Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS75 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

Cześć:)

 

Domek będę budował niedaleko Warszawy (ok 20 km) na wschód, teraz jestem na etapie zdobywania warunków wstępnych przyłączeniowych, na wodociąg już mam i w między czasie szukam ekipy murującej - za jaką cenę by postawili, może masz jakieś rozeznanie?... Zastanwaiam się nad gazobetonem 24 lub 30 i ocieplenie np. styropianem - jedni to chwalą i podobno będzie wystarczające, ale też poważnie zastanawiam się nad budowaniem ściany trójwarstwowej z cegły ceramicznej U 220, w środek wełna i na zewnątrz k3,

:wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć ! :D

Rozmawiałem już wstępnie z dwoma ekipami murarzy(polecane przez znajomych u których budowały).Jedna chciała 14tyś, a druga 12tyś.

Ta ekipa za 12 jest już w tym roku zajęta, ale ja będę budował w przyszłym roku to może skorzystam z ich usług.

Buduję 10 km od Lublina. Też się zastanawiałem nad ścianą trójwarstwową. Chyba będę budował z BK 30 i 12 styropian. Czekam na pozwolenia już 3 tygodnie, myślę, że do wakacji dostanę dokumentację i będę mógł zrobić podłączenia na plac budowy. W tym roku chciałbym zakończyć na poziomie "0".

 

Pozdrawiam K.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Witam ponownie grupę APS75

Tak patrzę w projekt i myślę że wszystko w nim w zasadzie ok

Mam tylko pytanie do tych co projekt już mają : czy bezpośrednie wejście z garażu do holu nie jest trochę ryzykowne ( czy nie będzie spalin w mieszkaniu?)

Wydaje mi się że wejście przez wiatrołap mogłoby być lepszym rozwiązaniem

I jeszcae jedno - czy aby garaż nie jest raczej na niewielkie autko ?

Czy ktoś z budujących przedłużał garażo/kotłownię na całą długość ściany bocznej (podnieść dach - będzie duży strych , a myślę że większy garaż i kotłownia - ew pom gospodarcze mogą się w przyszłości przydać ) i jak to wpływa na bryłę budynku

Tyle chwilowo z moich przemyśleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wicekK !

Odpowiadając na twoje pytanie "czy bezpośrednie wejście z garażu do holu nie jest trochę ryzykowne ( czy nie będzie spalin w mieszkaniu?)".

Między haalem a garażem są podwójne drzwi, także spaliny nie tak łatwo się przedostaną do domu. Odległość drzwi od siebie wynosi 1,75m. Pod schodami jest dobre pomieszczenie na spiżarnię.

Jeżeli chodzi o garaż i kotłownię to ja poszerzyłem o 1,20m i na rysunkach nawet ładnie to wygląda.

 

pozdr. K.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zasadzie przesądzone - będzie APS 99 z powiększonym garażem i kotłownią a nad tym dach jak w 75.

Wybór materiału to też poważny problem - ja się zastanawiam nad gazobetonem , na to około 15-20 styropianu i tu dylemat .

Do wczoraj miał być tynk akrylowy - ale był u mnie znajomy który tak zrobił chyba ze 4 lata temu i co powiedział ?

A to dzieciaki stawiając rowery porobiły już dziury , a to szwagier lusterkiem od autka odłupał kawałek narożnika i już chałupka nie wygląda tak fajnie

W związku z tym (znając moich dwóch synów ) zacząłem zastanawiać się nas wykończeniem klinkierem ( choćby tylko naroża)

Muszę sprawdzić ceny klinkieru

A może jakaś inna ceramika po zewnętrznej ?

No i robi się ściana 3 warstwowa

A co Wy o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam aps-owców

A ja do dziś byłem zdecydowany na 99 - chciałem jednak przesunąć kominek na drugą stronę wejścia salonu i tu poległ APS99

Znowu analiza i padło na 75 - jest w porządku .

Wymaga tylko poszerzenia garażu

Zastanawiam się tylko nad częściowym podpiwniczeniem i wyrzuceniem tam kotłowni

Natomiast w kotłowni z projektu jest doskonałe zaplecze na rowery , kosiarkę itp

wmichal czy można by zobaczyć Twego APS-a ?

Ostatnio znalazłem architekta , który za ok 3.000 zrobi mi projekt indywidualny i jeszcze wczoraj miał być na wzór 99 - dziś zmieniłem na 75 ( i to już zapadło )

Zdecydowałem się też na ścianę 3W , wentylację mechaniczną z rekuperatorem ( a może i GWC) , i w całym domu ogrzewanie podłogowe - co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt tu nie zagląda , a może wszyscy zajęci budową .

A ja szamotałem się z wyborem projektu i koniec końców stanęło na APS 75 - tylko u mnie bedzie projekt indywidualny wzorowany na 75 .

Jestem po pierwszej wizycie u architekta - przekazaliśmy mu swoje oczekiwania - no i za kilka dni bedą pierwsze rysunki do obejrzenia .

Wczoraj był na działce geolog- wywiercił 3 otwory po 5 m i już wiem , że piwniczkę sobie zrobię , nośność gruntu mam dużą - więc fundamenty poniżej normy , no i chyba zastanawiam się nad oczyszczalnią zamiast szamba - a grunt mam idealny .

Po niedzieli odbieram dokumentację i będę miał wszystko na papierze .

Ma ktoś oczyszczalnię , a może ktoś zamierza budować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam:)

 

Materiału jeszcze nie mam ale myśle że ostatecznie o ścianie 3w się zakończy, choćby z tego wzglęgu że będzie chronić ocieplenie od środka będzie grubiej i większe koszty na sam początek, ale otynkować koloriem elewacje można później. Widziałem ocieplenie styropianem u kolegi i niejest zadowolony ma dziury przez nieuwagę (swoją i dzieciaków) i faktycznie łatwo jest uszkodzić odpada zewnetna wartwa pewnie fachowcy co kładli też nie znali się na rzeczy zabardzo:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

założyłem tego posta i dawno tu nie zaglądałem .dom juz prawie wykończony zostało pomalować ściany zrobić dolna łazienkę schody , drzwi wewnętrzne .trochę go poprzerabiałem i nie stety nie wyszło mu to na dobre . żałuję tylko że nie poszerzyłem garażu bo jak kupię sobie audi q7 to się niestety się nie zmieści.jak ktoś ma fotki z realizacji tego projektu to mógłby parę wrzucić.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

My z żoną także zaczęliśmy budowę tego domku w wrsji lustranej (APS75L).

Budujemy z siporexu 24 cm + 16 cm ROCKWOOL. Zaczęliśmy tydzień temu i powoli pnie się w górę mam nadzieję że do końca przyszłego tygodnia będziemy już układali strop.

Bardzo fajny domek.

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam obecnie okna dachowe (połaciowe) typu ROTO w naszym mieszkanku i szczerze NIE polecam takiego typu okien. W naszym projekcie zmieniliśmy właśnie okna połaciowe na proste w ścianie szczytowej nad garażem.

Może mam złe doświadczenia z takimi okanami ale na żadnych innych nie skrapla mi się tak mocno woda jak na tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam :D

 

Mnie również wpadł w oko APS55,

ale również APS75.

APS 75.

Znalazłam też świetne fotki domku Pana Marka -APS55 i teraz mam dylemat.

Zwłaszcza, że punktem wyjściowym do moich poszukiwań jest Sopran.

 

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/sopran/default.asp?id=159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w temacie .

Rzec by można że ja także buduję APS 75 - tylko trochę zmieniony i na bazie projektu indywidualnego .

Mam trochę powiększony garaż , dorobiłem małą piwniczkę i poddasze inaczej zaaranżowane , ściany 3W .

Budowa w trakcie , relacje z postępów w dzienniku .

Uważam że to bardzo udany projekt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden, i jeszcze raz! :wink:

 

 

WicekK,

obejrzałam Dziennik- niezła robota!!!

Mam pytania:

--- skąd ekipa?

--- ile czasu naprzód umawiać się?

Ekipa ze wschodnich rejonów Polski , namiary dostałem z Forum .

W dzisiejszej dobie , braku dobrych ekip , umawiać trzeba się jak najwcześniej .

Najlepiej znaleźć kilka i zrobić ranking , obejrzeć ich robotę , zasięgnąć opinii inwestorów .

--- co brać pod uwagę przy wyborze?

Tu sprawa nie jest taka oczywista .

Cena , jakość prac , opinie . A i tak zdarzają się złe decyzje .

Najlepiej czytać , czytać ( forum ) , potem pytać .

Zwykle nie wybiera się najtańszej oferty ( może być kiepska jakość wykonania ) - najdroższe też należy odrzucić .

Ja mam ludzi co robią sami ( żadna duża firma , szef , najemni pracownicy- ci zwykle są najdrożsi ) , byli z tych najtańszych , jak na razie jestem z nich zadowolony . Generalnie trzeba ludzi wyczuć w rozmowie .

 

Aha! Jak założyć taki dziennik?

Odnajdujesz forum "dzienniki budowy dzień po dniu , zakładasz nowy temat :np Dziennik EwkiP i już masz dziennik .

Potem kopiujesz skrót do niego i umieszczasz w swoim profilu .

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...