Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Baju, baju do dziennika Jolli


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cieszę się ,że się podoba

Kostka to starobruk A2 melanż z Utexu, nie wiem czy nazywała się jesień , ale ją przypomina, wybrałam kostkę trochę dziwnie, zobaczyłam w necie i powiedziałm ,że może być potem zobaczyłam efekt dopiero po ułożeniu. Ten bruk to była najszybsza decyzja na budowie jaką podjeliśmy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ,że się podoba

Kostka to starobruk A2 melanż z Utexu, nie wiem czy nazywała się jesień , ale ją przypomina, wybrałam kostkę trochę dziwnie, zobaczyłam w necie i powiedziałm ,że może być potem zobaczyłam efekt dopiero po ułożeniu. Ten bruk to była najszybsza decyzja na budowie jaką podjeliśmy :lol:

I sądząc po efekcie bardzo trafna 8) 8) 8)

Super sie prezentuje 8) 8) 8)

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje, że w dziedzinie rozpalania będę się wykazywała podobnymi uzdolnieniami :lol:

Pokaż koniecznie swje gresy! my co prawda myślimy dopiero o tynkach (panowioe przychodzą w drugiej połwie marca zaraz po elektryku) i decydujemy się jednak na tradycyjne, bo pan od tynków przywozi piasek do... czegs tam :wink: :oops:

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jollu tez myślę o spiżarce w przejściu do kuchni. Nie przeraża mnie wnoszenie zakupów przez salon, w końcu nie będę tego robić 10 razy na dobę (a mogę też przez okno wrzucić :wink: )

Myślę jeszcze o wsunięciu lodówki we wnękę, troszkę kosztem spiżarni ale zyskam w kuchni parę centymetrów więcej.

I jeszcze w kwestii wiatrołapu: robimy plagiat Twoich schodów tyle, że cały czas nie mogę się przekonać czy nie będzie za zimno bez jakichś dodatkowych drzwi. Nie masz może jakichś zdjęć tej spiżarki i klatki schodowej? Ciekawa jestem jak to wygląda faktycznie.

Dylematów całe mnóstwo ale czytając Was wszystkich widzę, że nie jestem jedyna.

Pozdrawiam

Angelika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Jolllu - daj znać jaką decyzję podjęłaś :D ja jestem na etapie rozmieszczania kotaktw i takich tam... czekam na elektryka 8) , mąż szuka stołu z krzesłami do jadalni... a we mnie odżyła chęć do urzadzania ogrodu - właśnie u Andrzejki zaczynają się ... prace "ogrodnicze" 8)

 

pozdrawiam :D :D :D

p.s. co do spiżarki to my pogłębiliśmy pomieszczenie pod schodami i tam będzie spiżarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaglądam tu coraz rzadziej, nie odrózniam już dni, każdy wydaje sie taki sam, rano praca potem budowa, potem sklepy i juz nocka.

 

Dziewczyny dziś zamówilismy meble do kuchni, a więc jest ostateczna (prawie )decyzja co do ustawienia.NA dzień dzisiejszy w przejściu (wnęce) będzie stała patrząc od salonu-lodówka, wysoki słupek z półkami, wysoki słupek z piekarnikiem, potem meble w L w kącie na przeciwko lodówki miejsce na mały stół. Jak przywiozą meble i nie będzie się nam podobać to możemy postawić dwa słupki tam gdzie ma być stół, lodówkę we wnęce, ale przyklejoną do ściany kuchennej wtedy zostanie miejsce na ewentualne przejście, a stolik damy pod okno. Wysokie słupki zamówiliśmy przez to w takim wymiarze żeby miec pole manewru :lol:

Umowa juz podpisana, ale jutro jeszcze jedziemy zobaczyc w realu jak wyglądają fronty , które chcemy wybrać, decyzja nie jest łatwa ,podoba mi się zestaw calwados z wanilią , ale taki mam właśnie teraz zrobiony 3 lata temu więc nie chcę się powielać, mysleliśmy nawet żeby zabrać tą kuchnię, ale wyposarząne mieszkanie łatwiej wynająć.

 

Ave -też miałam dylemat z elektryką, myślałam ,że wszystko zaplanowałam dokładnie , teraz widzę ,że tu jest czegoś za mało , tam za dużo, a gdzie nie gdzie nie ma wcale i trzeba bedzie dorobić. Pod schodami chcę zrobić szafy cargo, ale stolarz narazie nie wie jak zrealizować mój pomysł. Więć zaczniemy od zabudowy u góry w pokoju gospodarczym.

 

Angelika jak będę miał nowe zdjęcia to napewno pokażę, choć wklejanie nie idzie mi najlepiej :(

 

A gresy muszę wypolerować żeby były ładne już prawie cały parter zrobiony zostały jeszcze 3 kafle do położenia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu, zdjęcia nie działają :(

a tak chciałabym oko nacieszyć elewacyjką :)

u nas dziś okna 8) 8)

I jeszcze pytanie: czy masz zmywarkę i jeśli tak to gdzie ją umieściłaś (to tak a propos elektryka , bo nie wiem gdzie dać do bniej gniazdko - wyszło, że zrobię jednokomorowy zlew i małą zmywarkę) - mała ta nasza kuchnia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa

Zmywarka będzie stała pod oknem, duża 60 -ka , na to bedzie zachodzić ociekacz ze zlewozmywaka 1 1/2 komory. Wbrew pozorom wszystko sie zmieści. Obecnie mam podobnej wielkości kuchnię i dużą zmywarkę od 9 lat, mimo 3 osobowej rodziny nie wiem jak miałabym zmieścić się w małej, wkładam do niej wszystko nawet duże gary.

Z elektryką nie jest łatwo w trakcie projektowania wydawało mi się ,że wszystko jest ok , a teraz widze że będziemy musieli poprzenosić troche kabelków bo do niczego nie są potrzebne.

Zdjęcia wkleje wieczorem , nie udostepniłam publicznie katalogu przez to ich nie widać. Jak będę miała wizualizacje kuchni to też wkeję( w niedziele).

Teraz do ROBOTY na budowę czas.

Życzę powodzenia z tą elektryką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolla proszę wybacz jeżeli już pisałaś o tym a ja jeszcze raz ... chcę się zapytać o kominek z PW? Jakiej macie firmy i ile kosztowała Was całość? Tzn. do tego kominka jeszcze jakiś piec, zasobnik?

Ja mam wycenę na LECHMA 15 kW, piec elektryczny Elterm i zasobnik GALMET, podłogówka i 4 grzejniki na 25.000. A druga wycena uwaga uwaga uwaga na MAKROTERM 18 kW, piec KOSPEL, Zasobnik NIBE i reszta jw na ... 48.000 :o :evil: :o Dlatego się pytam o Twój.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj AGA

Nasz kominek to Lazar 16kW jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Całość instalacji czyli

Piec na eko -groszek z podajnikiem 15 kW

podłogówka 94 m2

grzejniki 5 szt. stelrad

wod -kan

do każdego punktu osobne podłąączenie

zasobnik 120 l Galmet z płaszczem w obudowie emaliowanej

kotłownia w miedzi jakieś pompy i zawory trójdrogowe

razem 29,5 tyś

Mozna zobaczyc zdjęcia.

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są zdjęcia! :D

świetny kolorek elewacji!!! podoba mi się taki przygaszony żółty - do naszej ceglastej dachówki też powinien pasować... tak mi się wydaje (gdybyś mogła podać nr koloru :D ) no i w ogóle... fajnie 8)

u mnie robią się tynki - małe zdjątko dałam w naszym maryskowym wewątku - z zewnątrz - bo teraz w środku nic ciekawego :wink:

pozdrawiam :D E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu... nie widać zdjęć :-? co zrobić, żeby zobaczyć?

 

a postępów w pracy gratulujemy!

 

U nas na razie skończone tynkowanie - na razie- bo : mamy slicznie wytynkowaną kotłownię :-? - na kafelkach zaoszczędzę? a w łazience chciałam mieć jedna ścianę tynkową i ... nie mam. Co do kotłowni, chyba już jej nie zdrapywać :-?

zastanawiamy się nad parapetami 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dziewczyny za informację , walczę z tym i nic u mnie na komputerze są, ale jak wchodzę z kompa córki już nie ma. Albo przerzucę do onetu , albo będą dopiero jutro jak wróci moja pomocnica ( wstyd a ponoć skończyłam podyplomówkę z informatyki) czego oni tam uczą :o

Ewa dobrze, że prace postępują choć nie zawsze tak jakbyśmy chciały.

O jakich parapetach myślisz? u nas w kuchni parapet będzie tworzył blat w salonie są konglomeraty z castoramy a na górzew jednym pokoju okleina , a w drugim będzie kafelkowy (pokój gospodarczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...