Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ściana kolankowa - czy ocieplać?


Recommended Posts

Drodzy Forumowicze,

Jestem na etapie ocieplania poddasza. Ułożyłem wełnę miedzy krokwiami aż do miejsca łączenia krokwi z murłatą, która leży na ściance kolankowej (murłata od wewnątrz jest również ocieplona) . Teraz zamierzam wykonać konstrukcję zabudowy ścianki kolankowej z profili, do których przykręce płytę k-g.

Pytanie jest takie:

Czy między konstrukcją obudowy ścianki kolankowej a samą ścianką należy umięscić ocieplenie (w postaci wełny) czy nie?

Proszę o opinie, sprawa PILNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Nie chce zakładać nowego tematu dlatego podepnę się pod stary :wink:

 

A wiec ja tez nie mam ocieplnonej scianki kolankowej z zewnątrz. Mam zamiar ocieplić ją wełna od wewnątrz i dać stelarz g-k.

 

Pytanie ile tej wełny tam umiescic? Czy 20 cm wystarczy?Czy ta izolacja moze stykać się ze scianą zewn. czy zostawiać pustkę? Jak to prawidłowo wykonać proszę o porady bo niedługo bede sie za to zabierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dom ze ścianą 1 warstwową. To ocieplenie u góry to tylko fanaberia bo stelaż do płyt GK i tak dawałem na ściance kolankowej. Jakby stelaża nie było to pewnie bym nie wsadzał wełny. A Ty jak chcesz mieć cieplej to i tak więcej wełny od wewnątrz nie dasz bo Ci pomieszczenia się zmniejszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn powiem tak. Scianka kolankowa ma teraz 90cm jak dam ocieplenia te 20 cm to bede mial ok 100.Przestrzeni wiele nie strace, poza tym uwazam ze 90 to malo przy takim spadku dachu jaki u mnie wystepuje. kwestia przestrzeni jest mniej istotna :wink:

 

Chce skupic sie na izolacji , zeby bylo ciepło i bez grzybków i innych problemów. Czyli co 15-20 cm wełny ze stykien na scianie? Zadnej szczeliny nie zostawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. To bedzie ok 25-26 cm (pustak-tynk baranek).

 

I jeszcze jedna rzecz mnie zastnawia. Co zrobic w miejscu gdzie planuje lazienke- tam nachylenie dachu jest mniejsze.Lazienka oddalona bedzie 3 m od sciany kolankowej(zostawiam czesc nieuzytkową gdyz nie ma sensu jej adoptowac)Scianke zbuduje z k-g i ile tutaj powinienem dac ocieplenia?Ze 30 cm?Na to jakas folia paroprzep czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie odpowedzi :)

 

Czyli tak na sciankach kolankowych daje 15 cm wełny na styk ze sciana zadnych folii od zewnatrz itp. Od wew karton-gips foila zółta stelarz. Grzybków ma nie byc :wink:

 

W przypadku gdy zabudowa jest oddalona czyli lazienka u mnie. Daje wełny 30 cm nie przykrywając tego zada folią?Czy obic to foila paroprzepuszczalną-w celu ochrony przed wiatrem..czy to zbyteczna rozrzutność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie odpowedzi :)

 

Czyli tak na sciankach kolankowych daje 15 cm wełny na styk ze sciana zadnych folii od zewnatrz itp. Od wew karton-gips foila zółta stelarz. Grzybków ma nie byc :wink:

 

Czy nie będzie to zalezy od wentylacji. Jak nie będzie wentylacji a będzie wilgoć w pomieszczeniu to w końcu grzyb będzie :)

 

Dzieki za szybkie odpowedzi :)

 

W przypadku gdy zabudowa jest oddalona czyli lazienka u mnie. Daje wełny 30 cm nie przykrywając tego zada folią?Czy obic to foila paroprzepuszczalną-w celu ochrony przed wiatrem..czy to zbyteczna rozrzutność?

 

Ja bym dał 25. Parząc od wewnątrz - płyta, folia, wełna i może być wiatroizolacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...