Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DOSTAŁAM DOMEK OD BABCI.... POMOCY


Malgosica

Recommended Posts

tylko, że ten domek nie ma podciągniętej wody, gazu, elektryka zapewne do wymiany. Trzeba ocieplić dom po sam dach, łazienkę ogrzewanie,podłogi, ściany normalnie wszystko.

Jak na razie wymieniłam tylko okna. Nie wiem od czego zacząć, do kogo się zwrócić. Jestem zielona mam 23 lata i w tym domku zamieszkam z moją córcią.

Marzę by jak najmniejszym kosztem(1500 zł miesięcznie) stworzyć pełen ciepełka domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na razie w nim nie mieszkam,ale będę remontontować i mieszkać.

Na pewno przy pomocy najemników co ja biedna sama mogę, najwyżej ściany pomaluje :smile:

Dziękuję bardzo za radę, to już mi daje jakiś kierunek.

Mam jeszcze pytanie czy żeby ogrzać mieszkanie (myślę tu o gazie)muszę podciągać gaz? Z tego co gdzieś tam przeczytałam gaz do ogrzania domu jest inny tzw. płynny i kupuje i przechowuje się go na własnym podwórku. Czy dobrze zrozumiałam, czy coś pokręciłam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na razie ogrzewanie kominkiem, albo prądem? Koszty inwestycji nie są duże, a doprowadzenie gazu to kupa pieniędzy i formalności... Na szczęście zima się na razie kończy - masz trochę czasu.

Na podstawie tego co piszesz, radziłbym Ci znaleźć jakiegoś fachowca (architekta, budowlańca, etc.), żeby rzucił okiem i ustalił jakąś kolejność remontu tego domu. To była by pierwsza rzecz, od której bym zaczął, ponieważ nie wiadomo jaki jest stan techniczny tego domu, a nie warto inwestować w instalacje i wnętrze, jeśli nie wiadomo, jak się mają śiany i dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.. dzięki. Jakoś do tej pory z tego co wyczytałam dowiedziałam się tylko o o ogrzewaniu gazowym ze zbiorników :smile:Jeszcze jak mi powiesz ile mniej więcej kosztuje przyłącz do sieci, kto ( hydraulicy ?)zajmują się robieniem kaloryferków, i czy ten ktoś mi powie co mam kupić ? to już na ten temat będę wiedzieć wszystko :smile:

Teraz elektryka.. Czy mam zgłosić się do panów którzy mi przysyłają rachunki ?? czy do kogoś innego..

Pewnie wszyscy macie niezły ubaw jak to czytacie- jak można być aż tak zielonym, na usprawiedliwienie mam tylko to że, niegdy nie myślałam że dostanie mi się taki domek i że sama będę musiała o tym myśleć :smile:

pozd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mieszkańca..

Co masz na myśli pisząc o ogrzewaniu na prąd. Jak do tej pory dom ten był ogrzewany prądem, ale były to piecyki elektryczne, wiesz jak w każdym pokoju włącze, to licznik bije jak szalony :smile:

piszesz o architekcie lub komś takim, bardzo by mi to pomogło, ale przeczytałam tu na forum wypowiedź jednej pani (a może coś pomyliłam)jej taka ekspertyza wyniosła 8000 zł.

Mój domek jest malutki ale przypuszczam że roboty w nim od groma..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo radzić-trudniej wykonać .Jesli możesz zaciągnij jakiś niewielki kredyt na to co najważniejsze /ogrzewanie,dach -w jakim jest stanie?To ważne bo cięzko będzie jak na głowe będzie kapało /Może masz jakichś znajomych co pomogą np.okreslić stan techniczny budynku , pomóc w niektórych pracach.

Z tego co piszesz wywnioskowałam,iż jesteś sama z dzieckiem?

Jeśli tak to jesteś bardzo odważna podejmując się takiej inwestycji ,ale tak trzymaj .Taka postawa jest godna pochwały :wink:

 

pozdrawiam i trzymam kciuki za Twoje powodzenie ,oby takich kobiet więcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :smile:

Kredyt jakby jest, mam przyznany kredyt odnawialny w wysokości 4000 zł, to prawie nic ale jestem oszczędna :smile:i z czterech zrobi się 8000 a to już coś. Z dachem na razie nie ma tragedii, na głowę nie kapie.. Mam zamiar ocieplić dom od góry, ale to już jak załatwie te najważniejsze rzeczy.

Największy problem w tym całym remoncie sprawia mi sposób ogrzania domu i elektryka. Potem już będzie z górki..

Dlatego chciałabym żeby ktoś podpowiedział mi ( jak już ktoś oceni czy mój domek zniesie taką rewolucję :smile:) jak się zabrać do tej elektryczności i co z tym ogrzewaniem.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kredyt odnawialny (w ror) to niestety b. drogi kredyt. O ile dobrze zrozumiałem to twoje dochody wynoszą 1500 zł miesięcznie na 2 osoby. To niestety niewiele jak na zakres czekających Cię prac. Czy nie rozważałaś możliwości sprzedaży nieruchomości i zakupu mieszkania?

Niemniej trzymam kciuki za Was i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj mieszkania,za taką nieruchomość wiele nie dostaniesz a mieszkania są drogie ,jeśli tańsze to również wymaga remontu.Opłaty są wysokie i nie ma takiego komfortu jak w domku,a po za tym limit kredytowy jest jednym z najbardziej korzystnych kredytów.Każdy wpływ pomniejsza zadłużenie no i nie musisz spłacać miesiecznie rat tylko te odsetki.Jest on niekorzystny wtedy gdy jest to jakaś większa kwota,przy małych rzędu 4 tyś -jest ok.Powolutku zrobisz sobie ten domek,może znajdziesz w międzyczasie jakiegos dobrego pomocnika :wink:...........................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Agnes, ale nie zgodzę się z Tobą, co do atrakcyjności linii kredytowej. Jest to sposób wygodny, ale tylko w zakresie łatwości przyznania limitu i dostępności tzw. "chwilówki".

Pierwszy lepszy przykład Bank PKO BP prowadzący najwięcej kont osobistych:

kredyt odnawialny stopa roczna 14%

Kredyt budowlany stopa roczna 7,25%

 

Popatrz na wysokość oprocentowania i przelicz jak długo trzeba go spłacać. 4000 : 1500 = 2,66 a przecież jeść też trzeba. I w sumie na jak długo te 4 tyś starczy.

 

Ale tymi wyliczeniami wykraczamy zdaje się poza zasadniczy temat pytania.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgosica

 

Nie przejmuj się niczym, mnie czeka to samo.

Był już architekt i ma zrobić projekt adaptacji.

Powiedział, że skóry ze mnie nie zedrze.

Co innego projekt budowlany gdzie projektuje się elementy i oblicza ich wytrzymałośc a co innego jak budynek stoi a tylko robi się przymiarkę co można z nim zrobić.

Będzie dobrze (tak sobie tłumaczę).

 

Pozdrawiam.

 

Bejgus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-14 15:02, Wowka wrote:

Niestety Agnes, ale nie zgodzę się z Tobą, co do atrakcyjności linii kredytowej. Jest to sposób wygodny, ale tylko w zakresie łatwości przyznania limitu i dostępności tzw. "chwilówki".

Pierwszy lepszy przykład Bank PKO BP prowadzący najwięcej kont osobistych:

kredyt odnawialny stopa roczna 14%

Kredyt budowlany stopa roczna 7,25%

 

Popatrz na wysokość oprocentowania i przelicz jak długo trzeba go spłacać. 4000 : 1500 = 2,66 a przecież jeść też trzeba. I w sumie na jak długo te 4 tyś starczy.

 

Ale tymi wyliczeniami wykraczamy zdaje się poza zasadniczy temat pytania.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Chyba nie doczytałeś do końca co napisałam.Porównanie kredytu budowlanego z limitowym jest nie na miejscu.Pisałam,iż limit jest opłacalny w niewielkiej wysokości rzędu 4 tyś.Większy wiadomo,że nie.Śmiesznym by było brać kredyt budowlany w wysokości 4 tyś,cała ta procedura i w ogóle.Nie mowie tu oczywiście o sytuacji Małgosicy bo to ona stwierdzi jaka kwota jej będzie potrzebna.Stwierdzam tylko,że kredyt odnawialny jest niezastapiony w przypadku kwót rzędu 4 tyś-niewiele formalności,brak poręczycieli.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...