Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam wszystkich

Jestem z Gliwic

Jeszcze nie podjalem decyzji o budowie domu (choc mam na oku dzialke) gdyz nie potrafie skalkulowac kosztow ewentualnej budowy

Chce wybudowac tani ok. 100m dom + garaz (dom z uzytkowym poddaszem)

Poszukuje namiarow na firme, ktora buduje domy pod klucz (oczywiscie gdzies w poblizu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam cieplutko!

poszukuję Kierownika budowy z Tychów

czy możecie mi kogoś polecić?

może powinnam rozpisac przetarg :D bo nie wiem, jak się do tego zabrać.

tak na serio to mam na oku jednego (znajomy, zaangażowany, pełen zapału) ale ma bardzo, bardzo nikłe doświadczenie, bo młody.

I domu jeszcze nie budował.

co o tym myślicie?

dzięki za podpowiedzi.

Olinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu śledzę forum grupy Górnośląskiej i muszę przyznać, iż jestem rozczarowany ilością postów, jakie się dziennie pojawiają.

Pomimo to, chcę do Was przystać. Zamierzam budować wg. projektu Pamela z grupy Archipelag. Z uwagi na zagrożenie powodziowe konieczne jest wyniesienie parteru na 1,4m, dlatego będę podpiwniczał. Ściany zamierzam wykonać jako 2w z Maxa + styropian, strop monolityczny.

Czekam na wnioski tych, którzy budowali z Maxa.

 

Pozdrawiam Rozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu śledzę forum grupy Górnośląskiej i muszę przyznać, iż jestem rozczarowany ilością postów, jakie się dziennie pojawiają.

Pomimo to, chcę do Was przystać.

Pozdrawiam Rozi.

Witam nowych zawodników , którzy zwiększą "bramkostrzelność" w naszej grupie :wink:

 

witam cieplutko!

poszukuję Kierownika budowy z Tychów

Coraz więcej nas z okolic tychów 8). Jeśli chodzi o kierownika , to

jeśli projekt w miare prosty to go bierz . Przy skomplikowanym projekcie nawet doświadczeni popełniają błędy, a mieszkać bedziesz tylko Ty.

 

Marko - a jaki odcień mają te maxy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie takich znowu nowych :D

dzięki za cieplutkie przyjęcie - po prostu tylko śledziłam sobie wątki i nie pojawiałam sie nigdzie przez chyba rok, bo co będe pisać, jak się u nas nic nie działo (działała roślinność, skutecznie skrywając Nasz Kawałek Ziemi :x )

 

Przy okazji WITAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH i Już Mieszkających

no i miłego dnia!

Olinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego (no i wiadomo że niedrogiego), solidnego fachowca który mógłby mi zrobić schody drewniane w środku i balustrady na tarasie.

Macie może jakieś kontakty?

Osobiście polecam "moich" intalatorów.

Robią w miedzi i PP.

Szybko solidnie i w miarę tanio.

Robili mi gaz z uprawnieniami, wodę w PP i CO w miedzi.

A w cenę był wliczony biały montaż, który po roku naprawdę przyjechali i zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozi

Zagrożenie powodziowe a Ty piwnicę planujesz?

 

Mam zamiar budować na terenie, który w 1997r został zalany. Z mieszkańców najmniej ucierpieli ci, których parter był wyniesiony ok.1,5 powyżej gruntu. Korzystając z tych doświadczeń chcę wynieść parter do podobnej wysokości, a uzyskaną przestrzeń fundamentów wykorzystać na piwnice (nie muszę zasypywać).

 

Pozdrawiam Wszystkich Rozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozi

Zagrożenie powodziowe a Ty piwnicę planujesz?

 

Mam zamiar budować na terenie, który w 1997r został zalany. Z mieszkańców najmniej ucierpieli ci, których parter był wyniesiony ok.1,5 powyżej gruntu. Korzystając z tych doświadczeń chcę wynieść parter do podobnej wysokości, a uzyskaną przestrzeń fundamentów wykorzystać na piwnice (nie muszę zasypywać).

 

Pozdrawiam Wszystkich Rozi

Pamiętaj o dobrej izolacji przeciwwodnej a parter koniecznie powyżej poziomu wału ppoz.

u nas nic nie działo (działała roślinność, skutecznie skrywając Nasz Kawałek Ziemi :x )

 

Olinek - to u Ciebie na pewno piękny ogród rośnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów z Klubu Budujących na Śląsku!

 

Czy ktoś może wie i może polecić tartak, w którym można zamówić dobrą więźbę dachową? Słyszałem, że można gdzieś zamówić więźbę z drewna z Finlandi? Czy ktoś coś wie na ten temat?

 

A teraz inny problem, na który natknąłem się dzisiaj i pytanie do Was.

Ile w Urzędach na terenie których budujecie trwa (i czy jest wogóle konieczna) wydanie "Opinii o lokalizacyji". W UM Mikołów, gdzie jednym z głównych celów takiej opinii jest opinia z Okręgowego Urzędu Górniczego (którą to opinię załątwiłem sam, a została wydana przez GIG Kopalnię "Barbara", na którą to OUG scedował ten obowiązek i dostarczyłem jako załącznik do wniosku) trwać to ma MIESIĄC!!!!!!!

Dla dodania smaczku jest to tylko opinia, a nie decyzja urzędową i nie wymaga uprawomocnienie i może się wydawać, że jest to "papierek pomocniczy" zwłaszcza, że od 28 stycznia będzie już prawomocny Plan Zagospodarowania Przestrzennego, ale gdzie tam. To podstawowy papierek, bez którego nie można w Mikołowie załatwić niczego co jest związane doczelowo z pozwoleniem na budowę. Nie można wystąpić o odrolnienie działki, nie można wykonać mapy do celów projektowych itp. Za opinię tą należy oczywiście zapłacić ok. 40 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam godnych polecenia fachowców (tani i solidny :D ) do wykonania stanu surowego otwartego z okolic Bierunia.

 

Pozdrawiam Rozi

 

Mam nadzieje , że moje dane na coś ci sie przydadzą

 

fotkon - ubolewam nad cięzką pracą naszych urzędników , ale nic nie poradzę. Proponuje metode jak ze zwierzetami - kiełbaska, cukierek, pogłaskać po głowie (tylko nie traktuj tego dosownie :wink: , bo mogą ugryźć :D ) Jeśli chodzi o drewno to nie szalej , u nas też kupisz dobre drewno, kwestia tylko kasy.

 

Jeszcze jedno - mrozik trzyma - chyba będzie zima :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogród przeeeepiękny :o

trawniczek angielski - do pasa, na samym środeczku jakieś badyle, dookoła haszcze i w ogóle cudnie to wszystko zaprojektowane (przez naturę, która nas pokonała)

 

ale, byle do wiosny... :D

bo jak to wszystko zakwitnie, to dopiero będzie cudnie!

http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=2&id=33862&q=lojer&k=4&nxt=0

pozdrawiam,

Olinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogród przeeeepiękny :o

trawniczek angielski - do pasa, na samym środeczku jakieś badyle, dookoła haszcze i w ogóle cudnie to wszystko zaprojektowane (przez naturę, która nas pokonała)

 

ale, byle do wiosny... :D

bo jak to wszystko zakwitnie, to dopiero będzie cudnie!

http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=2&id=33862&q=lojer&k=4&nxt=0

pozdrawiam,

Olinka

tzn , ze na wiosne zaczynasz ? jak przywieziesz palety i inne to troche zniszczysz sobie ten ogród ale trudno - coś za coś :D

powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieodżałowana strata :lol:

 

tak na serio to wiele bym dała, żeby to badziewie zniknęło!

może na zdjęciu nienajgorzej wygląda, ale w praktyce koszmar.

a najgorsze jest to, że z każdziuteńkiego odrąbanego patyczka, zgubionego przypadkiem, odrasta drzewko w tempie pół metra/m-c.

 

gdzie ta Wiosna?

ja już chcę robić ławy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieodżałowana strata :lol:

 

tak na serio to wiele bym dała, żeby to badziewie zniknęło!

 

To polecam środek chemiczny o nazwie ROUNDUP. Ma on działanie tzw. układowe czyli jest pobierany poprzez zielone części rośliny i dociera aż do korzeni włosowatych zatykając je. Roślin nie może pobierać wody z gleby i usycha wraz z korzeniem. Roundaup kupisz w każdym wiekszym sklepie ze środkami ochrony roślin. Ważne żebyś nie dała się skusić na ładne zółto-zielone opakowanie "działkowe" tylko wzięła 1litr w zwykłej butelce "rolniczej" - cenowo wychodzi 4-krotnie taniej !!!.

Do tego kupujesz 5- lub 10-litrowy ręczny oporyskiwacz ciśnieniowy i ... do ataku :wink: . Na pierwszy raz 1,5 dawki zalecanej przez producenta, opryskujesz tylko zielone liscie i łodygi. Pierwsze efekty działania widoczne dopiero po ok. tygodniu w zależności od pogody (im cieplej i słoneczniej tym lepiej). Po 2 tygodniach widać gdzie są minięte miejsca i trzeba zrobić poprawkę.

Warto pozbyć się chwastów jeszcze przed rozpoczęciem prac ziemnych bo kłącza i nasiona potrafią przetrwać po ziemią kilka(naście) lat i za kilka lat będą pojawiać się w Twoim pieknym, pieczołowicie urządzonym ogrodzie przy każdym przemieszaniu gleby. No chyba, że przywieziesz na cały ogród ze 20 cm czystego czarnoziemu.

Życzę udanej walki z zielskami i ... byle do wiosny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem, dzieki za podpowiedź!

ten "ogród" wygląda tak (tylko), bo użyliśmy już roundapa - problem w tych niby-drzewkach :p

ale pozbyliśmy się prawie rdestu!

myślę, że zetniemy te "drzewka" i na wiosnę posmarujemy to roundapem - już raz to zrobiliśmy, ale bez użycia roundapa :(

a ziemi i tak trzeba będzie nawieźć, bo jesteśmy poniżej poziomu drogi.

Na to są chyba jakieś przepisy - mylę się?

Miłego dnia!

zawiana Olinka

ps

przez zawieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...