Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Fundament zalany, tarasik 20m2 wykopany i zalany, od poniedziałku ocieplenie i za kilka dni....wjeżdża poroton :D

 

Czy mogę już nie śmiało porosić o dopisanie do listy budujących barwniaka?

 

Kasia i Quato, Poznań - Smochowice

 

Dziekuje bardzo i postaram się pilnie wstawić kilka fotek.

Pozdrawiam budujących :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mamy pytanie, jak wykończyliście fundamenty z zewnątrz. My mamy styropian i z zewnątrz folię kubełkową. Teraz chcielibyśmy wykonać tynk aż do poziomu gruntu, jak jednak zakończyć folię która wystaje ponad grunt?

 

I drugie pytanko, jak macie rozwiązany wyjazd z garażu: czy daliście płytki także na zewnątrz? czy może wykonywaliście podjazd z betonu?

prosimy o podpowiedź

 

Pozdrawiamy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanko, jak macie rozwiązany wyjazd z garażu: czy daliście płytki także na zewnątrz? czy może wykonywaliście podjazd z betonu?

prosimy o podpowiedź

 

Chyba juz o tym pisałem, ale się chętnie powtórze - nie polecam dawać płytek na zewnątrz garażu. Płytki powinny dochodzi do uszczelki pod drzwiami. Na zewnątrz układa się kostką - są do tego specjalne kostki bauma dużo niższe niż normalne.

Jeśli da się płytki na zewnątrz, to oprócz tego że wygląda to co najmniej dziwnie (ale to oczywiście kwestia gustu) to jest niepraktyczne. Takie płytki za czasem odpadną lub popękają, szczególnie po dużych mrozach.

Właściwie to każde płytki w polskich warunkach wcześniej czy później odpadają - pytanie tylko kiedy. Po prostu mamy za duże róznice temperatur między latem a zimą.

Więc trzeba się z tym pogodzić, albo przeprowadzić na południe europy;)

 

Sam kładłem taras i ganek z płytki klinkierowej, ale licze się z tym za za kilka lat(może więcej) trzeba będzie poprawiać.

Jednak w garażu jest gorzej bo tam działają dużo większe siły i naprężenia, więc wystawianie płytek na mróz jest dużo bardziej ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odpowiedzi,

 

tejot3 a czy miałbyś jakieś zdjęcie jak masz wykonany wyjazd?

 

Chętnie, tylko ja mam dopiero położone płytki w garażu, a kostki jeszcze nie ułożyłem :cry:

 

Musze się wstrzymywać, bo nie mam jeszcze docelowego prądu i dopóki nie wiem, czy kabel w ziemi jest na pewno dobrze położony, to nie chcę ryzykować...

 

To chyba z tym zdjęcem lepiej się wstrzymac czas jakiś, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich bubulacych BARWNEGO.

Od lipca mamy gaz - to byl podstawowy warunek zamieszkania. Sierpien to wykonczeniowka - kuchnia, dolna lazienka i panele na dole i gorze.

Mieszkamy od polowy sierpnia. Potwierdzila sie sluszosc wszystkich przerobek, ktore wprowadzilismy. Jestesmy bardzo zadowoleni i szczesliwi. Domek to jednak inne zycie. Wolnoc Tomku...

Nie wychodzimy na forum, bo na razie nie mamy internetu (pisze goscinnie). Po za tym uwazamy , ze sprawy wykonczeniowe sa tak indywidualne, ze nie warto sie przelicytowywac. Kazdy wykancza tak jak chce, za ile chce i w jakim otoczeniu chce mieszkac. To sprawy tak osobiste, ze ocenianie kogokolwiek nie ma sensu. Doradzac sobie mozna na poziomie stanu surowego, czy pewnego poziomu wykonczeniowki, a to gdzie ktos postawi scianke, czy jakie mu sie podobaja okna ....

 

Koszty ? 300 tys kredytu i jeszcze ze 200 z kieszeni. I tak oceniamy w przyblizeniu koszty przy srednim standarcie. Czekaja nas w tym roku jeszcze rynny i polbruk, moze brama, i to wszystko. Reszta stopniowo, malymi krokami. Jakies zdjecia za okolo miesiac.

Zobaczycie, jakie czekaja was numery przy rejestracji budynku. To dopiero zabawa z biurokratami. A wyznaczanie do opodatkowania w gminie powierzchni urzytkowej... Horror i groteska w jednym. Bez Pana Biryllo (serdeczne podziekowania) nie dalbym rady.

 

Zyczymy wszystkim budujacym Powodzenia. Najtrudniejsze chwile bedziecie najmilej wspominac. Co nas nie zabije to nas wzmocni. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do gratulacji Zbyszki. My numer z gminy budynku już mamy. Wczoraj złożyłam dokumenty o zakończeniu budowy w starostwie. Czekamy na pozwolenie na użytkowanie. Mają na to dwa tygodnie. Cieszyliśmy się jak dostaliśmy pozwolenie na budowę, ale uczucie zakończenia tego maratonu papierologii sięgnęło zenitu. Ale udało się. Powodzenia i wytrwałości dla wszystkich budujących, bo WARTO!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, w mojej okolicy niestety nie było takiej możliwości. Nie było szans aby zrobić to na dzień dzisiejszy taniej. Znalazłem jeszcze jednego Barwnego w tym wariancie zbudowanego w mojej okolicy parenaście miesięcy temu. Właścicielka powiedziała mi, że po znajomości kosztowało ją to wtedy około 13000zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...