Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie ma nie zasłać bo to one są ozdobą i stosując nadbitkę praktycznie nigdy nie stosuje się (choć można) deski okapowej. Pozdrawiam.

 

Czyli wnioskuje może mylnie, gdy nie zastosuje deski czolowej rynny zostana przymocowane do łat lub krokwi (jeszcze sie nie douczyłem). To rozwiazanie uniemozliwia odprowadzenie skroplin do rynny. Pozostaje tylko pas podrynnowy.

To wszytsko jest niby proste lecz ...

Moj wykonawca nie widzi potrzeby stosowania deski klinowej mowi :" napiac folie". Szukam czegoś prostszego dla Niego.:(

Czym kleic folie do Papy?

 

Pisze juz brednie. Uciekam spac. Dobranoc

Edytowane przez gregusjanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mówimy o kiepskim materiale jakim jest folia i stąd te problemy. Nie ma żadnego problemu z odprowadzeniem skroplin do rynny trzeba tylko wiedzieć jak profesjonalnie wykonać okap. Niestety większość kolegów dekarzy tego nie potrafi. Twój wykonawca nie widzi potrzeby stosowania belki klinowej bo nie wie jak ją poprawnie zamocować gdyż nigdy tego nie robił. Folie do papy można przykleić uszczelniaczem bitumicznym. Może najwyższa pora poszukać innego wykonawcę. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy w moim przypadku lepiej jest zastosować dachówkę wentylacyjna? Wydaje mi sie że jestem na granicy długości krokwi. Roben zaleca od 7m. Nie wiem czy zastosować na wszelki wypadek, boje sie trochę śniegu na membranie

k 1 8x20x6.7x4szt

k2 8x20x6.0x28sz

Kontrłata 2,5x5

Łata 6x4

Te 4 szt to taki jakby daszek.Obraz 012.jpg

Załączam projektu

 

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg będzie zawsze pod dachówką bez względu na to czy będą dachówki wentylacyjne czy nie. Gdyby go nie było krycie wstępne byłoby zbyteczne. Szczególnie przy zastosowaniu folii radziłbym zamontować dachówki wentylacyjne po jednej w każdym polu czyli w każdej parze krokwi w czwartym rzędzie od kalenicy. Radziłbym również zastosować grubsze kontrłaty minimum 3x5 cm. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

Czy miał Pan do czynienia z łupkiem ? Przymierzam się do kupna starego domu, którego dach pokryty jest blachą - brzydką blachą !

Jeśli udało by się kupić ten dom, chętnie wymieniłabym pokrycie na łupek właśnie.

Jak wygląda kwestia przygotowania dachu pod łupek ? Czy traktuje się go tak samo jak dachówkę? Czy koszty przygotowania dachu ( folie i takie tam) pod łupek i położenie go są droższe niż analogiczna sytuacja ale z dachówką ?

 

Znalazłam bardzo tani łupek ( podejrzanie tani) co Pan o tym myśli ? Zna Pan te firmę ?

 

http://www.marmur.vot.pl/index.php?news&nid=2

 

Pozdrawiam A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę sprecyzuję określenie "stary dom".

Jest to dom z 36 roku , raczej przedwojenna willa niż chałupa poniemiecka. Mieszkają tam ludzie, więźba jest ok ( był jakis spec).

Z tego co wiem, łupek jest lżejszy od dachówki cementowej.

Nie wiem niestety, co było przed blachą...może dachówka ? Jutro tam jadę i dopytam.

Na razie pytam o koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy nie znam ale łupek to łupek. Jest to cena promocyjna netto i dotyczy jednego modelu łupka. Z dużym prawdopodobieństwem jest to łupek chiński (co nie ma nic do rzeczy). Cena rzeczywiście bardzo atrakcyjna jest tam tylko minimalna wielkość zamówienia to 300 m2. Co do robocizny to jest ona droższa od krycia dachówką karpiówką bo każda płytka wymaga mocowania. Przygotowanie dachu takie jak pod karpiówkę. Ten rodzaj łupka może być montowany na łatach co umożliwia wyprostowanie starego dachu. Można również pomyśleć o izolacji nakrokwiowej. Oczywiście z przyjemnością podjąłbym się wykonania tego dachu. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt e-mail lub tel. 603375564. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuję za odpowiedź. Dom, niestety okazał sie pomyłką...zbyt wiele trzeba by było wymienić. Gdy sie tak teraz zastanawiam, co tam bym zostawiła to szczerze mówiąc, nic mi do głowy nie przychodzi :(

Więźba ( o reszcie nie wspomnę) nawet jej nie przypomina. Pod blachą trzcina obrzucona jakąś breją, ściana kolankowa również. Belki więźby to konstrukcja z filmu science - fiction. Nie wiem jakim cudem to sie jeszcze trzyma.

Szukam dalej....W razie czego, wiem gdzie się zgłosić.

Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju, jestem zadowolony przedstawiłem propozycje odnośnie wyrównania nadbitki z krokwią przedstawione przez Pana mojemu wykonawcy. Jest dobrze:). Mam nadbitke 20mm, na krokiew pójdzie deseczka 20x60 mm i na to membrana i kontralta.

 

Został jeszcze okap.

Wykonawca mówi ze nie ma konieczności stosowania deski klinowej, że można niby wszystko tak ustawić żeby nie było kieszeni i jeszcze można przedłużyć pas nadrynnowy do ok 30cm na nadbite i wtedy nie będzie kieszeni. Czy to jest wykonalne?

Co Pan na to?Proszę o komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak ma być wykonany okap. Są dwie możliwości: rynna niżej i skropliny wpadają do rynny a to wszystko jest zasłonięte szerokim pasem nadrynnowym bądź rynna wyżej a skropliny odprowadzone na pas podrynnowy. Ja potrafię pogodzić oba rozwiązania czyli rynna wyżej i skropliny do rynny. Twój dekarz zrobi tak jak uzna za stosowne i z pewnością będzie OK. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju,

 

Temat jest imponujący i Pana wiedza olbrzymia - mój temat jest trochę inny

Czytając forum Muratora doszedłem do wniosku że trzeba zacząć od dobrego projektu ( mam nadzieję że nie drogiego)

Jestem właścicielem domu w warszawskim Aninie poszukuje architekta ? który zajmie się projektem , warunkami zabudowy , pozwoleniem na budowę dachu użytkowego (w tej chwili jest płaski) na typowym klocku z lat 60 na dodatek jest to 1/2 bliźniaka - na ten temat wiem tylko tyle by ocieplenie nie wychodziło na stronę "sąsiada" to standardowy błąd projektów na bliźniaku .

Może Pan kogoś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...