Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też nie rozumiem o co chodzi z belkami na poddaszu? Wg mnie jak się przyglądam projektowi takowych belek tam nie ma, choć moje niefachowe oko może się mylić. Lecz nawet jeśli są to tylko dodadzą uroku pomieszczeniom chyba że wypadną centralnie nie w tych miejscach co trzeba.

Pytanko do posiadających projekt : z czego zamierzacie budować? A jaki strop? Bo ten co jest przewidziany w projekcie wychodzi koszmarnie drogo :(

No podyskutujmy troszkę..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - powoli jestem miłośnikiem tej rodziny projektów.

Już rozważałem C77a, potem C115 i C113 a teraz jeszcze doszedł C132

Byłem na tyle upierdliwy, że wydębiłem rzuty tech. z Muratora.

I jednego jestem pewien:

 

NA PODDASZU w C132 - NIE MA ŻADNYCH SŁUPÓW

 

- ani w środku pokoju , ani też schowanych w ścianach .

Konstruktor tego domu obył się bez słupów (w ogóle w sensownych projektach takie słupy się nie pojawiają) . Ale słyszałem o takich historiach, że w trakcie realizacji wielu domów "wszechwiedzący" domorośli majstrowie wstawiają słupy (mimo że w projektach ich nie było) - wstawiają je na wszelki wypadek (nie zaszkodzi) i przede wszystkim ułatwia im to zbijanie więżby - może sie nie fachowo wyrażam , ale podobno takie słupy znacznie upraszczają majstrom robotę :lol:

 

pozdrawiam

krasnal04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prosbe do tych co zakupili projekt czy jest taka mozliwosc aby przeslac mi na maila [email protected] spis materialow tzn. jaki material i ilosc. Chcialbym podejsc do znajomego w hurtowni budowlanej aby zrobil mi wycene materialow. Oczywiscie postaram sie pozniej podzielic tym na forum. Jeszcze nie kupilem projektu gdyz szukam dzialki, mam jedna juz na oku ale zoostalo tam pare spraw do wyjasnienia. Ogolnie nie orientuje sie w tym jak wyglada kupiony projekt, co on zawiera i czy wogole zawiera taki spis materialow ale za pomoc z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety orojekty muratora nie zawierają tego rodzaju zestawienie i trzeba sobie je zrobić samemu, co niestety nie jest tak proste a przede wszystkim pracochłonne. Wg mnie to duże niedociagniecie brak takiego załącznika :( Ale może ktoś się już pokusił o zrobnienie takiej materiałówki? My się dopiero przymierzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - powoli jestem miłośnikiem tej rodziny projektów.

Już rozważałem C77a, potem C115 i C113 a teraz jeszcze doszedł C132

Byłem na tyle upierdliwy, że wydębiłem rzuty tech. z Muratora.

I jednego jestem pewien:

 

NA PODDASZU w C132 - NIE MA ŻADNYCH SŁUPÓW

 

- ani w środku pokoju , ani też schowanych w ścianach .

Konstruktor tego domu obył się bez słupów (w ogóle w sensownych projektach takie słupy się nie pojawiają) . Ale słyszałem o takich historiach, że w trakcie realizacji wielu domów "wszechwiedzący" domorośli majstrowie wstawiają słupy (mimo że w projektach ich nie było) - wstawiają je na wszelki wypadek (nie zaszkodzi) i przede wszystkim ułatwia im to zbijanie więżby - może sie nie fachowo wyrażam , ale podobno takie słupy znacznie upraszczają majstrom robotę :lol:

 

pozdrawiam

krasnal04

 

też mi się tak wydawało jak patrzyłem na rzuty tech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorry za małą nieobecność - ale służę pomocą. Odnośnie schodów i możliwości umiszczenia "pod nimi drzwi" to raczej niemożliwe - na przekroju schody "zawracają" na wysokości 167 cm (10 schodów po 16,7 cm), a standardowe drzwi to 205 cm, więc raczej nie ma to szans. Można oczywiście przeprojektować schody ale stopień o wysokości 20,5 cm w domowych schodach to bardzo dużo i nienaturalnie. :(

 

Odnośnie nowości w moim budowaniu to właśnie w czwartek odebrałem na działce "skrzynkę z prądem" od Zakładu Energetycznego :lol: , a najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu odbieram kosztorys.

 

Pozdrawiam :D :D :D

 

Thomass

 

Hej, jak tam kosztorys? Czy mógłbyś się z nami podzielić tą radosną wiadomością :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jeszcze raz w sprawie ilosci materialow uzytych do budowy. Czy ma ktos takie zestawienie materialow. Co zawiera projekt kupiony u Muratora, czy ma ktos moze juz jakis kosztorys.

 

 

jeżeli dobrze kojarze to jest zestawienie materiałów (chyba uproszczone) projekt mam u architekti - będzie gotowy na przyszły tydzień wtedy napieszę co tam jest dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ze strony muratora wyczytałem:

 

Zawartość pakietu projektowego:

4 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego, projekty instalacji (wodno-kanalizacyjnej, c.o., elektrycznej, gazowej), orientacyjne ilości materiałów potrzebnych do budowy, wzory pism i wniosków do urzędów, dziennik budowy oraz WIEDZA BUDOWLANA w PREZENCIE.

 

Czy ktos może sie podzielić tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem do projektu dołączony jest taki orientacyjny spis ilości materiałów , jest to jednak ten sam spis z którym można się zapoznać oglądając prezentację projektu na stronie muratora, jest on opisany właśnie jako Orientacyjny i taki właśnie jest :( Nic innego murator do projektu niestety nie dołącza, a ten spis jest naprawdę bardzo ale to bardzo orientacyjny. Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów...

Kilka nowości z frontu budowy Barwnego... na razie okopuję się na zimę. Odebrałem od kolegi kosztorys inwestorski - jest to kosztorys zrobiony w oparciu o KNR (Katalog Nakładów Rzeczowych) dla następujacych parametrów

- koszt robocizny - 7,60 rbg

- koszty pośrednie - Kp - 76,50% R,S

- koszty zakupu - Kz - 12,00% Mbezp

- zysk -Z - 15% R+Kp®, S+Kp(S)

- VAT - V - 7,00% R+Kp®+Z(Suma)

- nie jest on oczywiście oparty o ofertę firmy budowlanej tylko o publikowane koszty pewnych grup robót ujętych w specjalnych aktualizowanych katalogach.

Kosztorys przy takich warunkach cenotwórczych i założeniu moich zmian (powyższenie o 2 pustaki - znaczne zwiększenie powierzchni, zwiększenie powierzchni dachu) daje sumę 363.000 PLN :o netto + 7% VAT. Oczywiście jest to koszt dla "jednego wykonawcy" dom de facto pod klucz, z wykończeniem. Oczywiście w tego typu kosztorysach są pewnę uproszczenia szczególnie dla instalacji np. ogrzewania czy elektrycznej. Przy wykonywaniu budowy metodą gospodarczą koszty mogą być niższe. Niedługo będę składał wniosek o kredyt więc zobaczymy jak zweryfikuje go bank.

Pozdrawiam :lol:

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...