Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PRALNIA - gdzie wygospodarować miejsce, jak urządzić


Zalekawasaki

Recommended Posts

no wlasnie, na pewno zdecydowalabym sie na pralnie na pietrze bez zastanawiania, gdybym miala na to oddzielne pomieszczenie. Jednak w przypadku, gdy musialabym zmniejszyc lazienke, zeby takie pomieszczenie wygospodarowac, mam dylemat. Na pietrze bede miala garderobe i sypialnie, tam na pewno bedzie prasowanie. Moze jest ktos , kto ma w piwnicy i jest zadowolony z takiego rozwiazania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 340
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wyobrazilam siebie latajaca kilka razy dziennie do piwnicy z gory po jakas bluzke ,a to cos dziecku przeprasowa(prasowalnia tez by tam byla)itd.

I tu jest pies pogrzebany :D

Czy pralnia w sensie pralka + suszarka/sznurki? Czy pralnia i prasowanie i jeszcze przechowywanie jakiś rzeczy - skoro biegac po bluzkę?

 

Ja mam pralkę i "sznurki" w kotłowni w piwnicy. A wysuszone pranie zabieram na górę - rozstawiam deskę przed telewizorem i spokojnie prasuję.

A jak coś pojedynczego mam przeprasować, to też nie muszę ganiać na dół, bo mam deskę i żelazko pod ręką, czyli w garderobie przy sypialniach.

Jak bym nie miała garderoby, to deska pewnie zanlazła by miejsce w szafie w sypialni i też byłaby pod ręką.

 

Oczywiście mając osobne pomieszczenie u góry na pralnie fajnie jest mieć ją pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, na pewno zdecydowalabym sie na pralnie na pietrze bez zastanawiania, gdybym miala na to oddzielne pomieszczenie. Jednak w przypadku, gdy musialabym zmniejszyc lazienke, zeby takie pomieszczenie wygospodarowac, mam dylemat. Na pietrze bede miala garderobe i sypialnie, tam na pewno bedzie prasowanie. Moze jest ktos , kto ma w piwnicy i jest zadowolony z takiego rozwiazania?

 

a rura od kanalizacji na jakiej wysokosci sobie biegnie? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim Wam dziekuje za odpowiedzi. Tuusko czy masz kotlownie w piwnicy czy na poziomie parteru? Najgorszy dla mnie jest temat suszenia, bo pralka i ewentualna suszarka elektryczna, to nie problem, tylko te sznurki....Jeszcze sie wacham, musze pomyslec, jak macie jeszcze jakies uwagi i doswiadczenia, szczegolnie osoby, ktore maja piwnice i tam pralnie, bede wdzieczna :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pralnia-tzn pralka ,sznury do suszenia , są w kotłowni , deska do prasowania w spiżarni, a ubrania prasuję przed tv w salonie .

 

I ja tak wlasnie zamierzam. Kotlownie mam na parterze (piwnicy nie mam) w dodatku obok wiatrlapu, wiec wiosna, latem i jesienia blisko do wyjscia na dwor, zeby wywiesic pranie. Zadnego biegania z mokrym praniem po schodach (z piwnicy albo pietra).

Lazienka na poddaszu jest nad kotlownia i zrobilam zsyp na pranie z rury kanalizacyjnej. Koszt okolo 200zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zdjec obudowanego zsypu, ale taki sam zsyp ma kze i zdjecia sa w jego dzienniku budowy. http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=38446&start=60

Z tym, ze on ma obcieta rure rowno z sufitem, a ja mam zostawiona i moja konczy sie 1m nad podloga. Pod nia bedzie stal jakis kosz. Rura jest w rogu kotlowni i zostala obudowana plytami GK na ktore zostaly naklejone plytki. Sama obudowa nie zajmuje duzo miejsca, bo to zaledwie grubosc plyty+klej+plytka, czyli jakies 2cm. Nie pametam jaka srednice ma rura, ale cos okolo 30 cm. Troche jest odsunieta od sciany. Caly ten prostopadloscian ma w podstawie wymiary na pewno nie wieksze niz 45X45 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pralnio-suszarnia to małe pomieszczenie na parterze- 180cm szerokości, tuż przy CO. Zmieściłam dwie suszarki pod sufitem i jedną stojącą, która wędruje nieraz na taras, w celu szybszego suszenia.

Jeśli suszarnia, to koniecznie z oknem, nawet maleńkim. Wszystko schnie błyskawicznie i nie ma problemu z wilgocią.

Moim zdaniem odpada przechowywanie ubrań tam gdzie ono schnie, właśnie z powodu wszędobylskiej wilgoci.

Z prasowaniem nie ma problemów. Ja mam deskę notorycznie rozłożoną w garderobie, tam pranie segreguję, układam, prasuję i rozwieszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wejście do pralnio- suszarni będzie z łazienki. Ok. 5 mkw. Planuję zawiesić pod sufitem dwie suszarki plus dodatkowo mieć do rozłożenia jedną stojącą. W pomieszczeniu jest okno 80x80, które można uchylić i otworzyć. Wychodząc z łazienki 2 m dalej jest nasza sypialnia, z której jest wejście do garderoby. Ale nigdy w życiu nie będę prasować w garderobie. Bez telewizora? Jeńki....to nie dla mine. :wink:

Na lato kupiłam na allegro suszarkę do ogrodu http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=196256353.

U moich rodziców sprawdza się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...