Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PRALNIA - gdzie wygospodarować miejsce, jak urządzić


Zalekawasaki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 340
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kabaimycha a lazienka dzieci, to ta z sauna? Mam jeszcze pytanie czy zadowolona jestes z posiadania garderob przy pokojach kosztem zmniejszenia ich, bo sama jestem jeszcze na etapie, kiedy moglabym je wydzielic.

 

Tak, saunę przerobiliśmy na pralnię. Naszą łazienkę powiększyliśmy do ok. 9 m2 i tam będziemy mieli kabinę z łaźnią parową (Ravaka zresztą ). Garderoba w sypialni została wydzielona m.in. z kawałka gabinetu.

Jeśli chodzi o garderoby w pokojach dzieci to myślę, że pomysł jest jak najbardziej trafiony. Moi znajomi (też z dwojgiem maluchów) mają i są zadowoleni...

Myślę, że garderoba, nawet nie za duża to lepsze wyjście niż szafa, która też przecież zabiera trochę miejsca...

...ale wszystko oczywiście jest kwestią gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam,

Jeśli macie ciekawe pomysly na efektywne rozplanowanie pralni - podzielcie się proszę :)

 

Ostatnio mocno o tym rozmyślam - jedną dużą łazienkę na dole podzieliłam na 2 częsci - jedna to będzie tzw WC dla gości - zostawilam 1,5 m, reszte oddzielilam ścianka i pozostało 180x230 cm na pralnie (wejscie przez WC).

Chciałabym wstawić tam pralkę, suszarkę podwieszaną, jakąś półke na wszelkie detergenta no i ktoś mi ostatnio podsunął pomysl na jakąś podwyższoną wanienkę zamiast zlewu roboczego. A jak bedzie trzeba to i ktoś się tam wykąpie :)

 

Chciałabym optymalnie wykorzystać tę powierzchnię - może macie jakieś swoje/podpatrzone pomysły na pralnię które się sprawdziły? jakieś konkretne warte polecenia suszarki? wszelkie pomysły mile widziane !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze,ze pralnia to mi sie kojarzy z socjalizmem i domem wielopokoleniowym.Jakos nie przejmowalismy sie masami prania,gdyz mamy pralke i dobre proszki...wiec takie pomieszczenie w ogole u nas nie zajmuje duzo miejsca,jednak mam taka sama suszarke nascienna jak na zdjeciu powyzej,umywalke zwykla i pralke w pomieszczeniu wielkosci 160x200,ze skosem...Dodatkowo tej samej firmy mamy suszarke rozpieta pom. 2 przeciwnymi scianami i uwazam,ze do prania zwyklych rzeczy i dla liczby dowmonikow w liczbie 4,wiekszych bajerow i ulepszen nie warto chyba robic...Moze jeszcze odplyw w podlodze?;-)

Planowalem ciemnie miec...ale za malo miejsca...wowczas blaty,wanny bylyby...ale tak....wrzuta do praleczki,powieszenie i suszenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas priorytetem byla spizarnia i wlasnie pralnio - suszarnia :wink: .....w projekcie nie bylo przewidzianego na to miejsca ale postanowilam, ze zamiast 4 pokoi bedzie 3 i wlasnie takie pomieszczenie w ktorym bede mogla prac, suszyc pranie , prasowac itd. .....obecnie w mieszkaniu pranie suszy sie w pokoiku , w ktorym jest tez deska do prasowania :-? ...nie wyglada to za ciekawie :-? ,.....i wlasnie dlatego postanowilismy, ze w domu bedzie dodatkowe miejsce na takie rzeczy :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zreygnowalem z garderoby,powiekszjac ja wstawilismy pralno-suszarnie,gdyz nie wyobrazalismy sobie suszyc w lazienkach prania lub w kotlowni.3 lazienke z projektu zamienilismy na-wolna przestrzen i doswietlenie velem jej klatki schodowej....Spizarnie wchlonela kuchnia otwarta,mamy tam dodatkowe cargo,bo spizarnia maluska byla...Rozumiem i szanuje cudze potrzeby,ale mimo wszystko doradzam minimalizowanie obowiazkow pralniano-suszarnianych :-) ale wydzielic ytrzeba te pomieszczenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze odplyw w podlodze?;-)

 

A co masz do odpływu w podłodze? :lol: Ja mam i nie powiem że się nie przydaje, często wykorzystuje do mycia psa czy do opłukania dużych kwiatów z kurzu :p W następnym domu tez bym zrobiła taki odpływ tyle że wziełabym do roboty lepszych "fachowców" (obecnie mam trochę za mały spadek na płytkach :roll:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za wypowiedzi i zdjęcia, właśnie zastanawiałam się jak taka podwieszana wanna ma wyglądać. No i mi się rozjaśniło ;)

 

No właśnie - odpływ w podłodze. Też o tym myślałam, ale słyszałam opinię, że syfon, który tam jest trzeba regularnie zalewać wodą, inaczej śmierdzi. A co na to posiadacze odpływów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

My rowniez mamy taka wanne "podwieszana"....juz teraz (jeszcze nie mieszkamy) suuuper sie sprawdza i naprawde polecam takie rozwiazanie.

 

na zdjeciu obok wanny jest miejsce na pralke...ktorej sie jeszcze nie dorobilismy :):)

 

http://img504.imageshack.us/img504/9131/dscn2548ds8.jpg

 

Ana, super to wygląda. Mam prośbę możesz mi napisać jak długa jest ta ściana od drzwi do ścianki kolankowej i jakie wymiary ma wanna?

Mam na myśli podobne rozwiązanie i jestem ciekawa czy u mnie się to zmieści. Stąd prośba o wymiary.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - odpływ w podłodze. Też o tym myślałam, ale słyszałam opinię, że syfon, który tam jest trzeba regularnie zalewać wodą, inaczej śmierdzi. A co na to posiadacze odpływów?

 

Jasne że trzeba zalewać jeśli się rzadko korzysta. Ale tak samo jest z wanną, prysznicem czy umywalką - jeśli by nie były używane woda z syfonu też by w końcu wyparowała i trzeba by zalać żeby nie śmierdziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...