Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Żaluzje w oknach dachowych


Recommended Posts

Czy ktoś ma zewnętrzne żaluzje w oknach dachowych?

Jakie są problemy i jakie korzyści?

Co z używaniem ich zimą, ewentualnie jesienią, gdy spadają liście?

Czy latem osłonią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem, może wystarczą wewnętrzne?

A może ktoś zabawił się w żaluzje zewnętrzne ze sterowaniem elektronicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaluzje zewnętrzne są przydatne przede wsztystkim w lecie ograniczają nadmiar promieniowanie słonecznego a tym samym w pomieszczeniu jest chłodniej, w zimie sa rzczej zwiniete cały czas

w przypadku kiedy masz wiele okien połaciowych (ja mam 12 szt) to jeżeli masz odpowiednia ilośc gotówki -zakladaj

w innym przypadku - mała ilość okien (wewnetrzne powinny wystarczyć)

są jeszcze inne metody zabezpieczenia pomieszczeń przed nadmiernym nagrzewaniem np.folie zewnętrzne klejone na szkło okna u mnie się to sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję żaluzję zewnętrzną Veluxa z napędem elektrycznym. Okno połaciowe jest b. wysoko, nad klatką schodową i inny sposób zasłaniania raczej nie wchodził w rachubę. Mam takie samo zdanie jak Kaczorek, że przydaje się przede wszystkim latem, jako ochrona przed słońcem i w tej roli świetnie się sprawdza. Nawet jeśli jest jedno okno w pomieszczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiamy się nad markizami. Z żaluzjami istnieje obawa pojawienia się problemu z prowadnicami (w okolicy mam wysokie brzozy).

Może ktoś jeszcze podzieli się swoimi doświadczeniami.

Markizy strasznie problematycznie się zakłada. Z wstępnego rozeznania wynika że najlepiej założyć je na początku lata i zdjąć pod koniec. My zamierzamy kupić okna Fakro (przemawia do mas dolna klamka, bo okna będą dość wysoko), ale system żaluzji i markiz działa zapewnie podobnie w obu rodzajach okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz M. napisał:

Użytkuję żaluzję zewnętrzną Veluxa z napędem elektrycznym. Okno połaciowe jest b. wysoko, nad klatką schodową i inny sposób zasłaniania raczej nie wchodził w rachubę. Mam takie samo zdanie jak Kaczorek, że przydaje się przede wszystkim latem, jako ochrona przed słońcem i w tej roli świetnie się sprawdza. Nawet jeśli jest jedno okno w pomieszczeniu.

 

Jak długo już użytkujesz żaluzję? Czy miałeś jakieś problemy z zanieczyszczaniem się prowadnic? Jak zimą, gdy spadnie śnieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kaczorka

A jak z gwarancją na okna, w przypadku naklejania folii?

Jak długo użytkujesz już folie? Czy są jakieś ujemne strony tego rozwiązania?

 

przedstawiciel veluxa stwierdził że załozenie folii *wazne* ZEWNETRZNEJ nie ma negatywnego wpływu na okno a tym samym nie tracilismy gwarancji.

folie uzytkuję już 5 lat i jest w bardzo dobrym stanie trochę jest porysowana ale rys tych normalnie nie widać własciwosci izolacyjne nie zmieniły sie, pod oknem bez folii jest zdecydowanie cieplej

Folie trochę przyciemniają nie wiem jak to wypada % -towo ale patrząc na okna bez folii widac niewielką róznice - PODSUMOWUJĄC z doswiadczenia folia się sprawdziła i jestem z niej zadowolony jeżeli nie będe zakładał markiz w obecnie budowanym domu to napewno załoze folie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak długo już użytkujesz żaluzję? Czy miałeś jakieś problemy z zanieczyszczaniem się prowadnic? Jak zimą, gdy spadnie śnieg?

 

Żaluzja działa od roku z kawałkiem. Na razie bez problemów. Zimą właściwie jej nie używałem, tyko po pierwszych opadach śniegu spróbowałem z ciekawości czy działa i było OK. Po dużych opadach wolałem nie próbować, poza tym i tak przez jakiś czas zalegający śnieg i lód działał jak żaluzja :wink: Po zimie sprawdzałem mechanizm i wszystko działa. Nie właziłem jeszcze po zimie na tę część dachu, żeby obejrzeć z bliska (jak wspominałem, dostęp z dołu jest piekielnie trudny). Nie mam wielu wysokich drzew w okolicy, więc nie spodziewam się problemów z zanieczyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiamy się nad markizami. Z żaluzjami istnieje obawa pojawienia się problemu z prowadnicami (w okolicy mam wysokie brzozy).

Może ktoś jeszcze podzieli się swoimi doświadczeniami.

Markizy strasznie problematycznie się zakłada. Z wstępnego rozeznania wynika że najlepiej założyć je na początku lata i zdjąć pod koniec. My zamierzamy kupić okna Fakro (przemawia do mas dolna klamka, bo okna będą dość wysoko), ale system żaluzji i markiz działa zapewnie podobnie w obu rodzajach okien.

 

Ostatnio zamontowałem markizy (rolety materiałowe :roll: ) na prawie wszystkich oknach połaciowych (Fakro). Jak mawia mój Teść, zadanie dla średnio zdolnej małpy. :wink:

Montuje się je na stałe do ramy i raczej nie demontuje na zimę. Wystarczy zwinąć materiał, który chowa się całkowicie pod blachą osłonową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za swoje opinie i spostrzeżenia. I jeszcze jedno pytanko do TOMIK_B:

Pisząc o zakładaniu mieliśmy na myśli zwijanie i rozwijanie. Wydaje nam się na pozór, że dość problematyczne jest zaczepianie zaczepu od markizy na dole okna od strony zewnętrznej. A inaczej chyba nie ma jak? :oops:

Czy może nie jest to aż tak trudne jak wygląda? A może masz jakiś sposób na tę przypadłość. Nasze okna nie są zbyt nisko usytuowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za swoje opinie i spostrzeżenia. I jeszcze jedno pytanko do TOMIK_B:

Pisząc o zakładaniu mieliśmy na myśli zwijanie i rozwijanie. Wydaje nam się na pozór, że dość problematyczne jest zaczepianie zaczepu od markizy na dole okna od strony zewnętrznej. A inaczej chyba nie ma jak? :oops:

Czy może nie jest to aż tak trudne jak wygląda? A może masz jakiś sposób na tę przypadłość. Nasze okna nie są zbyt nisko usytuowane.

 

Nie jest to wielki problem. Do każdej rolety jest drążek przy pomocy, którego rozwija się ją i zaczepia do haczyków na skrzydle.

Co znaczy niezbyt nisko usytuowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...