Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PRALNIA - gdzie wygospodarować miejsce, jak urządzić


Zalekawasaki

Recommended Posts

pralnia najwygodniej jesli miesci sie w poblizu sypialni, garderoby i lazienki. Tam gdzie sie rozbieramy i gdzie sa szafy, do ktorych pozniej uprane zreczy odkladamy. Teraz mam , bo inaczej sie nie dalo, pralnie na innym poziomie niz sypialnie i jest to niewygodne, bo trzeba latac po schodach zeby brudne rzeczy ladowaly od razu tam gdzie powinny. a pozniej musze cale pranie zniesc na dol zeby je schowac i uprasowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 340
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja pralnię będę miała na parterze, z pralni będą drzwi na dwór. Nad pralnią jest zaplanowana garderoba ze zsypem na brudną bieliznę, garderoba z kolei sąsiaduje z łazienką i sypialnią. Przy moim projekcie było to najrozsądniejsze rozwiązanie, a w praktyce dopiero zobaczymy :-?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się, czy wszyscy nie poszaleliście z tymi odrębnymi pralniami. Mieszkając w blokach miał ktoś osobną pralnię? Przecież w domkach z reguły łazienki są 3 razy większe, ja tam wstawiam pralkę i po kłopocie.

A juz umieszczanie pralni w piwnicy to zupełnie pomylony pomysł. Zwłaszcza w domkach z użytkowym poddaszem, gdzie najczęściej umieszcza się sypialnie i to tam powstaje najwięcej brudów. Latać z tym wszystkim po schodach w dół, a potem z powrotem na górę? :o Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w planie trochę nie standardowo. Pralka (i suszarka) zamieszkają w łazience parteru (gościnno/gospodarczej), a zapleczem do suszenia nieelektrycznie będzie noclegowy pokój gościnny (lub wolne powietrze), garderoba też w parterze tuż obok - ta całość w skrzydle oddzielonym dyskretnie od kuchni i salonu.

 

Nie wyobrażam sobie przebierania się na piętrze przy sypialni. Tam w najlepszym razie może być komódka z zapasową bielizną. Zabiegałabym się na śmierć po schodach (przebieram się po przyjściu do domu, czasem parę razy jesli np. idę jeszcze na trening, mam po kieszeniach tuziny ważnych notatek, nie jestem przesadnie zdecydowana i nie wiem czy mi się strój podoba dopóki nie włożę butów :D, prasuję dopiero jak wybiorę co chcę włożyć - więc deska może stać prawie na stałe w rzadko używanym pokoju gościnnym, a wreszcie pierzemy na okrągło, ale po troszku, więc też musi być blisko i nie po schodach). Poza tym śpimy w rodzinie w różnych porach i lepiej, gdy obudzeni nie kotłują się przy śpiących. Wreszcie "niezależnie o której wstanę z łóżka, budzę się koło 9.00" i to po kawie. :) Trochę to kłopotliwe przy wybieraniu co mam na siebie włożyć.

 

W piwnicy będzie tylko tzw. brudna pralnia przy kotłowni - czyli koryto do prania dywaników, psa, czy innych takich - i szlus.

 

Sama jestem ciekawa czy to się sprawdzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Kupilam dom, jest piwnica, parter i pietro i mam dylemat, gdzie zorganizowac pralnie? Zmienialam juz kilka razy zdanie na ten temat i znowu sama nie wiem. Czy w piwnicy w kotlowni, pomieszczenie ma ponad 10 m2, czy na pietrze w lazience dzieci tez 10 metrowej. Druga lazienka bedzie przy sypialni bez wejscia z przedpokoju. Moze zrobic zsyp do kotlowni czy zrobienie go duzo kosztuje? Pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malam ten sam dylemat:gdzie zrobic pralnie-w piwnicy czy w gornej lazience.Oj dlugo sie zastanawialam-decyzja zapadla bedzie u gory.A teraz dlaczego: mam duza piwnice wiec logicznie biorac moglam zrobic w piwnicy (nawet biorac pod uwage zsyp na brudne ubrania) ale jak sie tak glebiej zastanowilam i wyobrazilam siebie latajaca kilka razy dziennie do piwnicy z gory po jakas bluzke ,a to cos dziecku przeprasowa(prasowalnia tez by tam byla)itd - decyzja padla na gorna lazienke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza pralnia jest na piętrze - czyli na kondygnacji gdzie znajdują się wszystkie sypialnie skąd "płynie" większość rzeczy do prania.

Przeznaczyliśmy na nią oddzielne pomieszczenie (nigdy więcej sznurków i suszarek w łazience) i łączy w sobie funkcje pralni, suszarni i prasowalni. Usytuowaliśmy ja z dala od sypialni (w kątku obok pracowni, żeby ewentualne hałasy nie przeszkadzały domownikom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...