Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PRALNIA - gdzie wygospodarować miejsce, jak urządzić


Zalekawasaki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 340
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WT46W561BY - to model energooszczędny z pompą ciepła (tak jest w katalogu Pralki 2010) w sprzedaży od lipca 2010. Nie posiada programów NON-IRON (tak wynika z katalogów i strony siemensa) Być moze trzeba przejrzeć instrukcje obsługi - aby sprawdzić czy na pewno tak jest.

WT46S515PL - najnowszy model (nie ma go nawet w katalogu Pralki 2010) następca sprawdzonej serii WT46S514PL

 

Teoretycznie ten drugi model jest nowszy - zaś ten pierwszy jest naszpikowany nowościami i bardzo energooszczędny.

 

Ja sam pewnie będę się kierował w stronę suszarki WT46S515PL - gdyż jest 8kg i będzie pasować do pralki WM16S742PL (która tez jest 8kg)

 

PS Tak się domyślam - że dwie ostatnie literki - to kraj produkcji tego urządzenia - ktoś może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy tych 2 ja bym się kierowała "prądożernością". Wybrałabym tą z klasą A i tyle. Programy całkiem podobne, ta z "A" ma mniejszy nieco wsad....ale zużycie prądu ponad połowe mniejsze... przy częstym użytkowaniu pewnie ma to znaczenie spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszukałem i ta nowa z klasą "A" - nie posiada programów parowych - czyli nie posiada: Suszenia i usuwania zagnieceń para oraz odświeżania ubrań parą. Za to posiada ona programy MIX.

 

 

EDIT: http://www.electro.pl/produkt-SIEMENS_Suszarka_SIEMENS_WT_46S515PL_-288872,80.html - niezła cena - 1000zł mniej niż ta z klasą A

Edytowane przez redlum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redlum

a to odświeżanie to jest m.in. dla odziezy pranej w pralniach chemicznych, nie mylę się? ja też skłaniam się do tej 515. z tego co czytałam te z pompą ciepła czasem nie dosuszają trudno dostępnych miejsc. poza tym różnica w cenie jest na tyle znaczna że ten zakup szybko się nie zwraca. nawet przy używaniu suszarki na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redlum

a to odświeżanie to jest m.in. dla odziezy pranej w pralniach chemicznych, nie mylę się? ja też skłaniam się do tej 515. z tego co czytałam te z pompą ciepła czasem nie dosuszają trudno dostępnych miejsc. poza tym różnica w cenie jest na tyle znaczna że ten zakup szybko się nie zwraca. nawet przy używaniu suszarki na okrągło

 

Jeśli to jest rzeczywiście prawie 1000zł. różnicy to chyba tańszy model klasy B wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej odpowiedź naszego eksperta agd

Jeżeli chodzi o funkcjonalność to tańsza ma dodatkowo koszyk do suszenia rzeczy delikatnych/wełny i butów, oraz programy odświeżania parowego i programy parowe ułatwiające prasowanie. Z drugiej strony droższa ma dużo niższe zużycie prądu i suszy w niższych temperaturach więc trochę lepiej traktuje ubrania.

W skrócie-jeżeli masz sporo rzeczy które wymagają bardzo delikatnego suszenia to weź tańszą z koszem, w reszcie wypadków ta droższa jest lepszym wyborem chyba że nie będziesz zbyt często korzystał i nie zależy Ci na oszczędności prądu (używając średnio trzy razy w tygodniu różnica w cenie zwróci się po jakichś pięciu latach).

Dobrym pomysłem jest też kupo najprostszej z serii czyli bez programów parowych wt46e305pl ale to nowy model i dopiero wchodzi na rynek więc spotkasz raczej poprzednika czyli wt46e304by.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My będziemy mieć pralnię na piętrze, bo tam wszyscy mamy sypialnię. Pralnia powstała przypadkowo, powiększyliśy trochę dom i w pokoju dla ewentualnych gości sama z siebie powstała garderoba, to ją oddzieliłam od pokoju i mamy pomieszczenie 2X3m. Planuję tam wstawić pralkę, koniecznie otwieraną od góry, bo do takiej jestem przyzwyczajona, suszarkę taką stojącą i 2 kosze, 1 na brudną bieliznę a drugi z rzeczami do prasowania. Wanny nie będzie, prania ręcznego nie robię nigdy a buty to w zlewie w garażu:) Co do prasowania to ja z tych, którzy muszą mieć do tego tv;) Prasuję zawsze wieczorami jak wszyscy śpią i wtedy mogę na spokojnie jakiś filmik obejrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jest bardzo podobnie (no może poza pralką bo takiej bym nie przezyła ;)). też mamy kosz na suche rzeczy i kosz na brudy. niestety bez sortowania to jest masakra (ciągle leżą kupki na podłodze a że nie mamy jeszcze drzwi pomiędzy łazienką a pralnią wkurza mnie to maksymalnie)

u nas też prasowanie przed tv dlatego miejsce na deskę wygospodarowałam na wolnej ścianie w... spiżarce :)

przy okazji... macie jakiś fajny patent na powieszenie na ścianie żelazka? najlepiej gorącego?

 

a wystarczyło na ikeę zajrzeć ;)

http://www.ikea.com/PIAimages/48975_PE144933_S4.jpg

Edytowane przez efilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malkul dzieki za inspirację- brakowało mi pomysłu na zabudowę kosza pod zsypem na pranie- postument na kółkach załatwi sprawę i będzie łatwy w obsłudze :)

 

Efilo na mój gust , ta z klasą B jest lepsza, tylko więcej prądu "źre" więc jeśli cena jest odpowiednio niższa wolałabym chyba ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentujecie fajne zdjęcia. Martwi mnie jak suszyć całe pranie. Na zdjęciach gdzieniegdzie dopatrzyłam się co najwyżej jednej małej suszarki podwieszanej. Na takiej suszarce zmieszczą mi się co najwyżej skarpety dla całej rodziny... W mieszkaniu mam suszarkę rozkładaną, zajmuje hmmm jakieś 1/4 pokoju i stoi cały czas. Jeśli postawię taką w pralni, to zajmie większą część pomieszczenia i poruszanie się będzie trudne.

Jak rozwiązujecie kwestie suszenia?

 

U mnie jest taka sufitowa suszarka. 6 prętów po 1,90m (być może są też dłuższe) i mieści mi się tam naprawdę dużo rzeczy. Można ją kupić w castoramie, LM, na allegro itp.

dryer3..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama o takiej myślę i teraz (m.in. dlatego nie zgodziłam się żeby w pralni były schody na strych) ma również tą zaletę że wiesza się na 'normalnej' wysokości a potem można pod tym przejść. pytanie ile się wiesza ciuchów przy suszarce (takiej pralkowej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...