Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy można zwrócić samochód z komisu?


tunia

Recommended Posts

witam, może ktoś się orientuje i pomoże...

w marcu 2006 mąż zakupił samochód w auto- komisie, sprzedawca zapewniał o dobrym stanie technicznym samochodu, także wykonany przed zakupem przegląd nie wykrył usterki. Natomiast zaraz po zakupie okazało się że samochód ma wadę, której usunięcie wyniesie ponad 20% jego wartości ( gaśnie po rozgrzaniu przy każdorazowym przyciśnięciu hamulca, we fiacie mówią że nawalił komputer) .

czy istnieje jakakolwiek szansa zwrotu towaru lub dochodzenia swoich praw na drodze sądowej. może ktoś z forumowiczów jest prawnikiem bądź spotkał się z podobną sytuacją

proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód gasł po rozgrzaniu od samego początku, ale mąż sądził że to zwykła usterka, która zniknie np. po zmianie sombdy - lambdy... niestety tak się nie stało

dziś wrócił z warsztatu, gdzie podobno przeprogramowali komputer, niestety autko dalej gaśnie...

i właściwie nie wiem co dalej, czy jest w ogóle szansa by jakiekolwiek pieniążki z tego komisu odzyskać

nigdy więcej używanego auta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Możesz od razu skreślić z listy przyczyn sondę lambda i silniczek krokowy - a to najczęściej chcą wymieniać mechanicy, objawy byłyby inne.

 

Skupcie się, a raczej Wasz mechanik niech się skupi na czujniku położenia wału korbowego - od tego głupieje Volvo V40 i miało podobne objawy- no i bezwzględnie podpiąć pod komputer ponownie na zimnym i rozgrzanym silniku.

 

Znam przypadek, gdzie termostat był walnięty, non stop chodziły wentylatory, alternator nie nadążał produkować odpowiedniej ilości prądu i samochod się dławił - tzn gasł. Jak się trzymało go na obrotach było ok. Na zimnym silniku wentylatory nie działały i samochód jeżdził jak złoto ;)

 

Zacząłbym od termostatu i sprawdzeniu czy alternator produkuje odpowiednią ilość prądu na jałowym biegu. Potem sprawdziłbym czy bak ma odpowietrzenie, , czy cewki zapłonowe są ok, potem zbadał układ zapłonowy a na końcu czujnik położenia wału korbowego ;)

 

Aha - i koniecznie powymieniałbym filtry, od paliwa począwczy ;)

 

PS: Zadzwoniłem do swojego mechanika i twierdzi, że sprawdziłby też zawór EGR - podobno potrafi zadusić silnik spalinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tej strony Mariusz, sonde i krokowca już wymieniłem :) wyczytałem to z autokacik.pl ale i tak objawy nie ustały, teraz czekam na czujnik p.wału (w piątek wymienię) zobaczymy czy coś się zmieni, jeszcze cewkę sprawdze, aaa i komputer ma błąd "self learning" i nie da sie go usunąć (mam Euroscana), podobno trzeba przeprogramować eprom:(, dzięki za wszystkie informacje

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Wczoraj rozmawiałem dłuższą chwilę z moim mechanikiem i on na 90% upartuje przyczyny w instalacji elektrycznej, twierdzi, że równie dobrze padnięty może być moduł ( w zalezności od silnika) albo cewki, które po rozgrzaniu tracą swoje właściwości i samochód zwyczajnie gaśnie. Jak wystygną jest OK ;)

 

A co do cz.p.w - nie kupuj, podjedź do ASO Fiata i niech Ci zdiagnozują wszystko, w razie co dysponują częściami zamiennymi i włożą Ci swój na testy - po co kupować coś co może okazać się dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ale jak widze odbieglisie od tematu wlasciwego :wink:

Tak wiec samochodu ni mozna zwrocic do komisu po tych kilku miesiacach...Na umowie pewnie mieliscie okreslone jasno, ze stan techniczny poojazdu jest znany.

Po rugie niekoniecznie AutoHandel musial o tym defekcie wiedziec....moze po kilkuset przejechanych km cos we Fiaciku siee spsulo....

P.S. Fiaty Siena, Marea, Palio....nigdy w zyciu nie kupilbym zadnego z nich - innego Fiuta rowniez NIE!

To nie sa samochody na polskie warunki.....do tego drogie w eksploatacji....

Mysle, ze A-H nie przyjalby tego samochodu i pozostalaby Wam droga cywilno-prawna....No takie zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do cz.p.w - nie kupuj, podjedź do ASO Fiata i niech Ci zdiagnozują wszystko, w razie co dysponują częściami zamiennymi i włożą Ci swój na testy - po co kupować coś co może okazać się dobre ?

 

PojedŸ do ASO niech Ci zrobiš.

 

Miałem problem z zapalaniem - rozrusznik kręcił i czasem zapalił a czasem nic, jak przy włšczonym imobilizerze. Wielu elektryków i mechaników to oglšdšło i diagnozy były od kopułki do komputera. Największy debeœciarz chciał wymieniać rozrusznik (:o sic !)

 

Prawdziwš przyczynę znaleŸli w ASO - walnięta centralka alarmu. Pali jak złoto, tylko niepotrzebnie wymieniłem starš ale dobrš kopułkę i przewody.

 

ASO kosztuje, ale zaoszczędziłeœ sporo na kupnie używanego auta - i tak Cię sumie wyniesie taniej niż nowy.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
problem nie tkwi w komisie tylko w autko poprostu to fiat cudow sie nie spodziewaj a nawet na cos co kupujemy z komisu musi byc jakas gwarancja porozmawiaj z sadem konsumeckim i jakims prawnikiem i przeczytaj jeszcze raz uwaznie umowe moze cos istotnego przoczules a i zobacz czy mozesz dotrzec do poprzedniego wlascicela to i jego zapytaj co naprawial i czy mu sie to juz dzialo to wtedy bedziesz mial chac\zyk ze komis wiedzial o wadzie i sprzedal ci niesprawne autko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak widze odbieglisie od tematu wlasciwego :wink:

Tak wiec samochodu ni mozna zwrocic do komisu po tych kilku miesiacach...Na umowie pewnie mieliscie okreslone jasno, ze stan techniczny poojazdu jest znany.

Po rugie niekoniecznie AutoHandel musial o tym defekcie wiedziec....moze po kilkuset przejechanych km cos we Fiaciku siee spsulo....

P.S. Fiaty Siena, Marea, Palio....nigdy w zyciu nie kupilbym zadnego z nich - innego Fiuta rowniez NIE!

To nie sa samochody na polskie warunki.....do tego drogie w eksploatacji....

Mysle, ze A-H nie przyjalby tego samochodu i pozostalaby Wam droga cywilno-prawna....No takie zycie.

 

ciekaw jestem skąd kolega wysnuwa swoje wnioski skoro sam sie przyznaje że nigdy fiate nie jeździł...

cóż ...wychodzi stara prawda, którą powtarzaja śmiejąc się inne nacje

" Polak potrafi"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...