Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A nie masz rozprowadzonej kanalizacji pod chudziakiem? U mnie na dole będzie podłogówka więc cała instalacja będzie na styropianie.

 

Czy w cenie materiałów masz również piec i zasobnik?

 

Kurcze, no jasne :oops: chodziło mi o wodę :oops:

Nie mam pieca i zasobnika, będę miał wymiennik do ogrzewania z ciepłowni, nie ma go w wycenie , kosztuje 8.5 tyś. w wycenie robocizny jest jego podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś jak to wyjdzie na górze i czy się na więźbę nie wpasuje :?:

 

Oczywiście, że nie patrzyłem! W końcu to mój pierwszy dom a podobno, dopiero przy trzecim nabiera się odpowiedniego doświadczenia. ;)

 

Mam wrażenie, że na więźbę będzie zachodzić... i będzie (chyba) za blisko okien. Tym bardziej muszę porozmawiać z fachowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Barwniaków,

Znowu pojawia się dylemat. Montować wywietrzniki (nawiewniki) w oknach PCV czy nie, a jeśli tak to w których oknach. Przerabialiście już ten temat? Oczywiście sprawa dotyczy tylko tych Barwniaków, którzy maja okna PCV i wentylację grawitacyjną.

Póki co myślałem tylko o nawiewniku w gabinecie na dole i może w wiatrołapie w tym naświetlu nad drzwiami. Co o tym sądzicie - nie za mało tego będzie? Kanały wentylacyjne są u mnie w łazience, kotłowni, garażu, salonie i w kuchni (2 szt. w tym jeden od okapu).

Jak macie zamiar rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slygado,

 

jakie wrażenia po obejrzeniu Barwnego na żywo?

Hejka.

Właśnie zakończyłem pierwszy dzień pracy, po krótkim urlopie, no i mam chwilkę aby napisać co nieco :lol:

 

Na wstępie ponownie dziękuję miłym ludziom B&J za możliwość zobaczenia domku na żywca :D

Jak podjechałem pod domek B&J to powiem szczerze, że miałem mieszane uczucia. Robiło się już ciemno, a mi przez głowę przebiegła jedna myśl: ale ten domek malutki :-? :lol: Zacząłem się zastanawiać, czy to jest to czego ja chcę :D

Ale to wszystko prysnęło jak bańka mydlana gdy weszliśmy do środka :p

Parter: wyciągnięta kuchnia to rozwiązanie nad którym się zastanawiałem, ale do końca przekonany nie byłem - teraz nie wyobrażam sobie tego domku w pomniejszonej wersji :-? B&J mają powiększony hol kosztem starej spiżarni, a oprócz tego znalazło się miejsce na spiżarnię w tej powiększonej kuchni, a kuchnia nadal wygląda przyzwoicie . Salon jak dla mnie w sam raz - no i miałem możliwość zobaczenia jak sprawdzą się dodatkowe drwi tarasowe, które konieczne są w moim przypadku. Jest bajka. Łazienka i pom. gosp. na parterze - wiadomo szału nie robią, ale spokojnie da się tam pomieścić to co wszyscy chcemy mianowicie prysznic. W gosp. znalazłem dość miejsca na pralkę i piec pod gaz. Tak więc gra gitara. Pokoik na dole nie jest zbyt wielki, ale na małą sypialnię tudzież gabinecik jest OK.

Schody pomyślane znakomicie :!: Zaczynają się równo ze ścianką dzielącą salon i hol i mają spocznik równiutki taki jak chciałem o czym pisałem już wcześniej (tak więc ten pomysł to zapożyczam bez pytania :wink: ) Okno nad schodami to rzecz bez której nie wyobrażam sobie tego miejsca :o Ciemno by tam było jak w D... - gafa projektanta jak nic :!: :!: :!:

Pięterko: tu brakło mi słów - szczena opadła :D :o

B&J mają powyciągane wszystkie pokoje na piętrze - nad taras i byłą werandę - ściankę podniesioną o dwa bloczki.

SZOK :!: te pokoje na poddaszu były ogromne :!: Czułem się jak by mi ktoś palnął w łeb i przeniósł do innego domu, niż ten, który widziałem jak podjechałem pod działeczkę :D Zarąbiście :!:

Pokój Inwestorów posiada oddzielną garderobę dostępną z pokoju - nie trzeba łazić w majtach po holu na piętrze.

łazienka jest podzielona ścianką i wygospodarowano tam miejsce na małą pralnię, a mimo to i tak wygląda na sporą :)

 

Ogólnie domek piękny. A jaka okolica - cisza i spokój, na uboczy naszego miasteczka :D

 

Polecam każdemu, kto się zastanawia nad projektem poszukać kogoś i jechać nawet z 200 KM - żadne wyobrażenia nie dadzą tego co na żywca 8)

 

A ja znikam, muszę zadzwonić do szefa powiedzieć mu o następnym urlopie bo właśnie mi się przypomniało - do zobaczenia w maju B&J :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No i stało się...

Jakiś czas temu kupiliśmy projekt barwnego wariant I -(podwójny garaż).

Zaczynamy zmagania z budową. Dokumenty złożone w starostwie, materiały wybrane, zamówiona ekipa do stawiania murów i wszystko byłoby bardzo fajnie gdyby nie problem z dachem.

Przyznam się że całego forum nie zdążyłem przeczytać dokładnie może była o tym mowa- ale i tak zapytam: Czy w konstrucjji dachu macie ramę stalową? Czy rama pojawia się tylko w projekcje z dwoma garażami? Czytałem, że barwnego nie można było kupić przez jakiś czas - ponoc jakieś zmiany w dachu? czyżby wstawiali ową ramę. :evil:

Zastanawiacie sie pewnie dlaczego tak się rozpisuję na temat tej ramy?

Byłem w zakładzie który zajmuje się konstrukcjali stalowymi, pokazałem projekt i pan się dziwnie uśmiechnął zmierzył mnie okiem, nic nie powiedział. Myślę sobie jakiś ... Po chwili powiedział zadowolony pewnie chaciały pan wiedzieć ile to kosztuje - wiedziałem że stal jest droga ale ...

Usłyszałem wyrok około 17500 zł. netto + transport + dźwig

Ratunku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie oczy zrobiłem!
Szczerze się nie dziwię :-?

 

A tym czasem: POWRÓT KRÓLA

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=374&IdKolekcji=

 

Barwny na sprzedaż po poprawkach :D

 

 

****************

tak patrzę i trochę się wymiary pozmieniały na niekorzyść :roll:

 

Było:

NFORMACJE OGóLNE:

Powierzchnia domu (h>1,90 m) 118,4 m˛

Powierzchnia netto 169,7 m˛

Powierzchnia zabudowy 136,7 m˛

Kubatura 863,9 mł

Kąt nachylenia dachu 35,0°

Wysokość domu w kalenicy 8,14 m

Wysokość pomieszczeń parteru 2,71 m

Wysokość pomieszczeń poddasza 0,94-2,85 m

Garaż/wiata (stanowiska) 1

Liczba pokoi (z salonem) 5

Minimalne wymiary działki 19,8 x 19,8 m

Wymagane wymiary działki 19,8 x 19,8 m

 

Jest:

Powierzchnia domu (h>1,90 m) 115,7 m˛

Powierzchnia netto 166,0 m˛

Powierzchnia zabudowy 134,1 m˛

Kubatura 690,9 mł

Kąt nachylenia dachu 35,0°

Wysokość domu w kalenicy 8,01 m

Wysokość pomieszczeń parteru 2,66 m

Wysokość pomieszczeń poddasza 0,94-4,30 m

Garaż/wiata (stanowiska) 1

Liczba pokoi (z salonem) 5

Minimalne wymiary działki 19,6 x 19,6 m

Wymagane wymiary działki 19,6 x 19,6 m

 

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich barwniaków po bardzo, bardzo długiej nieobecności.

Cierpimy ostatnio na brak czasu, rano do pracy, wieczorem na budowę (tak do godz. 24), potem szybkie spanko i znowu do pracy i tak codziennie. Ale jakoś powoli widać efekty. W skrócie wygląda to u nas tak: Mamy wszystkie instalacje wewnętrzne, podłączone i działające ogrzewanie gazowe (co jest ogromnym plusem) bo wszystko schnie, położone tynki wewnętrzne, ocieplenie budynku (siatka + klej), dach, okna. Jesteśmy na etapie ocieplania poddasza (pierwsza warstwa) i układania styropianów pod wylewki. W poniedziałek zaczynają wylewać, więc będzie chwilka odpoczynku.

Na koniec marca przeprowadzka, szkoda że nie do stanu całkowicie skończonego ale nie mamy wyjścia - sprzeadaliśmy mieszkanie. Wykańczanie środoków powolutku i bez wariacji.

Ogólnie barwniaczek jest ok, a pomieszczenia na górze po podniesieniu ścianek o pustaka i dodatkowy wieniec nie są małe.

Pozdrawiamy wszystkich, życzymy jak najmniej problemów.

Postaramy się jak najszybciej wkleić jakieś fotki

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich barwniaków po bardzo, bardzo długiej nieobecności.

Cierpimy ostatnio na brak czasu, rano do pracy, wieczorem na budowę (tak do godz. 24), potem szybkie spanko i znowu do pracy i tak codziennie. Ale jakoś powoli widać efekty. W skrócie wygląda to u nas tak: Mamy wszystkie instalacje wewnętrzne, podłączone i działające ogrzewanie gazowe (co jest ogromnym plusem) bo wszystko schnie, położone tynki wewnętrzne, ocieplenie budynku (siatka + klej), dach, okna. Jesteśmy na etapie ocieplania poddasza (pierwsza warstwa) i układania styropianów pod wylewki. W poniedziałek zaczynają wylewać, więc będzie chwilka odpoczynku.

Na koniec marca przeprowadzka, szkoda że nie do stanu całkowicie skończonego ale nie mamy wyjścia - sprzeadaliśmy mieszkanie. Wykańczanie środoków powolutku i bez wariacji.

Ogólnie barwniaczek jest ok, a pomieszczenia na górze po podniesieniu ścianek o pustaka i dodatkowy wieniec nie są małe.

Pozdrawiamy wszystkich, życzymy jak najmniej problemów.

Postaramy się jak najszybciej wkleić jakieś fotki

:D

 

Za brak zdjęć ukatrupimy :lol:

Zapodajcie jakieś jak możecie :p

 

Jak nie wiecie jak to wyślijcie mi na emaila to wkleję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slygado, z góry dziękuję za wklejenie zdięć. :lol:

http://images32.fotosik.pl/124/e121c0d322a62ddfm.jpg

http://images30.fotosik.pl/149/4074442a72c342fcm.jpg

 

więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej! więcej!

 

:D

 

Może jakieś wnętrza :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto kilka fotek z naszego Barwniaczka

http://images30.fotosik.pl/150/f5f9ebf16a1db724m.jpg

tak wyglądało po zalaniu drugiego wieńca

http://images24.fotosik.pl/150/66f5ed035ce7f511m.jpg

http://images31.fotosik.pl/125/0cb818eec08e3df3m.jpg

takie mamy widoczki za domem

http://images29.fotosik.pl/149/16cd15bfdcd513dcm.jpg

http://images32.fotosik.pl/125/f8c76acf83974c67m.jpg

http://images28.fotosik.pl/150/5ad93bb0c765ed00m.jpg

http://images29.fotosik.pl/149/8ad38675486054ebm.jpg

a to już nasza chatka po założeniu styropianu

 

Na razie troche śmiesznie może wyglądać bez tarasów ale robimy je dopiero w tym roku i chyba będą drewniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...