Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek Arcobaleno


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki, dzięki za miłe wpisy :D

 

agaboBIK - cały dół ogrzewa podłogówka a na górze w pokojach mamy grzejniki (w łazience podłogówka+grzejnik). Trochę się obawialiśmy tych paneli na podłogówce, ale po dwóch sezonach (noo jeden jeszcze trwa) widać, ze niepotrzebnie. Może nagrzewają sie nieco wolniej niz płytki, ale też fajnie trzymają ciepełko - bardzo przyjemnie :D

 

EWAF - blat w łązience to konstrukcja z płyt gipsowo-karton. obłożona płytkami.

 

A u nas w domku małe zmiany i szykują się następne :D

Maż zrobił ostatnio tę płytę na ściane w kuchni - muszę przyznac, ze nie wygląda tak źle, przynajmniej nie widać odrapanej ściany. Dorobił też fajne drzwiczki pod schody (z tej samej płyty) bo wcześniej mielismy tam drewnianą matę.

Zamówilismy też drewno na barierkę schodową - wreszcie ! Jak tylko ją skończymy (co moze oczywiscie troche potrwać) to wkleję zdjecia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img234.imageshack.us/img234/8607/30631701gz2.jpg

 

 

Arcobaleno Zachorowałam na te schody :) czóż z tego skoro mieszkam na drugm końcu Polski a tu takich nie ma :( najbliżej mozna je gdzies kupic pod Wrocłwiem lub Warszawą. :cry:

 

A u nas znalazłam gościa, który może mi zrobic taką okładzinę na gotowe już schody. Niestety nie robi takich jak w Styl-becie. :cry:

 

cały domek i Córunia piękne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit-blondi - tym zdjeciem przypomniałaś mi ciepłe wiosenne i letnie dni...już się doczekać nie mogę :D

 

majcia - panele kupilismy w komforcie, nazwa...kojarzy mi sie Ambasodor, ale nie wiem czy to nazwa firmy, czy modelu..

 

coffee82 - witam i dziekuję za komplementa :wink:

 

U nas barierka sie robi...może przez weekend uda sie skończyć :D Ciekawa jestem efektu finalnego, trochę źli jesteśmy bo w stolarni oczywiście źle nam pocięli słupki i poręcz :roll: Tzn zrobili na okrągło prawie a my chcielismy kanciaste i mąż musiał poprawiać a wiadomo, ze jak sie poprawia i poprawia...eeehh...no ale może nie będzie tak źle :wink:

 

Pozdrawiam wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arcobaleno

Bardzo ładny i przytulny domek.Wcześniej widziałam konstrukcję pod drewniany taras.Chciałabym spytać czy po zimie są z nim jakieś problemy i czy jesteście zadowoleni z takiego wyboru materiału? Oczywiście jeśli można to proszę o aktualne zdjęcia. Zawsze najbardziej podobały mi się drewniane tarasy,ale mój nie jest zadaszony i zastanawiam się czy leżący na nim śnieg nie zniszczy go zbyt szybko??! Z drugiej strony jak się zastanowić to na sopockim molo przez tyle zim leżał śnieg i zawsze patrzy się na niego z sentymentem :wink:

Pozdrawiam i proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aszka - konstrukcja tarasu zdaje się być nienaruszona po zimie, ale też co to była za zima - śniegu co kot napłakał :wink:

My planujemy kiedyś i jakoś zadaszyć ten taras, bo bez zadaszenia będzie mało funkcjonalny - z resztą zobaczymy po pierwszym sezonie.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.Ja też wciąż myślę jak "doczepić" zadaszenie nad tarasem.Latem zacieniamy a'la tropikiem mocowanym hakami i masztami podobnie jak w namiocie.Kupiliśmy to "ustrojstwo" w Lidlu i daje przyjemny chłód w uplne dni.Jednak zimą przydałby się stabilny dach.Chyba jednak mimo wszystko skuszę sie na drewno.Tak jak piszesz zima była łaskawa, a ponoć klimat sie ociepla :wink:

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barierka już prawie skończona, jeszcze tylko druga wasrtwa bejcy i lakier - póki co już ją obcykałam i wklejam prawie gotową :wink: Proszę nie patrzeć na pył na podłodze i schodach -zdjęcia zrobione tuż po szlifowaniu :oops:

 

 

Jest prosta, ale w sumie taka być miała :D

http://img135.imageshack.us/img135/6903/img1053of9.jpg

 

Tu widać też drzwi do spiżarki, dzięki którym nie słychać już tak centralnego odkurzacza a w środku panuje przyjemny chłodek :wink:

http://img246.imageshack.us/img246/7914/img1050yu6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, oberzałam Twoje zdjęcia domku i przyznaje bardzo mi się te wnetrza podobają. Mam tez kilka pytań odnośnie podłogi na dole. W salonie nie widzę nigdzie grzejników i pewnie masz tam podłogówkę. Stąd moje pytanie jak sprawuje się drewniana ( i co to za drewno ) podłoga na podłogówce? Troszkę już mieszkacie w domku więc i doświadczeń tego typu też macie. Ja mam właśnie dylemat czy położyć parkiet merbau na podłogówce czy nie. Mam jeszcze troszkę czasu ale wolę być pewna swojego wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Lazieneczka cacy :) bardzo mi się podoba ale ja też w sprawie tarasu. Gdybyś mogła pstryknąć parę zdjęć (zbliżeń) konstrukcji i wysłać mi na e-maila byłabym wdzięczna. Mój małż przymierza się do samodzielnej budowy takiego tarasu. Adres mailowy wyślę na priv ale najpierw odpowiedz czy chce ci się zrobić te zdjęcia, mam nadzieję, że mnie nie zawiedziesz :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia77w1 - dzięki :D Przekażę mężowi pochwały :wink: - własnie montuje na górze dodatkową barierkę antyJulkową :lol: Oczywiscie jak na pomysłowego Dobromira przystało, produkt jest oryginalny bo wykonany z boku Julkowego łózeczka :lol:

 

wasiek - o podłodze w salonie pisałam tu niedawno - mamy podłogówkę a na niej panele. Drógi sezon grzewczy mija i nic niepokojącego się nie dzieje a panele nagrzewają się bardzo przyjemnie.

 

chopinietka - nie ma sprawy - mogę zrobić zdjecia tarasu, ale to dopiero w przyszły weekend bo w tygodniu jak przyjezdzamy do domu to już jest ciemno :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcobaleno, przepraszam ale to pytanie trafiło do Ciebie przez przypadek.... :D .i dobrym trafem Ty tez masz panele na podłogówce.... :D :D :D Pisałam do jaszczurki ale zaczęłam właśnie czytać Twój wątek i stąd to małe nieporozumienie... :D :D :D dziękuję za odpowiedź, którą oczywiście przeczytałam wyżej...hihihihi....no cóż czasami tak się zdarza...

Domek bardzo ładny, gratulacje dla zdolnego męża, bo sama wiem jaki to skarb nieoceniony.... :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...