Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A może macie jakieś ciekawe pomysły, jak sprzedać mieszkanie? Mieszkam od prawie 6 lat na pięknym, zielonym osiedlu, ale ponieważ będziemy budować dom, to chcielibyśmy je sprzedać. Mieszkanie jest nowoczesne, w bardzo wysokim standardzie, chcemy zostawić całą kuchnię i łazienkę z wyposażeniem oraz część mebli. Do tej pory pośrednicy z okolic byli dość bierni, więc szukamy jakichś alternatyw.

Jak wiecie mieszkam w Piekarach, ale pracujemy w Katowicach i z własnego doświadczenia wiem, że dojazd zarówno do Katowic, Chorzowa czy Zabrza i Gliwic jest bardzo dogodny. Jakiś km od domu mam do Katowic 2 pasmową drogę, do Gliwic zresztą też. Są to już praktycznie peryferia aglomeracji, ale z wszystkimi dogodnościami mieszkania w mieście. Może macie jakichś znajomych, którzy szuakją aktualnie wygodnego mieszkanka typu M-4? Błagam, doradźcie coś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytolech czy ktos niy zno jakis dobrych miejsc na materialy budowlane na slonsku

 

interesuje mnie stal zbrojeniowo, beton, styropian, klinkier ( w miara tani, kratowka), dzrzewo na wiezba

 

ale tez piosek, cement, zwir, i co tam sie przydac moze

startuja w marcu

 

odpowiedzcie chopcy

kaj sie zaopatrujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytolech czy ktos niy zno jakis dobrych miejsc na materialy budowlane na slonsku

interesuje mnie stal zbrojeniowo, beton, styropian, klinkier ( w miara tani, kratowka), dzrzewo na wiezba

ale tez piosek, cement, zwir, i co tam sie przydac moze

startuja w marcu

odpowiedzcie chopcy

kaj sie zaopatrujecie

stal zbroj.- Tesko Rybnik

beton- Eleas Rybnik

drzewo- Ostrowiec Swiętokrzyski

piosek, żwir - Kotlarnia

cement i inne rzeczy- Buster Gliwice(mom dobre rabaty i transport gratis)

PS. Gorzoła i piwo w nojbliższym sklepie 8) :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enya, ja ma ten sam problem, z tym, że dotyczy dwóch mieszkań w piekarach, dałem do gratki i na razie oczywiście odezwały się tylko agencja obrotu nieruchomościami :evil: , chyba w piekarach nie tak hop- siup ze sprzedażą mieszkania :( , poza tym chyba poza bańgowem i żorami tu są chyba najtańsze :(

 

tak na marginesie, czy zaglądałaś na Twój poprzedni wątek odnośnie ekipy do budowania w okolicy Bytomia

 

pozdrawiam Cię-" EDZIO" :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamles dzieki- switna lista

moglbys podac jakie miales ceny ?

większość materiałów kupowałem od roku 2000 do 2003 więc na pewno są nieaktualne, chociażby o stawkę Vat, jestem na etapie wykańczanie

i wprowadzenia się, ale to dla Ciebie przyszłość.

np. stal zb. ja płaciłem nieco ponad 1100 za tonę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem jak Jamles w 2000 - 2003 i w lokalnych hurtowniach, wiec ceny nieaktualne. Zawsze porównywałem kilka hurtownii i potem wybierałem najkorzystniejsza oferta cenowa i z transportem , a czesto też z możliwością zwrotu nadwyżki, ale niie wiązałem sie z jedną hurtownią. Zawsze interesowała mnie cena końcowa a nie ile dostałem rabatu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wracam do dyskusji. Zbliża się wiosna i pora będzie rozpocząć prace budowlane, ale i zamawianie materiałów szczególnie więźby. Czy ktoś z forumowiczów może polecić jakiś sprawdzony tartak w okolicy Mikołowa i taki, który może "sezonować" więźbę u siebie? Poszukuje również namiarów na ekipę do wykonania przyłączy wod-kan do działki (mam pozwolenie na budowę tych przyłączy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie!

Co sądzicie o wycenie stanu surowego którą dostałem (właściwie dostałem dwie, ale przedstawiam tę tańszą). Dom jak już wcześniej pisałem to D39 - 135m netto (link do projektu poniżej postu)

 

fundamenty 2 tys.

ściany funamentowe 2,5 tys.

ściany parteru 5 tys.

strop 4 tys.

ściany szczytowe 3,5 tys.

więźba dachowa 4 tys.

pokrycie dachu 7 tys.

kominy nad dachem 1,2 tys

RAZEM 29, 2 tys.

 

Przy rezygnacji z rachunku cena maleje o około 20 %. Zwróciłem się jeszcze o wycenę do firmy pref-dom ( http://www.pref-dom.pl ). Co prawda specjalizują się w technologii legallet (fundament) i Praefa (ściany), ale budują też tradycyjnie. Może znacie tę firmę, jeżeli tak to jakie macie z nimi do doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostałam upoważniona aby tutaj podać namiary na mojego fachowca.

Fachowiec jest z Chruszczobrodu i budował mój dom (właściwie jego ludzie) bo on ma firmę budowlaną i zajmuje się całokształtem.

Jacek Kuzior tel. 673-11-12 lub 0505 681 661 prosił aby dzwonić w godzinach popołudniowych na stacjonarny, a na komórce jest uchwytny cały czas.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...