Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Pana, przeczytałem od deski do deski i nie napotkałem na wyjaśnienie :

1. Jak mocować klamrą pierwszy rząd dachówki, łata jest pod membraną ( w rozwiązaniu wyprowadzenia foli na pas nadrynnowy i odprowadzenia skroplin do rynny) - domyślam się że należy przykręcić,

2. skoro deska (łata) biegnąca wzdłuż linii kosza blokuje spływ skropli jak usztywnic łaty w koszu, może przykręcic łatę na tym samym poziomie co łaty na połaci

3. krokwie(kulawki) powinny dochodzić do koszowej raczej wystając do góry( czyli koszowa zapadnieta) tak aby srodek kosza licowal się z górna powierzchnią krokwi,

4. czy wycina Pan wyżłobienie w koszowe, czy warto, co do narożnych to jeszcze mogę pojąć sens - pewniejsze mocowanie kontrłat/łat,

5.czy mógłby Pan podać mi wymiary deski klinowej, czym ją Pan wycina, do jakiego katą pochylenia połaci deska klinowa ma sens, zauwazyłem że przy mniejszych katach deska klinowa musiała by byc bardzo szeroka, czy w związku z tym przy mniejszych katach dachu rynna jest obniżona,

6. takich pytań mam jeszcze ze sto, ale nie chcę przesadzać, bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ad. 1. To kwestia wykonania okapu natomiast nie spotkałem się z taką sytuacją aby folia była na łacie, na której zawieszona jest dachówka.

ad. 2. Przykręcić łatę skośną w poziomie łat.

ad. 3. Dokładnie tak.

ad. 4. Nie ma takie potrzeby gdyż powierzchnia dachu unosi się jeszcze o grubość kontrłat i łat.

ad.5. Belkę klinową robię z deski szerokości 18~20 cm. Przy małym kącie nachylenia dachu klin nie występuje a rynna jest obniżona.

ad. 6. Nie wiem czy nasyciłem Pański głód wiedzy? Jak będę potrafił to chętnie odpowiem na inne pytania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana. Mam do pokrycia dachówką albo blachą dach w okolicach Sieradza. Czy odległość nie jest dla Pana problemem? W tej chwili dach jest odeskowany i pokryty jedną warstwą papy. Czy mógłby Pan dokonać wyceny po wysłaniu projektu? Nie jestem także pewien czy konstrukcja dachu jest odpowiednia pod dachówki tzn. czy krokwie i jętki są odpowiedniej grubości. W dachu będą też montowane okna dachowe. Czy Pan też to wykonuje? Zamieszczam zdjęcie tego projektu. Jeżeli byłby Pan zainteresowany to prześlę Panu rzut więźby dachowej. A tak w ogóle to czy ma Pan jeszcze wolne terminy w tym roku?http://www.archeton.pl/projekt-domu-akord_17_widoki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju,

jeszcze raz dziękuję za:

- nasz równiutki dach,

(dachówka Sirius ceglany angoba)

- dokładnie zamontowane rynny,

(srebrne Lindab’y)

- fachowo "obrobiony" komin,

i zamontowane „łazienkowe” okno dachowe,

- równiutko przycięte krokwie,

- elegancko założone i wykończone deski szczytowe i okapowe

(ładnie dobrany kolor lakieru do koloru okien - jasny dąb)

 

dla tych, którzy szukają profesjonalnej "firmy od dachu" polecam firmę Witand,

żałuję, że mój dach od początku nie był w "dobrych rekach":),

- więźba po poprzedniej ekipie miała dużo nierówności, które Pan Andrzej musiał skorygować,

- papa położona przez jeszcze innych "fachowcow" również była poprawiana,

Panowie z firmy Witand dostali klucze i wystarczył nam kontakt telefoniczny,

jeździłem na budowę tylko po to żeby robić zdjęcia do rodzinnego archiwum budowlanego i cieszyć się z postępów prac,

ekipa pracowała sumiennie w trudnych warunkach pogodowych,

Pan Andrzej zawsze wyczerpująco odpowiadał na wszystkie moje pytania,

udzielił mi wielu cennych porad nie tylko związanych z dachem,

odległość ponad 100km nie była dla nich problemem,

zostawili po sobie porządek i piękny dach:)

 

zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia dachu na priva

 

ps. Panie Andrzeju jeszcze raz dziękuję i czekam na ofertę dot. ocieplenia poddasza,

pozdrawiam serdecznie

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być. Ma tą zaletę, że nie jest zależna od grubości łat. Można ją stosować na dwa sposoby: jeden to łączenie bocznej krawędzi dachówki z górną pod łatą (raczej do dachówki ceramicznej), drugi to łączenie bocznych krawędzi dwóch sąsiednich dachówek pod łatą. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Forum jak najbardziej służy wymianie doświadczeń:)

Proszę również wejść do nowego portalu ogłoszeniowego - www.ofero24.pl.

gdzie można dodać ogłoszenie, sprawdzić usługi, wyszukać zlecenie. I oczywiście skontaktowac się w łatwy i bezpieczny sposób.

Portal Ofero24.pl działa na rynku usług, zleceń, ogłoszeń. Jest serwisem ogłoszeniowym. Zawiera codziennie aktualizowaną bazę usług, zleceń i ogłoszeń oraz bazę wykonawców.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...