Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Baju, baju do dziennika Jolli


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

alez jesteś zaawansowana! :D - my ruszamy pełną parą z maryśką od wiosny - teraz stoi sobie zabita deskami.... :cry:

ja cały czas jeszcze o stryszku - tzn macie na ten stryszek wejście? - wydaje mi się, że tam jest tak mało miejsca, że nie opłaca sie żadnego stryszku robić - zrób proszę zdjęcia!

pozdrawiam!

p.s. o ile pamiętam masz dachówkę brassowską (my też) ile masz wełny i w jakich warstawch? i ile jej wyszło na ocieplenie podasza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave

Gdybym zostawiła budowę na głowie mojego męża to pewnie wprowadziłabym się za 5 lat , bo on ciągle mówi ,że przecież nigdzie nam się nie spieszy. Ja jestem w gorącej wodzie kąpana i jak powiedziało się a , to trzeba powiedziec i b.

Tak więć to ja jestem siłą napedową tej budowy a mąż robi to co jest już zaplanowane.

Co do stryszku to jest to całkiem duża powierzchniana długości prawie 12 m na krokwie ułozyliśmy płyty OSB, pod płyty OSB a nad płyty k-g w powierzchni sufitowej będzie 20 cm wełny, w skosach przy dachówkach 18 +5 i na razie tyle, jak kiedyś w przyszłości kupimy wełnę w lepszej cenie niz dziś to docieplimy do szczytu stryszek.

Wejście na strych będzie w pokoju gospodarczym czyli w planach garderoba , która u mnie jest dodatkowym pokojem. Tam mam miejsce za kominem na pralkę całą skrzynkę ze sterowaniem i zaworami i zbiornik wyrównawczy, schody będą składane na 3.

Zdjęcia zrobię na strychu w piatek , albo poproszę męża jak jutro pojedzie na budowe żeby zrobił. Stryszek ma na środku jakieś 165 cm więć moge przy swoim wzroście przejść spokojnie. :lol:

Twoja budowa na wiosnę ruszy też pełną parą i ani się obejrzysz jak będziesz miała to samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć

Dalej nie wychodzi mi wklejanie zdjęć więć nie mogę się pochwalić.

szkoda! ale próbuj! :D

u nas.... zastój, gdybyśmy przewidzieli taką pogodę, możnaby coś zrobić.....

na razie zakupiliśmy wełnę 18 i 5 w poprzek (krokwie mamy 18 8) )

pozdroiwienia i powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Jollu, u nas też marazm... pogoda nieprzewidywalna - więc nie wiadomo, zaczynać czy nie zaczynać... teraz np. rozglądamy się za oknami, jesli możesz, to proszę powiedz - jak to jest z oknem balkonowym na górze (u nas balkonu nie ma będą tylko barierki, ale okna zostaj) - czy montowałaś je przed wylewką czy po? i ile trzeba "luzu" (?) na dole zostawić?

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewa

Okna były na długo przed wylewkami , ale otwór był z odpowiednią wysokością do wylewek zaplanowany na etapie stawiania murów. Na górze mamy 5 cm styropianu i 7 wylewki z powodu podłogówki w trzech pomieszczeniach. Po wylewkach wychodzi na to ,że wystarczy przy oknie balkonowym tylko listwa maskujaca, w piatek panowie od paneli robili pomiary i tak im wyszło. U nas tez będzie tylko barierka , ale jeszcze nie wiem w jakim kolorze bo wzór mam juz w głowie bardzo proste zabezpieczenie żeby nie wylecieć.

Dziękuję za życzenia , ale jakoś w tym roku zaniedbałam to , lecz nigdy nie jest za późno i dziś życzę Ci dużo szczęścia w zyciu osobistym, turbodoładowania na wiosnę w budowie i szybkiego zakończenia , aby móc jak najprędzej spędzać same szczęśliwe dni w nowym domu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolla ocieplemnie ma ogromne znaczenie przy paleniu, u nas teraz njak sie napali wieczorkiem to cały dzień następny trzyma domek ciepełko, oczywiście przy takich temperaturach jak obecnie bo jak bea mrozy tponie wiem jak bedzie 8) 8)

Doi maj a dacie radę, wierzę w to 8) 8)

Piekny miesiąc na przeprowadzkę 8)

Trzymam kciuki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Andrzejka

cały czas jestem dobrej mysli ,że jak zamieszkamy to piec sie wyreguluje, ten maj jest całkiem realny , właśnie jesteśmy po rozmowach z kafelkarzem , jutro drugi jak się zdecydujemy to którys zacznie w lutym . Maj wtedy jest bardzo relny. Jak będzie za co kupic meble i reszte , policzyłam ,że same kafelki z robotą będą kosztowac ponad 10 tyś zgroza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

cześć!

ależ już jesteś zaawansowana !

mam nadzieję, że po zimie -też ruszy pełną parą - na razie kupiliśmy okna, i będziemy umawiać na terminy - no własnie - zależne od pogody - elektryka i pozostałych - chyba wylewki?

Jeśli uda Ci się wkleić zdjęcia :D to byłoby fajnie :D - popatrzeć i trochę "pozazdrościć" - własnie "zazdroscimy" Andrzejce kostki naokoło :D

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, chłopaki także jeśli tu zaglądają :lol:

Zakupy udały się prawie na 100 % , nie dostałam tylko masy do zrobienia tynku wewnętrznego.

Andrzejko jest to masa , którą można dowolnie modelować zgodnie z wizją twórcy z zachowaniem pewnych zasad, nakładania warstwami, można uzyskać efekt trawertynu, tynku strukturalnego itp. Była już o tym mowa przy wykończeniu kominków, ktoś właśnie tak to robił . Pokrywa się to bejcą i wtedy można zmywać, można obejrzeć na stronie http://www.fox-dekorator.pl :p

Klej do ogrzewania podłogowego to koszt od 40 zł do 60 zł, można też kupić taki za 30 zł za worek ale wszyscy polecajką te po około 55 zł.

 

Ave jakie wybrałaś okna , jaki kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave jakie wybrałaś okna , jaki kolor?

 

skończyło sie pospolicie.... czyli nieśmiertelny złoty dąb, szprosy w kolorze okna, ale dzielone na 4 pola nie 6,.... na naszej ulicy jest większość złoty dab czerwona dachówka i żółtawa elewacja :roll: - nie będziemy więc się wyróżniać (inna sprawa, że jest to widok miły dla oka) a tarasowe mamy podzielone na trzy części w tym jeden fix. Na razie z powodu pogody mnie będziemy się śpieszyć z montażem.

pozdrawiamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iga

mam już nowego wykonawce robi gładzie na dole, niby miły , grzeczny, pracuje trochę wolno , ale to nie to samo nie odbieramy na tych samych falach. Teraz wkroczył do akcji mój mąż bo ja jakoś nie mogę się dogadać. Wykonuje od tygodnia prace ,miał mi przedstawić cennik na pozostałe usługi bo ponoć robi wszystko , ale coś długo mu idzie to liczenie , a ja lubie konkrety, albo wóz , albo przewóz. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iga

mam już nowego wykonawce robi gładzie na dole, niby miły , grzeczny, pracuje trochę wolno , ale to nie to samo nie odbieramy na tych samych falach. Teraz wkroczył do akcji mój mąż bo ja jakoś nie mogę się dogadać. Wykonuje od tygodnia prace ,miał mi przedstawić cennik na pozostałe usługi bo ponoć robi wszystko , ale coś długo mu idzie to liczenie , a ja lubie konkrety, albo wóz , albo przewóz. :lol:

Tak to już jest :-?

Dobrze że znalażłaś nowego aby tylko dobrze robiła a fele :roll: :roll: no cóz nie można miec wszystkiego :roll: :wink: :wink:

 

Co do ceny to rzadko sie zdarza by u nas fachowiec konkretnie powiedział tyle i tyle, zawsze sa to jakies grarnice i zazwyczaj bierze z tej górnej albo i więcej :-? :-?

 

Trzymam kciuki za prace i za wspólne nadawanie na tych samych falach z fachowcem 8)

 

Pozdrówka

 

 

skończyło sie pospolicie.... czyli nieśmiertelny złoty dąb, szprosy w kolorze okna, ale dzielone na 4 pola nie 6,.... na naszej ulicy jest większość złoty dab czerwona dachówka i żółtawa elewacja - nie będziemy więc się wyróżniać (inna sprawa, że jest to widok miły dla oka) a tarasowe mamy podzielone na trzy części w tym jeden fix. Na razie z powodu pogody mnie będziemy się śpieszyć z montażem.

pozdrawiamy

Ave a co to za pospolicie, u nas nie ma ani jednego domu na ulicy z takimi oknami 8)

 

A jeśli chodzi o kolorystyke to takie wypracowane i klasyczne zestawienia sa najbezpieczniejsze i zawsze wyglądają dobrze 8) 8)

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Uprzejmie donoszę ,że od soboty poczuliśmy "ciepło domowego ogniska".

:D gratulacje :D

my czekamy na ocieplenie, kupiliśmy też styropian. I umawiamy ew. fachowców nie wiemy jakie tynki zrobić masz -wap czy gipsowe :roll: , chcielibyśmy te zwykłe, ale ktoś nam mówił, że u nas nie ma dobrego piasku :-? pzdrówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ave

dziekuję , faktycznie kominek cieszy, zwłaszcza ,że śmieci z budowy duzo i mozna spalac w kominku wtedy piec ma mniejszy apetyt na groszek.

Co do tynków to mamy tradycyjne, a na zrobilismy gładzie. Na czytałam się że tradycyjne zdrowsze , ale czy to prawda to nie wiem.

Od środy robią kostkę już prawie cały podjazd gotowy, ale nie mamy bramy wjazdowej więc dalej bedziemy chodzic do okoła po błocku :(

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...