Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS75 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

Ja też jestem zainteresowany tym projektem. Parę ścianek poprzestawiam, powiększę garaż na dwa samochody, wyrzucę niektóre drzwi wewnętrzne i dom z moich marzeń. Nie wiem tyklo jak będzie się mieszkało, jeśli okna saloniku będą wychodzić na południowy wschód. Czy nie będzie w nim za "zimno", a może i za "ciemno".

 

P.S.

 

Mój projekt to lustrzane odbicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Peterek,

Najwięcej słońca jest od strony południowej. Zobacz jak to wygląda na rzucie z uwzględnieniem nasłonecznienia. Wydaje mi się, że okna salonu na południowy wschód są świetnym rozwiązaniem, bo po południu nie powinno być zbyt gorąco w salonie, co jest ważne latem.

Pozdrawiam,

http://C:\Temp\sloneczko.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 months później...
  • 3 weeks później...

cześć! jestem nowy :D i mam zamiar budować aps-75, w lubelskiem.

ogólnie podobaja mi się projekty z tego biura, mają praktyczne rozplanowanie pomieszczeń oczywiście jeśli chodzi o moje potrzeby.

co myślicie o przedłużeniu domu o jakieś 0,5 m w kierunku ogrodu?

i jeszcze jedno pytanie, może wiecie ile mają po podłodze pokoje na poddaszu i jaka jest odległość od sufitu w najniższej cześci pokoju(to chyba ściana kolankowa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka!

ja tez jeszcze rozwazam 75 lub 99, z tym ze w 99 musialbym zrobic sporo zmian.

musze powiedziec ze te dwa projekty dosc dobrze poznalem chociaz akurat nie podam Ci dokladnie powierzchni po podlodze, wiem natomiast ze wysokosc scianki kolankowej jest okolo 120cm, takze to co jest miedzy 190 a 120 to jest powierzchnia nie wliczona do uzytkowej a cos tam zawsze sie zmiesci.

 

natomist dzielac sie doswiadczeniem zwroc uwage jakie masz dane tego domu, w roznych katalogach (Archi-projektu) jest roznie podane, jeszcze inne sa dane na stronie www a jeszcze inne w projekcie, a roznice sa spore.

Natomiast jako te wiarygodne trzeba potraktowac te z projektu (w m2):

 

APS 75 APS 99

Powierzchnia uzytkowa: 135,7 135,9

Powierzchnia zabudowy: 122,0 + 39 taras 139,3

Powierzchnia całkowita: 228,0 191,0

Kubatura: 676,0 710,0

 

Pozdrawiam

SJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Hej Wszystkim

Właśćiwie tylko w pomieszczenie nad garażem ma ścianki kolankowe na poziomie 30 cm, trzy z czterech ścien górnych ściana kolankowa ok 120 cm , czwarta ok.30 cm . Po podłogach powierzchnia jest taka jak na dole .

Też buduje ten domek .

A propos do wariat ja też wsypałem tam prawie 200 ton piachu , i zrobiłem to można powiedzieć osobiście , więc nie dymają Ciebie z tą ilością .

Pozdrawiam budujących

Jeśli ktoś chce znać ceny :

Fundament robocizna ( oprócz zasypania piachem ) 2.500 - ( 5 osób , 2 tyg. pracy)

Wszystkie mury + strop + schody +kominy +klinkier na nich 9.000 ( 5 osob , nie piją a pieniądze biorą na końcu roboty , a i materiały też nie giną )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Cześć !

 

Czy już nikt nie buduje Aps 75 bo ostatnie posty są z przed roku.

Może mi powiecie jakie są jego wady(czego nie zauważyłem przy wybieraniu tego projektu).

Moje zmiany polegałyby na:

- chciałbym zlikwidować filary od strony ogrodu i zrobić węższy balkon,

- wyrównac ścianę kuchni z salonem,

- zabudować schody tak abym poddasze mógł wykonać w późniejszym terminie,

- zlikwidować lukarnę w garderobie.

Chciałbym ograniczyć koszty do minimum, ale nie kosztem wyglądu od strony frontowej i jego funkcjonalności.

Czekam na odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Może jest ktoś z Lublina kto buduję lub wybudował ten dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Cześć!

Ja mam zamiar wybudować Aps75. Kupiłem już projekt i dokonałem niewilkich zmian. W tej chwili jestem na etapie adaptacji.

W tym roku chciałbym uzbroić działkę i zalać fundamenty.

A co do projektu, to nikt mi nie wynalazł poważniejszych błędów (chociaż jednemu może się podobać, a drugiemu nie). :D

Czytaj wcześniejsze posty na temat tego domu to dowiesz się troche więcej.

Jeżeli będziesz chciał budować aps 75 to będzie nas już dwóch.

http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Cześć,

To jest nas narazie dwóch :wink: , my również już posiadamy projekt budowlany, który został jednogłośnie wybrany ze względu na swój urok i funkcjonalność - co nie którym projektom brakowało, ale to kwestia gustu. Obecnie szukamy architekta do adaptacji, bo napewno powiększymy garaż o 1,5 m, wstawimy małe okienka w garażu, zamiast okna dachowego w szczycie, i może zlikwidujemy środkowy filar na tarsie - ale nie jest to jeszcze przesądzone.

Zastanwiałem się czy wentylacja w łazience bedzie wystarczająca??, aby niebyło zbyt dużej wilgoci w łazience i ewentualnych później problemów, gdyż kanał wentylacyjny bieginie jeszcze przez hol i dopiero do komina...

I jakby dobrze się ułożyło to wylać fundamenty w tym roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...