Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Montowanie łat bezpośrednio na kryciu wstępnym to błąd w sztuce grożący poważnymi konsekwencjami (w ostateczności remont dachu w szybkim terminie).

Tylko że ja się nie pytam o łaty tylko o kontrłaty .

Same łaty na pewno odpadają bo będzie brakowało wentylacji dachu.

Co do odpowiedzialności to dekarz też zaproponował takie rozwiązanie i pewnie kierownik nie będzie miał nic przeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zabrałam się obecnie za zabezpieczanie szczeliny wentylacyjnej pod deskowaniem ,aby wełna przy upychaniu jej nie zniwelowała. W odstępie 2 cm od desek przypinam zszywaczem siatkę do dociepleń ( zgodnie z wcześniejszymi sugestiami,ze to dobry sposób. ) Niestety zauważyłam ,że pomimo niby dobrego naciągnięcia na bokach ,siatka i tak dotyka do desek jak ją nawet lekko przycisnąć. Czy wobec tego jest jakiś sposób , aby to solidniej zamocować? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, o to chodzi. O laczenie roznych materialow.

Andrzej Wilhelmi, to moze systemy RHEINZINK?

Widzialam w Internecie sposob kladzenia i wyglada na to, ze mozna zakladac na kominy juz po wczesniejszym ulozeniu blachy na dachu.

Chyba rzeczywiscie ladniej wyglada i pasuje, bo blacha do blachy.

Dziekuje za podpowiedz.

Ale daj znac jeszcze, prosze co sadzisz o tym cynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie andrzeju, bardzo prosze o rade

zdacydowalismy sie z mezem na pokrycie dachu blachodachowka i pelne deskowanie+papa na deski. jeden ze znajomych dekarzy powiedzial nam ze przy pelnym deskowaniu wskazane jest tak zwane wietrzenie dachu po to aby deski nie gnily od wilgotnej welny. zasugerowal takie rozwiazanie: wiezba, na wiezbe folia potem tzw dystanse czyli cos w stylu lat nabitych wzdluz krokwi, na to pelne deskowanie +papa, potem laty i kontrlaty i blachodachowka. czy to odpowiednie rozwiazanie? czy ta folia jest konieczna?pozdrawiam, aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę i myślę ciągle o wietrzeniu tej wełny. Co Pan na taki sposób - zamiast dawać sznurek, siatkę czy styropian - dać rurki plastikowe z dziurkami po bokach- takie jak do drenażu ziemi - położyć wzdłuż pól między krokwiami - po 2- 3 takie rurki ( cos takiego - http://www.allegro.pl/item1061291599...ka_dren_i.html). Szczególnie ,ze ja mam dach dość skomplikowany , kosze wypukłe i wklęsłe, wole oczka. Oczywiście nad styropianem ,a pod deskami mam 2 cm przerwę dla wentylacji zabezpieczoną takim narożnikiem z siatką do elewacji - estetycznie i funkcjonalnie - mój patent ( cos takiego- http://www.profmet.pl/?mod=23&t=cP&cPath=7 - daje linka dla zastanawiających sie jak to wykończyć - polecam - mam nadbitkę i ładnie to wygląda).Powyżej przerwa w deskowaniu i papie w kalenicy. Niestety niektóre z pól miedzy krokwiami zaczynają się w koszu - tu nie dałam otworów nawiewnych bo bałam się przeciekania - a specjalne nawietrzniki ( np , Tegoli ) nie zmieściły się - bo mam karpiówkę i laty co 10 cm . CZy jeśli dam takie rurki napowietrzające np. od dołu sąsiedniego pola ( gdzie jest nawiew) , poprowadzę je pod krokwią do tego pola gdzie nie ma nawiewu - to może tak byc?

Myślałam ,tez aby dać takie rurki wzdłuż okien połaciowych po obu stronach - aby okna nie przerywały ciągu wentylacyjnego.

Mam tylko jeszcze problem z niektórymi polami w wolich oczkach i tymi zaczynającymi się od kosza - na razie tak jak pisałam planuje puścić takie rurki drenarskie - tylko czy to zda egzamin?

Co Pan o tym sądzi?

Najlepiej pewnie byłoby ponawiercać krokwie pomiędzy takimi polami ,gdzie nie ma nawiewu , a tymi co mają nawiew - gdyby to zrobić zaraz pod deskowaniem - to mogłoby tak być ?- czy to za bardzo osłabi więźbę? ( belki 18 cm , a otwory - po kilka niedużych - takich np z 0,5 cm średnicy - wiem ,ze to mało - ale zawsze coś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie deski na deskowanie: mokre czy suche?

 

Co tu dużo gać lepiej napisać! Piszę więc oczywiście że lepsze podsuszone ale "mokre" też mogą być, wyschną na dachu. Więźbę pokrytą mokrymi deskami pozostawiłbym na kilka dni bez przykrycie celem owiania desek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...