - parametry z tego co poczytałem mają wszystkie podobne.

Jak ktoś szuka pieca CO ULRICHA to w piekarach w INSTALU czy coś takiego za 3500

Kończe bo przyjechał transport PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIRZAW!

Kiedy dędzie Twoja WWW, bo chciałam Cię poznać.

Na forum wstąpiłam niedawno, i nie mogę się zdecydować do jakich "budujących" należeć.

Mieszkam na Śląsku, ale buduję w Beskidach.

Jestem na etapie więżby, ale przecież nie będę jej woziła w góry.

Czy możecie mi doradzić jaki impregnat do więżby jest najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...