Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PRALNIA - gdzie wygospodarować miejsce, jak urządzić


Zalekawasaki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 340
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wole chyba uprac wszystko i od razy przeprasować a potem roznosić...;(

Kazdy ma inny styl zycia i co innego kazdemu pasuje. Ja nigdy nie prasuje hurtowo ubran. To bylaby dla mnie katorga. Potem te zlozone rowno na polkach ubrania i tak nadawalyby sie do ponownego prasowania. Prasuje wybrane ubrania przed wyjsciem, dlatego u mnie deska bedzie stala w garderobie. Gdyby jednak trafilo mi sie jakies wieksze prasowanie to znajac mnie przenioslabym sie z calym majdanem do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo się nad tym zastanawiałam

ostatecznie pralnia będzie w pomieszczeniu, gdzie jest piec (gazowy, wiec nie brudno)

na parterze

z wyjściem na zewnątrz, pod daszek (suszenie prania lub w dni słoneczne na sznurach obok domu)

wolę nosić suche na dół i suche do góry, niż mokre ciężkie na doł z góry np. aby rozwiesić na ogrodzie

w łązience nie chciałam wstawiać pralki a osobnego pomieszczenia juz się nie dało wygospodarować

 

 

deska na stałe w garderobie, bo tez nie lubię od razu prasowac, tylko przed wyjściem :)

a pojemnik na brud chyba będzie w garderobie, nie w łazience :)

bo garderobę mamy sporą, i kazdemu po drodze

Edytowane przez Magdala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My urządzilliśmy pralnię w piwnicy, ale:

nie mieliśmy możliwości zrobienia jej na parterze

na górze nie zrobiliśmy jeszcze adaptacji - będzie robiona dopiero za kilka lat.

w domu nie mamy żadnej garderoby

 

w pralni znajduje się pralka i ciuchy jeszcze nie wyprane...

Na razie z uwagi na niewykończone wnętrza nie jestem w stanie mieć suszarki w pralni, latam do sypialni, nie zmienia to faktu, iż nawet jeśli na dole udało mi się schować "tylko" pralkę, miotły, mopa, chemię... i nawet jeśli muszę po to "latać" na dół, to wole mieć możliwość rozrzucenia ciuchów po podłodze celem sortowania niż trzymać sterylny porządek w łazience, a także upychać chemię w szafkach.

Na blokach mieszkałam od dziecka, teraz remontujemy z mężem dom z lat 50-tych - łazienka jeszcze nie jest wykończona, próbuję więc przekonać męża, że zsyp ciuchów do pralni jest dobrym pomysłem, tym bardziej iż łazienka jest nad pralnią.

 

Suszenie - niestety w sypialni, ale sypialnia jest/będzie tylko dla nas, więc jak nie będzie idealnie to myślę iż nic złego się nie stanie.

Nie prasuję zbyt często, ale to co będzie do prasowania, także prawdopodobnie w sypialni, w dalekiej perspektywie suszarka bębnowa w pralni - na razie są ważniejsze wydatki.

Edytowane przez niemodna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 3 months później...

to się pochwalę - to moja ulubiona pralnia :)

jest to bardzo małe pomieszczenie, na piętrze, z "wyłazem" na dach w formie okna

nie ma sufitu tylko skos od ściany z drzwiami do sciany kolankowej - musiałam się wiec trochę natrudzić, żeby to jakos zorganizować

wszystkie pólki i akcesoria to Antonius ze sklepu na I - niedrogi, a jakosć? zobaczymy "w praniu"

pralnia znajduje się na przeciwko tzw. głównej łazienki, więc nie ma problemu z wynoszeniem brudnych ciuchów do pralni :/

czasami muszę zrobic małą awanturkę, jak widzę wałęsające się ciuchy po pokojach...

przeznaczenie: pranie + suszenie + przechowywanie ręczników + schowek na chemię i akcesoria do sprzątania

kolor nieco przekłamany - namieszalam chyba 6 barwników najciemniejszego niebieskiego, kolor jest ciemniejszy, ale nie jestem w stanie oddać go na zdjęciu

 

 

inspiracja

http://images37.fotosik.pl/678/e493e440998d5f99m.jpg

 

prawa strona:

 

http://images49.fotosik.pl/723/60542c388587fdf0m.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/725/bfc9f6111f848f6am.jpg

 

tu kiedyś stanie suszarka

http://images49.fotosik.pl/723/d596bd3fc8cfb3e3m.jpg

 

przy drzwiach:

http://images39.fotosik.pl/718/b5fcc55bc38af0c7m.jpg

 

na przeciwko drzwi "mobilna segregacja prania" :)

 

http://images45.fotosik.pl/726/d06f9d7485fc7d9em.jpg

 

po lewej stronie na ziemi stoi taka zwykła suszarka (nie mam zdjecia bez prania :) i wisi sobie taka wisząca :)

trochę dziwnie te miotły wiszą - ale jak sie wchodzi do środka to ich nie widac ;)

http://images47.fotosik.pl/725/a6ab3be5f68ff3b3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcia naszej pralni i suszarni. Oba pomieszczenia usytuowane są w piwnicy.

 

Pralnia

• umieszczona na cokole wanna metalowa,

• pralka,

• suszarka kondensacyjna,

• pojemniki na brudna bielizne/ubrania,

• pojemna szafa stojaca do przechowywania:

- zapasow proszkow, plynow, roznych srodkow chemicznych,

- papieru toaletowego, chusteczek higienicznych, papieru kuchennego,

- wszelakich srodkow i urzadzen do sprzatania

• plaskie szafki wiszace z artykulami aptecznymi i zapasami kosmetykow.

 

DSC06238.JPG

 

DSC06235.JPG

 

DSC06236.JPG

 

 

Suszarnia / Prasowalnia

• stacjonarne stanowisko do prasowania,

• regal, na ktorym mozna na biezaco odkladac uprasowana bielizne, reczniki, posciel, ubranie, etc.,

• system wieszakowy do biezacego odwieszania uprasowanych ubran,

• miejsce na tradycyjna suszarke, jesli nie korzystamy z suszarki kondensacyjnej lub nie wystawiamy prania na taras.

 

DSC06243.JPG

 

DSC06244.JPG

 

DSC06249.JPG

 

Pozdrawiam

Edytowane przez wierzch
uzupelnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzch musisz mieć sporo miejsca w domu skoro znalazłaś osobne pomieszczenie na pralnie i suszarnie.. i to całkiem spore pomieszczenia.. fajnie, ja muszę sie jakoś w jednym zmieścić.

Dom jest częściowo podpiwniczony i właśnie w piwnicy znajduja się m.in. te dwa pomieszczenia: pralnia (13 m²) i suszarnia (8 m²).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-go

mam nietypowe pytanie... co trzymasz w tych pudełkach? pytam bo właśnie siedzę nad ustawieniem półek i szafek w pralni i potrzebne mi praktyczne wskazówki :)

 

w jednym jest zapas proszku do prania - bo do pudełek które mam na blacie nie mieści sie zbyt dużo

i szmatki wyprane, do sprzątania gotowe ;)

a w drugim dywaniki łazienkowe (mam ich kilka i czasem wykorzystuję) - w sumie trochę na siłę to wykorzystanie, ale aż sie prosiło żeby dać dwa pudła

to też jest Antonius, są fajne, duże (tanie:) i mają przezroczystą pokrywę

Edytowane przez e-go
zjadam litery...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie

 

a w koszach? bo w jednym masz jak rozumiem środki do prania a w drugim?

 

w koszach na najwyższej półce jest chemia najbardziej niebezpieczna dla dzieci typu: preparat do przeczyszczania rur i rzadko używane rzeczy (nie pamiętam juz co...:) - generalnie wykorzystałam kosze ze starej plastikowej półki łazienkowej, ponieważ nie jestem zbyt wysoka, więc łatwiej jest wyciągnąć kosz i zaglądnąć co tam jest, no i można wrzucic różne rzeczy i nie przejmować się bałaganem

na niższej półce mam wszelakie preparaty do sprzątania - odplamiacze i w ogóle - małe dziecko bez krzesła nie dostanie a o to mi chodziło,

bo mimo że sie nie interesują takimi sprawami, chciałam chemię mieć jednak poza zasięgiem dzieci

mam na tym punkcie schiza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...