Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

beton na wieniec


kipercz

Recommended Posts

Podobno B20 w betoniarce nie zrobisz, ale B15 - czemu nie? ;)

 

http://www.muratordom.pl/6645_5255.htm

 

Chociaż ja bym wolał z betoniarni, ostatnio robiłem belke nad bramą garażu i nadproża - nanosiłem się tego betonu tak, że miałem dość. ;)

Wkrótce będę wieniec robił i chyba jednak z betoniarni skorzystam, bo trochę więcej tego będzie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem ten artykuł,nie pisze tam,że w betoniarce ,,nie da sie zrobić " B-20

jest tylko przykład na B 7,5 i na B -15

Jakoś nie chce mi sie wierzyć,że nikt nie lał wieńca lub stropu z betoniarki-może ktoś sie podzieli doświadczeniem?

 

ps

katarek a jakie Ty dałeś proporcje na tą belke i nadproże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedzi

mam jeszcze pytanie dotyczące wylewki-można ja zrobić na raty?

w jeden dzień pół i na drugi dzień reszte? czy to zwiąże?

 

Jeśli chodzi Ci o podział na pół domu i pół domu to tak - jeśli chciałbyś połowę wysokości to nie za bardzo ale chyba mówisz o pierwszym rozwiązaniu.

 

P.S. Rozmierz dobrze,żeby wylewki się potem spotkały na jednym poziomie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B 15 czy B 20 ?

ja bym zrobił zgodnie z projektem konstrukcyjnym...

ale może się nie znam

 

Bo panu projektantowi było wszystko jedno co napisze -między B20 i B15 w budownictwie mieszkaniowym (w dodatku na wieniec garażu) nie robi żadnej różnicy - a w mądrej książce było że wieńce mają B20 i już...

 

Większość stropów od "kostek" z lat 60' ma stropy z betonu "na oko" jakieś B10 i stoją po dziś dzień !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B 15 czy B 20 ?

ja bym zrobił zgodnie z projektem konstrukcyjnym...

ale może się nie znam

 

Bo panu projektantowi było wszystko jedno co napisze -między B20 i B15 w budownictwie mieszkaniowym (w dodatku na wieniec garażu) nie robi żadnej różnicy - a w mądrej książce było że wieńce mają B20 i już...

 

Większość stropów od "kostek" z lat 60' ma stropy z betonu "na oko" jakieś B10 i stoją po dziś dzień !

 

A ile chałupek z gliny jeszcze stoi.... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...