Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PRALNIA - gdzie wygospodarować miejsce, jak urządzić


Zalekawasaki

Recommended Posts

My także zrezygnowaliśmy z jednego pomieszczenia na górze na rzecz pralnio- szuszarni - prasowalni :wink:

Nie wyobrażam sobie domu bez tego pomieszczenia !!!

W tej chwili w mieszkaniu pranie robię co drugi dzień i mam dość wiecznie rozłożonej szuszarki w pokoju :roll:

Zrobiliśmy dwa wyjścia na pralki - do tego planuję kosze na brudną bieliznę i zestawy drucianych koszy na segregację suchych ubrań przed prasowaniem.

Zestawy druciane do kupienia w Ikea.

Fajny pomysł, żeby nie zgubić się w stercie majtasów, skarpet czy dziecięcych śpioszków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 340
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze do wygodnych pomysłów dorzuciłabym pralkę ładowaną od góry - nie trzeba się wyginać w chińskie osiem coby pranie wyciągnąć, a podczas wyciągania nie spada na podłogę/nie trzeba podstawiać miski czy czegoś :)

 

A u mnie jest odwrotnie z tą pralką. Dla mnie ładowana od góry jest koszmarnie niewygodna. Żeby wyciągnąć skarpetkę z dna bębna musiałam się przez nią przewieszać (fakt że nie jestem wysoka :wink: ). Tak samo wyjmowanie prania jest dla mnie wygodniejsze gdy wygarniam je prosto do miski, niż przenoszę gdzieś do owej miski ponad blatami.

Teraz mam otwieraną z przodu i tak już zostanie.

Jak widać każdy lubi coś innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Kosze! Ostatnio jak po raz n-ty wywalałam całe brudy z kosza żeby posegregować: jasne, ciemne, białe, czerwone, to uznałam, że w domu to ja sobie walnę cztery niewielkie kosze i tam od razu jak będę przynosić (albo mi będzie zjeżdżać zsypem na brudną bieliznę jak już małża zduszę żeby go zrobić :wink: ) to będzie selekcja i wrzucanie tam gdzie trzeba - z tego chyba się najbardziej cieszę :D

I suszarka automatyczna: dość mam wywieszania skarpetek :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak! kosze jak najbardziej; białe, jasne, czerwone, ciemne... też mi się tak marzy :)

 

Dorcia natchnęłaś tą suszarką... a myślisz o pralko-suszarce? czy osobnej suszarce? to dopiero moja pirwsza mysl w tym temacie i zupelnie sie w tym nie orientuje...

 

zastanawia mnie jeszczei jak jest z energooszczęnością.. to pewnie bedzie pierwsze pytanie mojego Męża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pralni planuję: pralke i suszarkę osobno, bedą postawione jedna na drugiej,

zlew,

deska do prasowania na stałe,

suszarka stojąca + ewentualnie sznurki,

wysoką szafę na detergenty, ręczniki, na dole szuflady na brudne rzeczy (do pralni będzie się wchodziło z łazienki, a nie chce zapasów ręczników trzymać w łazience)

 

http://images30.fotosik.pl/288/e13dc9e24a2adb37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) albo mi będzie zjeżdżać zsypem na brudną bieliznę jak już małża zduszę żeby go zrobić :wink:

 

Mój się jakoś specjalnie nie opierał i mam taki zsyp :) Bardzo polecam to rozwiązanie. W nowym domu jeszcze nie mieszkamy ale testowałam taki zsyp przez parę lat u rodziców. Wrzuca się brudne ubrania do specjalnego otworu w łazience na piętrze a one sobie lecą prosto do pralni (oczywiście warunek jest taki, że pralnia musi znajdować się bezpośrednio pod łazienką :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) albo mi będzie zjeżdżać zsypem na brudną bieliznę jak już małża zduszę żeby go zrobić :wink:

 

Mój się jakoś specjalnie nie opierał i mam taki zsyp :) Bardzo polecam to rozwiązanie. W nowym domu jeszcze nie mieszkamy ale testowałam taki zsyp przez parę lat u rodziców. Wrzuca się brudne ubrania do specjalnego otworu w łazience na piętrze a one sobie lecą prosto do pralni (oczywiście warunek jest taki, że pralnia musi znajdować się bezpośrednio pod łazienką :) )

 

ja miałam wybór i wolałam zrobić pralnię na tym samym piętrze co sypialnie i garderoby. Nie będę musiała biegać z praniem.

Jesli ktoś ma pralnię niżej, to zsyp jest idealnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorcia natchnęłaś tą suszarką... a myślisz o pralko-suszarce? czy osobnej suszarce? to dopiero moja pirwsza mysl w tym temacie i zupelnie sie w tym nie orientuje...

Z tego co wiem (czyt. co wyczytałam na FM :wink: ) lepsza jest oddzielna suszarka, bo w pralko-suszarce rzeczy się gniotą (jest tam mniej miejsca i dlatego podobno), ale nie upieram się, bo może robią teraz lepsze pralko-suszarki?

 

M3, a jakiej średnicy i z czego masz (mieć) rurę? Znaczy się zsypową... :oops: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma już taką suszarkę kondensacyjną i użytkuje ją?Od dłuższego czasu poszukuje zadowolonego użytkownika i niestety nieskutecznie.Osoby które mają twierdzą że używają bardzo rzadko-że kurczy ubrania,niszczy i potem trudno je rozprasować.Wszyscy jednak mają suszarki kupione dobrych kilka lat temu.Ja marzę o takim urządzeniu-pytanie tylko czy warto?Może te nowsze są lepsze.Czekam na opinię,bo właśnie planuję urządzanie pralni/garderoby.Z nowych widziałam Electroluxa Iron Aid,zachwalana w pismach wnętrzarskich,ktoś chwalił też Miele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma już taką suszarkę kondensacyjną i użytkuje ją?Od dłuższego czasu poszukuje zadowolonego użytkownika i niestety nieskutecznie.Osoby które mają twierdzą że używają bardzo rzadko-że kurczy ubrania,niszczy i potem trudno je rozprasować.

 

Tu pare linkow, sama zastanawima sie nad ktoras z tych. Sami zadowoleni uzytkownicy.

http://www.ceneo.pl/712866

http://www.ceneo.pl/610401

http://www.ceneo.pl/928711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! ja mam od 2 lat suszarkę kondensacyjną whirlpoola i sprawdza się bardzo dobrze. wcześniej miałam taką, która potrzebowala osobnego odprowadzania pary i bylo z tym trochę zmiaszania, głównie w związku z tym, że rura nam notorycznie wypadala. Być może, jeśli montaż byłby lepszy wszystko działałoby dobrze.

Obie podczas pracy robią z łazienki (pralni) saunę.

Ale kondensacyjną podłączam do prądu i działa. Wystarczy tylko raz na jakiś czas opróżnić pojemniczek z wodą.

 

Co do rozwiązań - ja w nowym domu wstawilam pralkę i suszarkę do garderoby. Uznalam, że to zdecydowanie bardziej funkcjonalne, niż ganianie z praniem po piętrach. Ale u mnie sa 4 kondygnacje, więc miałabym po czym ganiac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...