Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Baju, baju do dziennika Jolli


Recommended Posts

Dziękuję, odebrałam, wysłałam :wink: i obejrzałam

nie bardzo wiem, jak będą "działać" Twoje schody: będą zaczynać się tuż przy drzwiach? nie będa za strome? - Miłek w marysi mniejszej ma trochę inaczej, u nas będą pewnie tak jak u Andrzejki.

Co sadzisz o kuchni? tzn jej wielkości? zmieniałaś coś?

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Uważam, że kuchnia jest całkiem przyzwoitych wymiarów. Obecnie mamy kuchnię 3 x 2,1 m i wszystko sie mieści, meble ułożone są w L na długiej ścianie i pod oknem, na drugiej długiej ścianie jest stół. Kuchnia w Marysi jest dłuższa i szersza, mieliśmy pomysł żeby wykorzystać przejście z hollu na garderobę i spiżarkę,teraz myslimy,żeby wykorzystać kawałek przejścia na postawienie lodówki (w tej wnęce)a na pozostałej części zrobić szafę i jeszcze zostanie wąskie przejście(na tej scianie od łazienki nie mamy drzwi), ale wszystko okaże "się w praniu". :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jolla zawitałam do Twojego dziennika i przeczytałam jednym tchem prawie na jednym oddechu.Jak skończyłam musiałam odetchnąć. :p :p :p Kobieto jakie ty masz tempo - idziesz jak burza a właściwie jak HURAGAN. Cieszę się że trafiłam na Twój dziennik - jesteś kolejnym przykładem że chcieć to móc.

Jetem pełna podziwu :p Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolla super wam idzie :)

Ciesze sie z waszych postępów bardzo :)

Co ilości stali to idzie tego cała masa szok gdzie to sie mieści :-?

To córka prez ten cały czas nie była ciekawa postepów??

Choć szczerze powiedziwaszy u mnie też starszy syn często woli pograć na kompie niż gonic na budowę bo co to dla niego za atrakcja :-?

Nie to co młodsza, uwielbia to jeszcze 8) 8) 8)

 

Jolla u was jeśli dobrze widzę z fotek wiatrołap nie będzie zamkniety :-?

Czy sie mylę bo mi to wychodzi, ze jak sie wchodzi do domku to po prawej od razu schody a po lewej drzwi do łazienki :-?

 

Mogłam nakręcieć ale jakoś mi tak wychodzi jak to sobie składam do kupy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Andrzejka

Faktycznie prace postepują w dobrym tempie. Wiatrołapu jako takiego nie będzie przynajmniej narazie. Wejście jest tak jak piszesz odrazu na schody, a naprzeciwko jest wejście do łazienki. Tak jak pisałam wcześniej lubie duże odkryte przestrzenie więc jeśli bedzie zimno to pomyslimy o jakimś oddzieleniu małą scianką z luksferów lub przeszkleniu typu duże dwuskrzydłowe drzwi , ale to wyjdzie potem. Sciankę z kuchni do salonu po zewnętrznej stronie też zmniejszylismy do minimum 65cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! :p

Pięknie ,Pięknie !!!

Idziesz z budową jak "pocisk" !!! :D

Moja trochę kuleje ,bo główny majster zrobił sobie wczasy , a murarze powkładali belki stropowe i uciekli na kilka dni . :cry:

Ale jutro mają przywieźdź stęple i układać strop. :wink:

Jolu czy pamiętasz ile m3 betonu wyszło na zalanie stropu ?

 

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mikolaj

Na strop i schody poszło 15 m3 betonu, dzis juz mąż z pewna dozą nieśmiałosci wchodził po wylanych schodach, choć wykonawca mówił :evil: ,że najwcześniej jutro. Strop zalewali wczoraj rano, a wieczorem juz po nim chodziliśmy( to znaczy ja nie bo mam lęk wysokości, ale wepchałam się na drabinę bo chciałam zobaczyć jak wygląda , tyle że potem nie umiałam zejść myślałam że będzie mnie ściągać straż pożarna) :D :D efekty mieszkania na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witaj ! :p Jolu! :D

Okno w salonie masz wielkie jak ja , jakie są wymiary okna i drzwi tarasowych.

Gratuluję oczywiście więźby !!! :D -moja wciąż leży na ziemi i czeka ,choć wszystko przygotowane ,nie mam czasu się za to zabrać ,a postanowiłem ,że dach zrobię sam!

A jak tam daszek nad wejściem ?!

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Okna dachowe też mamy Fakro a w salonie też mamy jedno zwykłe i tarasowe trzyczęściowe (ale nie wiem jaki wymiar). Na razie nie wiemy, co robić z więźbą - czy zostawić z takimi rozmiarami jak w projekcie, czy powiększać - tak samo mamy dachówkę brassowską - celtycką (Mazowsze nie musi mieć takich konstrukcji jak np. Śląsk - bo to jest chyba też od tego uzależnione?)

pozdrawiam i powodzenia w sprzataniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave

u nas na powiększenie więźby uparła się kierowniczka, długo myślałam nad tym dzwoniłam do projektanta i on powiedział ,że wszystko jest ok, kierowniczka twierdział, że przeliczyła i trzeba dodać , ale ona chciała żeby dać krokwie 10 x 22 o ile pamietam ostatecznie powiększylismy do 18 z 16 , Rafał który buduje Iskierkę i mamy tego samego kierownika dał więcej chyba koło 20 u nas jest pierwsza strefa śniegowa więć musi być trochę więcej niz u ciebie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Joola z rodziną to juz tak jest, nie martw sie coś znajdziesz :-?

Trzymam za to kciuki, 8)

Miałam cię zapytać juz wczesniej jak oglądałam fotki, masz chyba węższa klatkę schodową na jeden rzą schodów a nie jak w projekcie na dwa :roll:

Przynajmniej tak mi sie wydaje jak patrze na fotki

http://f7.yahoofs.com/users/4465b6aczc9e6b7d/48c9re2/__sr_/eea1re2.jpg?phQKuVFBYmaCrIXt

 

 

I mas zjuż na działce fajnie zrobione 8)

Pozdrówka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Andrzejka za słowa otuchy, nic nie jest po mojej myśli , ale sie nie poddam.

Twój domek jest już śliczny, choć do mnie bardziej przemawiaja kolory pisakowo-kremowe.

Co do klatki u góry to jest skrócona o 60 cm, dodaliśmy belkę stropową dzięki temu zyskał pokój.

Jak juz zaleliśmy strop to tez tak pomyślałam że można by pokój o ten kawałek powiększyć :-? :roll:

Ale czy nie będzie problemu z wniesieniem na góre wiekszych gabarytowo mebli :roll: :roll:

 

Wiesz, ze u mnie do sliczności jeszcze daleko ale dla mnie akurat to nie był priorytet 8)

Nie ma to jak mieszkać u siebie 8) 8) 8)

Jolla dasz radę , trzymam kciuki 8) 8)

 

Pozdrówka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już PRAWIE mieszkasz?! :D Jeśli możesz napisz więcej o swoim kominku z rozprowadzeniem ciepła - my cały czas się zastawiamy: rozprowadzać, czy nie (my u góry mamy dwa pokoje i oczywiscie lazienkę -nad kuchnią połączone są te dwa a przy schodach jest antresola, gdzie będzie stało biurko z np. komputerem i książki)

 

pozdrówka!

p.s. Jollu - masz stryszek?

 

p.s.2 - gratki ogrodowe! - ja miałam zapał we wrzesniu.... ale na odwiedzeniu kilku szkółek i... owym zapale ... się skończyło :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ave dziękuję za dobre słowa, jakoś brakowało czasu na pisanie

Kominek chcemy Tarnave Premium 16 kW, czekam juz 2 tygodnie i nic, rozprowadzenie miało byz w kanałach , ale dziś wykonawca c.o powiedział nam ,że w podłodze jest za mało miejsca na kanały wełnę i styropian., więc pójdzie górą przez strych.

Stryszek ma w najwyższym miejscu około 160 cm. Narazie są kupione płyty OSB ale jeszcze nie rozłożone. Jutro wchodzą z instalacją więc idę spać bo rano ktoś musi sprawować nadzór , mam 3 dni urlopu, ale powinnam raczej mieć chorobowe, bo coś mnie dusi ale nie mam czasu chorować.

Pozdrawiam wszystkich , którzy tu będą zaglądać i zaglądaja. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...