Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z płaszczem wodnym + kocioł...Jak to działa?


Recommended Posts

Witam serdecznie

Stoimy właśnie przed problemem typu "Czym ogrzać dom?".

Generalnie planujemy kominek jako główne źródło ciepła w domu + kocioł na tak zwany wszelki wypadek no i do podgrzania wody. Chcemy również mieć rekuperator.

Zasadniczo nie mamy zielonego pojęcia czy zdecydować się na:

1) kominek z DGP + kocioł+rekuperator, czy może

2) kominek z płaszczem wodnym+kocioł+rekuperator

 

Przy pierwszym rozwiązaniu chcielibyśmy zainstalować max jak najmniej grzejników i właściwie ograniczyć tę ilość do koniecznego minimum.

 

Czy ktoś zastosował u siebie podobne rozwiązania i czy jest z nich zadowolony bądź nie i dlaczego.

 

Będę ogromnie wdzięczna za informację.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Stoimy właśnie przed problemem typu "Czym ogrzać dom?".

Generalnie planujemy kominek jako główne źródło ciepła w domu + kocioł na tak zwany wszelki wypadek no i do podgrzania wody. Chcemy również mieć rekuperator.

Zasadniczo nie mamy zielonego pojęcia czy zdecydować się na:

1) kominek z DGP + kocioł+rekuperator, czy może

2) kominek z płaszczem wodnym+kocioł+rekuperator

 

Przy pierwszym rozwiązaniu chcielibyśmy zainstalować max jak najmniej grzejników i właściwie ograniczyć tę ilość do koniecznego minimum.

 

Czy ktoś zastosował u siebie podobne rozwiązania i czy jest z nich zadowolony bądź nie i dlaczego.

 

Będę ogromnie wdzięczna za informację.

 

Pozdrawiam

 

 

Witam!

 

Mam kominek z płaszcze + kocioł na gaz.

Kominkiem grzaliśmy codziennie od 18 do 23 i przez cały weekend.

 

Przy naszej obecności w domku temp. około 21-22, przy nieobecności, tzn. grzeje kocioł gazowy 18 st.

 

Zużycie energi od października do końca kwietnia:

10mp drewna

550 l gazu - propan.

 

Zadowolny jestem, tylko dla lepszego zadowolenia trzeba zadbać o suche drewno i składowanie drewna musi być bliko domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech dzieki za odpowiedz

Do ogrzania mamy 160 m2, trzy osoby ( w przyszłości 4:)

Dom będziemy budować z betonu komórkowego 24 ocieplonego 12 cm styropianem, parterowy z użytkowym poddaszem a konkretnie

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/faworyt.html

 

a co z cwu z kominka w lato?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech dzieki za odpowiedz

Do ogrzania mamy 160 m2, trzy osoby ( w przyszłości 4:)

Dom będziemy budować z betonu komórkowego 24 ocieplonego 12 cm styropianem, parterowy z użytkowym poddaszem a konkretnie

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/faworyt.html

 

a co z cwu z kominka w lato?

 

Pozdrawiam

Witam zajmuję się montażem kominków wodnych co do ogrzewania wody urzydkowej latem radziłbym ci zainstalować układ solarny do podgrzewania wody z słońca bardzo dobrze wspułpracuje z kominkiem z płaszczem wodnym mogę podjąć się montażu takiego systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Serdeczne dzięki wszystkim za odpowiedzi i rady:)

Temat i ewentualne pytania przeniosę do Klubu użytkowników kominków z płaszczem wodnym :))

Mariobros35 też myslałam o solarach...tylko czy mi sie to wszystko opłaci skoro mam gaz ziemny przy działce...??? Niemniej nie wyobrazam sobie domu bez kominka a juz napewno nie wyobrażam sobie marnowania tyle energii co w przypadku kominka otwartego... To jest dopiero strata pieniędzy, tak mi sie wydaje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...