Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zdjęcia postaram się zrobić jak będę na budowie, to wkleję. Firma to bramy nitus.

 

Robson wg mnie masz strasznie duże to zużycie, moi rodzice maja dom w starej zabudowie, piec na węgiel, stara instalacja na grubych rurach i kaloryferach żeliwnych, dom 300m2, 3 kondygnacje i też idzie im 5 ton na sezon zimowy plus trochę drewna na rozpałkę. Ocieplenie ścian 10cm styro i normalne okna plastiki.

Jakie masz ocieplenie na ścianie i w dachu i z czego mury? Nie podejrzewam że tyle ciepła ucieka przez podłogę, przecież pod spodem masz grunt który ma temp pod domem pewnie zawsze na plusie.

 

Dodatkowo rzuć okiem na foto, straty przez podłogę są najmniejsze.

straty.jpg

Edytowane przez Conrad&Beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zdjęcia postaram się zrobić jak będę na budowie, to wkleję. Firma to bramy nitus.

 

Robson wg mnie masz strasznie duże to zużycie, moi rodzice maja dom w starej zabudowie, piec na węgiel, stara instalacja na grubych rurach i kaloryferach żeliwnych, dom 300m2, 3 kondygnacje i też idzie im 5 ton na sezon zimowy plus trochę drewna na rozpałkę. Ocieplenie ścian 10cm styro i normalne okna plastiki.

Jakie masz ocieplenie na ścianie i w dachu i z czego mury? Nie podejrzewam że tyle ciepła ucieka przez podłogę, przecież pod spodem masz grunt który ma temp pod domem pewnie zawsze na plusie.

 

Dodatkowo rzuć okiem na foto, straty przez podłogę są najmniejsze.

 

Sciany suporex 24 cm+styropian 12,a dach ocieplony wełną 20 cm grubosci,tyle że nam poszło 5 ton przez 12 miesiecy,a nie przez okres zimowy,latem grzeje tylko na wode,ale i tak wydaje mi się duzo,nie wiem może to kwestia ustawienia pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie za bardzo a jakiej firmy masz bramę mogę prosic o zdjęcie z przodu domu

 

tu widać dobrze różnice wysokości, garaż jest zaniżony w stosunku do reszty domu o jakieś 20-25 cm, drzwi garażowe jeszcze nie obrobione do końca.

 

Robson, tez mam beton komórkowy i 15 styro, w dachu 25-30. Mnie dojdzie jeszcze woda użytkowa, ale nie sadze żebym dobił do 4000 za całość na rok. Wydaje mi się to dużo.

20120304126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widze, że poruszyliście temat ocieplenia i co sie z tym wiaze osztów ogrzewania.

U nas 15 cm styro na slepych. Na elewacje planujemy 15 grafitowego a na poddasze zakupione juz 30 cm.

Mamy nadzieje ze poniesione teraz koszty szybko sie zwroca. Ale koszty o ktorych mowicie zaczynaja Nas przerazac.

Dodam jeszcze ze rekuperator bedzie czyli nie powinno byc zle.

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubości ocieplenia są ważne ale ważniejsze jest staranne wykonanie, szczególnie w newralgicznych miejscach, jeżeli robią wam to fachowcy, to trzeba im patrzeć na ręce, ja ocieplałem ściany i dach sam, montowałem okna też osobiście, dlatego wiem co mam. Polecam też okna z 3 szybami, biorąc pod uwagę dopłatę do 2 szyb jest to mały procent.

No i super jak można zamontować rekuperator, wtedy ten budynek można zamknąć na prawdę szczelnie.

Wszystko to dla pseudo fachowców lub fachowców starej daty jest przesadą, nie raz się nasłuchałem :) ale efekty już widać, mały kociołek chodzi sobie na niskich mocach, a w domku ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
firma która to importuje to lineablue, model verona, jest dość nietypowy, zamówiłem przez neta, nie widziałem na żywo. Polecam zobaczyć na żywo przed zakupem :)

 

Dzięki za odpowiedź, tak myślałam, że to ten kibelek bo też nam się podoba ale nie byłam pewna bo na stronie tej firmy wygląda chyba bardziej okrągło a u Was takie zgrabniutkie jajeczko :) na żywo nie udało nam się go jeszcze spotkać ale z podanych wymiarów można wnioskować, że nie jest dużych gabarytów, a jakie jest Wasze zdanie czy nie jest trochę za mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, powiem tak, on gabarytowo nie jest mały, jest taki "baniasty" jak to moja Żona mówi. Przed montażem otwór wydawał się dość mały ale jak się okazało jest ok:) mam problem tylko z podłączeniem bo cieknie z niego, gdzieś na uszczelce przy stelażu, tego nie widać niestety, muszę to jeszcze poprawić, ale jak cieknie dlatego że źle jest odlany odpływ to już będę miał problem.

Ogólnie prezentuje się fajnie no i cena przystępna, za podobne, trzeba dać około 1000 lub więcej, mamy 2 sztuki, w 2 łazience taki sam będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U nas już po tynkach i po wylewkach. Troszke balaganu przy tynkach bylo bo robilismy je po wylewkach ale dalismy rade. ;)

Wyglada too juz calkiem inaczej. Teraz tylko czekac az wyschnie. W poniedzialek montujemy drzwi garazowe a w czwartek wejsciowe.

Mam nadzieje , ze po Swetach bede mógł juz zabrac sie za sufity podwieszane.

 

Conrad&Beata piekny ten Wasz kbele. zaczynamy sie nad takim zastanawac.

 

pozdrawamy

1.JPG

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy pawela.pawela

 

Jak juz zakonczycie krycie dachu to bedzie calkiem inaczej.

Mieliscie w projekcie stalowa onstrukce dachu??

 

Czekamy na nastepne zdjecia i witamy w gronie barwaniaków:)

 

 

Co do powierzchni naszego salonu to po wymiarach 6,4 m / 4,8m wyszlo spoko. Łacznie razem z jadalnia bedziemy miec 37 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Rame stalowa zamowiłem i w ciagu 3 dni zrobil i zamontowali (5-go stycznia)w okropna pogode,bo chciałem byc przy tym,bo potem musiałem zarabiac.Sciane kolankowa podwyzszyłem o 2 porotermy,rama tez o tyle wyzsza,razem waga ponad 2 tony,zrobiona solidnie,nie chciałem zastapic jej,bo strop teriwa,problemy.jak by sie kto pytał to zapłaciłem 8500bez ...Na fotosiku sa zdjecia,tu tez wstawie,ale wczoraj miałem problem.Jak cos kogos interesuje moge sie podzielic informacjami i na takie porady tez licze.forum sledze,wszystkie fotki ogladam.Jak by ktos miał wiecej zdjec barwnego c132a odbicie lustrzane to bardzo bardzo prosze.Moj adres :[email protected] dziekuje.Ja tez moge przesłac.Pozdrawiam wszystkich!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin foty super, widzę że praca idzie w dobrym tempie, też masz podłogówkę na całości?

 

pawela.pawela koszt ramy powala, pewnie do tego jeszcze komplikacje z dźwigiem, w wersji podstawowej na szczęście jej nie mieliśmy, ale krokwie o przekroju 12x26 długie na ponad 10m to też sporo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...