Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanko dla tych którzy wylali już posadzki i mieli w garażu taki sam poziom wylewki jak w całym domu, jaki gruby dawaliście w garażu styropian i jaki rodzaj. Czy mogę dać 10cm styropian EPS 100 (stara20ka) i na to posadzka 6cm z wiórami bez siatki ?

 

Ja miałem garaż na równo. Pod wylewki dawałem styrodur 10cm, 3 cm styropianu i wylewkę z siatką.

Teraz mam mały stopień i garaż mam trochę wyżej.

Niezależnie jednak od rodzaju izolacji termicznej upierałbym się żeby dawac mikrozbrojenie.. Koszt żaden, a ryzyko duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z progiem pod bramą garażową ? dawaliście jakiś? wiem że można zatopić w posadzce kontownik, tak gdzieś słyszałem, nie podcieka wtedy pod bramę. ale ponoć musi być zatopiony w betonie żywicznym czy coś takiego. Macie taki próg???

 

Ja nie mam zadnego progu. W garażu mam spadek od bramy do odwodnienia, które ciągnie sie wzdłuż osi garażu (na srodku - pomiedzy kołami). A z zewnątrz spadek podjazdu będzie w druga stronę. Od góry terakotę dociska gumowa uszczelka bramy - woda więc nie ma prawa sie dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tak, mimo to nie daję do łazienki, będzie w salonie, kuchni i korytarzu, tam gdzie podłogówka jednak będą kafle które lepiej przewodzą ciepło.

 

Mnie na samą mysl o parkiecie klepka Merbau staje w gardle.

A robimy tylko korytarz i salon.

Zaraz mam spotkanie z parkieciarzem, który zbada nam wilgotnośc w pomieszczeniach.

Kupujemy olejowany Merbau po ok. 90zł/m2

 

W pomieszczeniach z podłogówką dajemy terakotę. I tu pytanie - połozylismy dosyc cienka spoinę (1,5), a potem doszły mnie słuchy że w przyszłości fuga może pekać przy zbyt małych odległościach między płytkami.. Wiem że zdania są podzielone. Mój glazurnik twierdzi, że jeszcze mu się nie zdarzyło, żeby fugi pękały. Mimo wszystko mnijesza fuga, to łatwiejsze utrzymanie podłogi w czystości o aspektach wizualnych nie wspominając.

Jakie macie zdanie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszędzie dawałem Mapei. Całkiem dobry jest też włoski Kerakoll (kleje i fugi).

Czasami trafiają sie jednak płytki w kolorach, w których w Mapeiu nie ma szans dobrac fugi, na szczęście jednak to rzadkość.

 

Co do podbitek to polecam Gamrat. Jako jedyni maja ciekawe podbitki drewnopodobne po normalnych cenach.

 

U mnie w składach prawie wszędzie jest tylko Orobel, który moim zdaniem ma po prostu brzydkie kolory. Ich podbitki nie mają faktury drewna i w ogóle go nie przypominają. Jak znajdowałem ładną drewnopodobną podbitkę (o wyglądzie zblizonym do tego z czego robią okna PCV imitujące drewno), to kosztowało to jakieś makabryczne pieniądze.

 

Gamrat jest minimalnie droższy od Orobela, a dużo, dużo ciekawszy. Minusem jest ograniczony wybór kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...