Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich forumowiczów! Na wiosnę zaczynam budowę w Mysłowicach domku z kolekcji muratora D39 ( http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=83 ) Jestem na etapie szukania ekipy do stanu surowego. Firma z sąsiedztwa zaśpiewała 39 tys (z rachunkeim) bez pokrycia dachu dachówką, co uważam za kwotę mocno przesadzoną. (dom 135 metrowy). Co o tym sądzicie, a może dacie namiary na inne ekipy? pozdrowionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Firma z sąsiedztwa zaśpiewała 39 tys (z rachunkeim) bez pokrycia dachu dachówką, co uważam za kwotę mocno przesadzoną. (dom 135 metrowy). Co o tym sądzicie, a może dacie namiary na inne ekipy? pozdrowionka!...

 

Jeżeli w te 39000 wchodzi elewacja klinkierowa to taniocha... :wink:

Co do projektu to owszem, podoba mi się. Mam pytanko - od której strony będzie wejście, bo dla mnie najsensowniej byłoby od wschodu... :roll: ... jak planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też uważam, że jeżeli sciany mają byc 3W to cena wcale nie jest wysoka, wszystko też zależy od tego co dokładnie zawiera robocicna, diabeł śpi w szczegółach :wink: np. jak wygląda sytuacja z posadzkami, deskowaniem stropu (nie pamiętam czy jest monolityczny) etc.

 

Dla porównania chciałbym Was prosić o porównanie i ocenę mojego projektu, koszt robocizny z ociepleniem poddasza i położeniem dachówki + full wypas do stanu surowego otwartego wynosi od 27.000 ( w wersji robocizny wiadomo jakiej) do około 37.000 w wersji przez firmę i z umową, a to link do projektu (będzie bez lukarn, występów balkonowych, ściana max, na razie oczywiście 1Whttp://projektownia.net.pl/wiazow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Firma z sąsiedztwa zaśpiewała 39 tys (z rachunkeim) bez pokrycia dachu dachówką, co uważam za kwotę mocno przesadzoną. (dom 135 metrowy). Co o tym sądzicie, a może dacie namiary na inne ekipy? pozdrowionka!...

 

Jeżeli w te 39000 wchodzi elewacja klinkierowa to taniocha... :wink:

Co do projektu to owszem, podoba mi się. Mam pytanko - od której strony będzie wejście, bo dla mnie najsensowniej byłoby od wschodu... :roll: ... jak planujesz?

 

No niestety za elewację będe płacił extra (pewnie słono) - cena jej nie obejmuje. A co do wejścia to rzeczywiście od Wschodu, przeszklenie będzie na Południe (i jeszcze widok na las)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów z Klubu Budujących na Śląsku!

 

Czy ktoś może wie i może polecić tartak, w którym można zamówić dobrą więźbę dachową? Słyszałem, że można gdzieś zamówić więźbę z drewna z Finlandi? Czy ktoś coś wie na ten temat?

 

A teraz inny problem, na który natknąłem się dzisiaj i pytanie do Was.

Ile w Urzędach na terenie których budujecie trwa (i czy jest wogóle konieczna) wydanie "Opinii o lokalizacyji". W UM Mikołów, gdzie jednym z głównych celów takiej opinii jest opinia z Okręgowego Urzędu Górniczego (którą to opinię załątwiłem sam, a została wydana przez GIG Kopalnię "Barbara", na którą to OUG scedował ten obowiązek i dostarczyłem jako załącznik do wniosku) trwać to ma MIESIĄC!!!!!!!

Dla dodania smaczku jest to tylko opinia, a nie decyzja urzędową i nie wymaga uprawomocnienie i może się wydawać, że jest to "papierek pomocniczy" zwłaszcza, że od 28 stycznia będzie już prawomocny Plan Zagospodarowania Przestrzennego, ale gdzie tam. To podstawowy papierek, bez którego nie można w Mikołowie załatwić niczego co jest związane doczelowo z pozwoleniem na budowę. Nie można wystąpić o odrolnienie działki, nie można wykonać mapy do celów projektowych itp. Za opinię tą należy oczywiście zapłacić ok. 40 zł.

 

Pozdrawiam

 

Hej Fotkon!

Muszę Ci powiedzie że i tak masz szczęście skoro macie plan zagospodarowania. W moich Mysłowicach go oczywiście nie ma i trzeba czekac kilka miesięcy na warunki zabudowy. Złożyłem wniosek 20 grudnia, a urząd mi odpisał że warunki wyda do 20 kwietnia. Tak więc czas oczekiwania to 4 miesiące, ale to chyba i tak nienajgorzej - czytałem niedawno że Małysz kupił sobie działkę w Zakopcu (pod skocznią) i na warunki będzie czekał 8 miesięcy! I kto tu jeszcze powie, że tylko biednym wiatr w oczy wieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he heh ee :D dobre z tym Małyszem, co się dziwić, jak chciał zbudować skocznię mamucią to i nad warunkami zabudowy się głowili tak długo :D

 

a tak na poważnie, to dziwi mnie fakt tak długiego oczekiwania na warunki w Mysłowicach, w takim przypadku musi istnieć racjonalne uzasadnienie organu administracji i obowiązuje przecież tryb kpa na wydanie decyzji administracyjnej

 

ja w Piekarach Śl na warunki nie czekałem długo- do miesiąca tu też nie ma planu- i całe szczęście ponieważ przednio obowiązujący nie mogłem budować :evil: :evil: :evil:

 

ale prawdziwa jazda jest i tak przy przyłączach i wszelkich kombinacjach alpejskich pomiędzy Wydz. architektury- wydz. geodezji- mpwik- ref. dróg publicznych- zud- , a jak już słyszę u jakiegolowiek urzędnika określenie "potrzebna jest mapka" to mnie Q.... :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam wszystkich.

Dawno nic nie pisałam ponieważ nie mam o czym pisać. A to z tego względu że u mnie nic nowego. Ale jestem tutaj codziennie i czytam Wasze posty aby byc na bieżąco.

A dziś mam propozycję: mogę polecić pewnego i dokładnego fachowca od wykończenia wnętrz. Jest on tak dokładny że aż zazdrośc bierze jak zrobił salon u znajomej!!!!!!. Po prostu cudo...ten salon oczywiście.

Fachwiec jest na 100%, a robi dokładnie wszystko we wnętrzu i na zawnątrz też.

Gdyby komuś była potrzebna taka "złota rączka" to dajcie znać a podrzucę namiary na fachowca.

Renia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...