Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy ktoś jeździ UAZem? Proszę o opinie!


Gagata

Recommended Posts

Jak widać po avatarze to ujeżdzam uaza.

Temat rzeka...

Trzeba mieć gdzie i potrafić go naprawiać (lub znać kogoś kto to robi)

Komfortu brak. Wada ale i zaleta ;-) Wady oryginału:

- brak zwolnic półosi - szybsze zużycie przedniego mostu

- brak wspomagania kierownicy i hamulców - trzeba mieć sporo siły

- słabo i nierówno działające hamulce

- skłonność do wypadania biegów i reduktora

- nieszczelności - przecieka i mocno parują szyby

i wiele, wiele innych cech charakterystycznych

Ale lubię go ;-) Lecz mimo wszystko kupię i także coś bardziej przewidywalnego. Porównywalnie cenowo to napewno nic nie ma i nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki GrzegorzS. TO juz jakieś konkrety. Ale widziałam oferty ze wspomaganiem 8) .

Ależ oczywiście

Sam mam ze wspomaganiem. Przy okazji wkładania silnika z 3.0D MB weszło wspomaganie kierownicy i hamulców.

A tak po prawdzie to uaza mam u teściów. W okolicach Warszawy to pojeździć nie ma gdzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Chcesz poczytać?

zapraszam

http://www.extreminada.com/offroadroztocze.html

I inne odcinki też polecam.

 

jesteś z Roztocza? my do niedawna ujeżdżaliśmy GAZa69, ten wóz ma duszę, żal serce rozdzierał jak sprzedawaliśmy go na służbę. :cry: Cztery lata temu wióżł nas do ślubu i niejedną tonę cementu przywióżł na budowę, w "błocie" był fantastyczny. A z oponkami krosowymi żaden inny nie miał z nim szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz poczytać?

zapraszam

http://www.extreminada.com/offroadroztocze.html

I inne odcinki też polecam.

 

jesteś z Roztocza? my do niedawna ujeżdżaliśmy GAZa69, ten wóz ma duszę, żal serce rozdzierał jak sprzedawaliśmy go na służbę. :cry: Cztery lata temu wióżł nas do ślubu i niejedną tonę cementu przywióżł na budowę, w "błocie" był fantastyczny. A z oponkami krosowymi żaden inny nie miał z nim szans.

Pochodzę z Zamościa a mieszkam obecnie od czasów studenckich w Warszawie. Uaza ujeżdzam po Roztoczu i okolicach jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 weeks później...

Ależ oczywiście

Sam mam ze wspomaganiem. Przy okazji wkładania silnika z 3.0D MB weszło wspomaganie kierownicy i hamulców.

A tak po prawdzie to uaza mam u teściów. W okolicach Warszawy to pojeździć nie ma gdzie ;-)

 

Odświeżam wątek, bo już dawno myślałem o takim projekcie! Kupic tanio z oryginalnym motorkiem i władować do niego silnik od MB. Powiedz, czy może sam to przerabiałeś, czy takiego kupiłeś? Mam tyle pytań, że nie wiem co dokładnie napisać.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście

Sam mam ze wspomaganiem. Przy okazji wkładania silnika z 3.0D MB weszło wspomaganie kierownicy i hamulców.

A tak po prawdzie to uaza mam u teściów. W okolicach Warszawy to pojeździć nie ma gdzie ;-)

 

Odświeżam wątek, bo już dawno myślałem o takim projekcie! Kupic tanio z oryginalnym motorkiem i władować do niego silnik od MB. Powiedz, czy może sam to przerabiałeś, czy takiego kupiłeś? Mam tyle pytań, że nie wiem co dokładnie napisać.... :roll:

 

Ja tak miałem, wstawiłem silnik 3.0 D ze starego mercedesa. I wspomaganie było, a jakże :) Nadal drugi raz już bym tego auta nie kupił. Bez względu na to, z jakim silnikiem by ono nie było :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...