Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ta to jest jak się nie czyta wcześniej. Nie bardzo rozumiem co można reklamować. Twój dekarz godząc się na taki materiał wziął całą odpowiedzialność na siebie a jak widać nie miał w tej kwestii żadnego doświadczenia. Po co papiaki z podkładkami?? Kontrłaty przed montażem powinny być posmarowane lepikiem na zimno. Teraz lepik na zimno i wszystkie kontrtłaty po obu bokach na styku z tą papą należy uszczelnić do tego wszystkie widoczne papiaki oraz gwoździe na kontrłatach i górne połączenia łat z kontrłatami. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak Pan by to widział ?

 

Otwory w szczytach nie wiele dadzą ale mogą być . Wylot powietrza w kalenicy. W przypadku gdy izolacja cieplna jest na stropie otwory wlotowe w podbitce mogą być co 2 m. Powierzchnia otworu wlotowego ~150 cm2 albo elementy systemowe albo kratki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich ostatnich realizacji całkowita wymiana dachu. Zdjęcia pokazują jak było przed remontem oraz w trakcie demontażu. O godz. 7.00 zaczęliśmy. O godz. 10.00 nie było dachu. O godz. 20.00 stał nowy dach pokryty płytami OSB i papą.

Pozdrawiam.

cdn.

istniejacy-4.jpg

istniejacy-3.jpg

P1050031.jpg

P1050033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda po remoncie. Czarna blachodachówka, czarne rynny i obróbki, czarna drewniana podbitka.

Zapraszam do odwiedzenia mojego blogu na "Forum Ekspert.pl".

Pozdrawiam.

603375564

http://www.witand.pl

P1050644.jpg

P1050649.jpg

P1050074.jpg

P1050661.jpg

P1050647.jpg

Edytowane przez Andrzej Wilhelmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

trafiłam na formum w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące docieplenia dachu. Opiszę problem z nadzieją na pomoc :) otóż w lipcu 2012 r. docieplaliśmy dach płaski domu w zabudowie bliźniaczej następującymi materiałami: styropian EPS 100 1000x1500x150 jednostronnie laminowany, kliny styropianowe EPS 100 150x150 oraz papa V60S42H Technonicol. Dekarze kładli styropapę bez kleju, kołków, zabezpieczając papą. Także w miejscu granicznym z sąsiadem, gdzie powstał stopień, nie jest on zabezpieczony blachą, kołkami, tylko zamontowany za pomocą papy. W trakcie prac fachowcy nie mieli zastrzeżeń do jakości materiału (teraz na pewno kupiłabym lepszą papę, ale na tamtą chwilę nie miałam takiej świadomości-liczałam na ewentualne wskazówki od dekarzy, gdyby coś z materiału było nie w porządku) i kończąc pracę zapewniali, że na 10-15 lat mam "spokój" z dachem. W miniony weekend na skutek mocniejszego wiatru (ale umówmy się-huragan to nie był) od strony stopnia na granicy z sąsiadem na powierzchni 1/4 dachu poderwało papę ze styropapą. Pytanie brzmi-czym to mogło być spowodowane? Słabe zabezpieczenie? Słaby materiał? Na tą chwilę dekarz widzi jednak konieczność zabezpieczenia stopnia blachą, co wydaje się oczywiste. Będę wdzięczna za Państwa opinie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie opisu uszkodzenia trudno określić przyczynę jego powstania. Z całą pewnością dynamiczne porywy wiatru a co za tym idzie zmienne siły ssące poderwały papę i styropapę. Przyczyn może być kilka:

- nie stabilne stare podłoże (stara papa) do którego była przygrzana nowa papa,

- złe przygotowanie powierzchni w miejscu łączenia (źle oczyszczone i nie zagruntowane podłoże),

- nie staranne zgrzanie papy ze starym podłożem (brak przetopienia na całej powierzchni,

- brak mechanicznego mocowania styropapy ( to moim zdaniem zasadnicza przyczyna).

Dach graniczy z dachem sąsiada a bez jego zgody nie powinno się ingerować w jego część dachu. Wykonanie poprawnej (o ile dekarz będzie to potrafił zrobić bo mam co tego poważne wątpliwości) obróbki na styku obu dachów nie zaszkodzi ale i nie uzdrowi sytuacji. Brak mocowania styropapy może skutkować kolejnym poderwaniem w innym miejscu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna Velux mają trochę trudniejszy kołnierz ale powinien być bardziej dopracowany. Popękane dachówki w koszu powinny być wymienione. Obróbka komina wykonana tandetnie i bardzo niestarannie. Estetyka beznadziejna. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kompleksowe wykonanie dachów

montaż izolacji nakrokwiowej

krycie dachów

remonty dachów

demontaż pokryć azbestowych

montaż podbitki

ekspertyzy

opinie

porady

www.witand.pl

 

603375564

 

 

 

 

Edytowane przez Andrzej Wilhelmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dziękuję za ocenę poprawności wykonania. Obróbki zostały wykonane ponownie. Mam jeszcze pytanie odnośnie montażu okien dachowych. Chodzi o montaż rynienki odprowadzającej wodę montowanej nad oknem. Czy w przypadku gdy dach jest pokryty wstępnie papą montuje się tą rynienkę. mój dekarz upiera się że w przypadku papy nie ma takiej konieczności. Twierdzi ze jest to wymagane gdy dach jest pokryty wstępnie folią dachową. Proszę o opinie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynienkę należy montować bez względu na rodzaj krycia wstępnego i jest to w interesie dekarza. Montaż na papie jest dziecinnie prosty więc nie rozumiem postawy dekarza. Taka rynienka powinna się znaleźć również nad kominem o ilest jest on zlokalizowany na połaci. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz, i znów proszę o ocenę i poradę.

Po dwóch deszczowych dniach wszedłem na strych i zobaczyłem że mam lekki przeciek na kominie. Nie chodzi mi o te ciemne zacieki bo one już tam były od fugowania tylko o tą plamę, wygląda jakby sączyła się woda przez fugi.

Potem wszedłem na dach i tam już nie było tak fajnie. Wiem mam komin z dziurawki choć tak nie powinno być, ale wykonawca stwierdził, że on tak robi i najwyżej da kratkę żeby nie ciekło, oczywiści nie dał teraz stoii tam woda.

Mam taki plan żeby te pożal się boże czapki, wysmarować taką gumą w płynie na to włóknina i znowu ta guma. Wiem, że tym naprawia się całe płaskie dachy. Czy to dobry pomysł ? tak samo chciałem zrobić w otworach wentylacyjnych komina, żeby zakryć te dziury z dziurawek. Fotki słabej jakości bo z tel. ale fugi jakoś tak strasznie straciły kolor po zimie (a wiemy jaka była w tym roku - żadna) coś mi się wydaje, że to nie było niczym impregnowane. Czy mogę jakoś sam jeszcze zabezpieczyć te kominy ?10042014374.jpg10042014377.jpg10042014379.jpg10042014381.jpg10042014375.jpg

Edytowane przez mk44arty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co tu oceniać? Kto odebrał komin? Norma nie dopuszcza takiego materiału na kominy! Twój murarz to totalna mizerota! Nawet czapy nie potrafił poprawnie wykonać. Smarowanie folią w płynie nie wiele pomoże. Należy skuć tą czapę a najlepiej wszystko do drugiej warstwy pod otworami i wymurować z pełnej cegły. Na kominie zamontować blaszaną czapę. Otwory przesłonić odpowiednimi kratkami. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14082013224.jpg14082013233.jpgIMG_2710.jpg przynajmniej obróbki są z wydrą

 

Nie chodziło mi o folię w płynie tylko gumę.

No tak, wszytko odbierał kierownik, nawet nie wiem czy je widział.

Kominy robił generalny wykonawca stanu surowego, niby mógłbym to próbować reklamować ale czuje że to znowu drogą przez mękę.

Edytowane przez mk44arty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na gumach i z pewnością nie jest to materiał na komin. Fugi trzeba będzie zaimpregnować. Estetyka mizerna. Kosz wykonany słabiutko brak kawałków dachówek a wystarczyło wstawić kilka połówek. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...