Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sie macie Ziomki!

Dawno niec nie pisałem, ale za to zaglądałem co jakiś czas, żeby nic mi nie umknęło..

 

Okres przełomu roku to najgorszy tygiel w robocie, więc czasu nie było na nic z wyjątkiem poganiania aktualnie urzędujących w moim barwniaku fachowców:))

 

Żebyscie wiedzieli że nie śpię to powiem, że domek od listopada ocieplony, zaciągnięty klejem, w środku rozprowadzona hydraulika, a teraz właśnie kończymy elektrykę..

Poza tym np. dzisiaj podpisałem umowe na alarm, wynegocjowałem 23% rabat i do zaplaty wyszło 2914,-. Nie wiem czy to dużo. Ale troche już nie mam siły robić dokładnych research'ów..

 

W miarę aktualne zdjęcia (chociaż z początku grudnia) to:

 

http://images24.fotosik.pl/146/6d361bc0f95a859fm.jpg

 

Przód

 

http://images33.fotosik.pl/116/6115f5016932e734m.jpg

 

i tył.

 

Widzę że dużo się tu działo ostatnio:))

 

Pozdrawiamy wszystkich noworocznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wam policzyli za robotę instalacji wod. kan. i ogrzewanie?

 

Ja za całość mam wycenione 4100zł brutto. + materiały. Z ogrzewaniem podłogowym w kuchni.

 

Za elektrykę 3200zł brutto+ materiały

 

A jak u was ??????

 

Podciągam temat bo na dniach się muszę zdecydować i nie wiem czy nie za dużo żądają :-?

 

:roll: ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wam policzyli za robotę instalacji wod. kan. i ogrzewanie?

 

Ja za całość mam wycenione 4100zł brutto. + materiały. Z ogrzewaniem podłogowym w kuchni.

 

Za elektrykę 3200zł brutto+ materiały

 

A jak u was ??????

 

Podciągam temat bo na dniach się muszę zdecydować i nie wiem czy nie za dużo żądają :-?

 

:roll: ????

 

U mnie hydraulika bez materiałów wyjdzie jakieś 4600. W tym jest 9 pętli podłogówki, 19 punktów, kotłownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... :oops:

Biję się w swoje wątłe piersi.. Na swoje usprawiedliwienie mam to ,ze mój hydraulik w końcu nie dał mi takiej pełnej gotowej wyceny. Ale że już zapłaciłem dużą częśc to coś wiem, i tak:

 

- hydraulika: rozprowadzenie rur, bez instalacji grzejników i podłogówki

materiały 5 320,- (z podłogówką, bez grzejników)

robocizna 2500,- + 500,- za wprowadzenie wody i wyprowadzenie do szamba (w tym wkopanie kręgów i roboty ziemne)

 

- elektryka:

robocizna 50,- za punkt (wiem że drogo :evil: ),

materiały dotąd: 2610,- pewnie jeszcze ciutkę dopłacę, ale już nie dużo...

 

- alarm:

Lp. Wykaz urządzeń: Ilość Cena jednostkowa Wartość

1. Centrala MATRIX 832 1 522 zł + 7 % VAT 522 zł + 7 % VAT

2. Czujnik NEXT PIR 7 96 zł + 7 % VAT 672 zł + 7 % VAT

3. Czujnik NEXT DUO 3 160 zł + 7 % VAT 480 zł + 7 % VAT

4. Czujnik inercyjny SCHOCKGARD 2 3 144 zł + 7 % VAT 432 zł + 7 % VAT

5. Klawiatura MX-ICON 2 225 zł + 7 % VAT 450 zł + 7 % VAT

6. Klawiatura MX LCD 1 380 zł + 7 % VAT 380 zł + 7 % VAT

7. Kontaktron SD-106 4 40 zł + 7 % VAT 160 zł + 7 % VAT

8. Sygnalizator zewnętrzny TSZ 4 1 144 zł + 7 % VAT 144 zł + 7 % VAT

9. Moduł rozszerzenia MX-IX 16 1 155 zł + 7 % VAT 155 zł + 7 % VAT

 

W SUMIE: 3 395,+ 7% VAT. Od tego odjąć 23% rabatu + nadajnik radiowy za 300,-- i wyjdzie do zapłaty 2 915,15.

 

-płot: całość około 16-17 tysięcy. Dwa boki z siatki (57m) i przód z profili 24m.

Na szczęście część oddali solidarnie sąsiedzi.

Przód wyliczam na około 8 tysięcy, a trzeba zaznaczyć że nie ma tam ani jednej cegiełki klinkierowej, a profile są prawie najtańsze.

 

Ogrodzenie to był największy szok dla mnie. Nie spodziewałem się takiej kwoty.. No ale mam to już za sobą.

Coś jeszcze podać?

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

 

jesteś rozgrzeszony, ale nie obędzie się bez kilku pytań.

 

1. Rozumiem, że alarm jest razem z instalacją. Kto Ci instaluje: firma ochroniarska (jaka) czy niezależny instalator?

2. Czy materiały do hydrauliki obejmują geberity, z jakim Vatem je kupujesz. Ile masz podłogówki? Mi instalator wyliczył z geberitami, 80 m2 podłogówki i 22% Vatem około 5800 pln.

3. Strasznie tanio wyszedł Ci hybraulik. Ile masz punktów? Wliczałeś kotłownię?

4. Jak tam sprawa gazu?

 

Co do ogrodzenia to jak mi jakieś 2 lata temu kolega powiedział, że planuje wydać 20 tysięcy to pomyślałam, że chyba będzie ze złota. I tak sobie myślałam do lata tego roku. Myślę, że ogrodzenie to jedna z najczęściej niedoszacowanych rzeczy pzrez inwestorów.

 

wiem, strasznie dużo mam pytań. Wybacz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...