Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powiedz mi tylko jaką grubość wełny dałeś i ile wyszło Ci metrów. I jeszcze jaki wyszedł Ci koszt stelarzy.

 

Monika

 

Wełnę póki co dałem 15tkę (w krokwie). Zaraz zaczynam stelaże więc chcę dorzucić jeszcze co najmniej 5cm na krokwie. Metrów poddasza wyszło mi ok.160 (tyle weszło wełny miedzy krokwie od ścianki kolankowej do samej kalenicy - z krokwiami pewnie wyjdzie kilka więcej). Z tym że jak pamiętasz u mnie jest 1 pustak i 40 stopni.

 

Co do stelaży to jeszcze nie wiem:)) Dzisiaj kupiłem trochę i juz prawie tysiączek pękł.. Ale przyznam że nie szukałem zanadto...

 

Powiedzcie, czy 18zł robocizny za 1m2 tynku cementowo-wapiennego to jest dużo?

 

I ile płacicie za płyty GK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jakie macie systemy rynnowe? Jeszcze jedna prośba o zestawienie wszystkich materiałów do orynnowania. Pozdrawiam Yelcyny

 

Większość z nas z tego co pamiętam ma Bryzę, chociaż kilka osób ma też Kaczmarka.

Bryza najtańsza - chociaż opinie mieszane, poza tym jest jeszcze w miarę krótko na rynku (ze 3 lata). Kaczmarek ciut droższy.

No chyba że nie chcesz PCVek i burzuazyjnie inwestujesz w ocynkowane rynny:))

Najlepszy i najdrozszy jest z tego co wiem Marley.

 

Ja kupiłem Bryzę i ok. Nic się nie połamało, nic nie pekło. Przekonał mnie mój dekarz, który stwierdził że jest to wystarczająca jakość. Poza tym to nie są drogie rzeczy skoro cały system orynnowania kosztował mnie chyba ze 1200zł.

 

Zestawienia robią w składach dachowych, a dla naszego projektu to banał :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również jest Bryza. Jakoś szkoda było mi wydać więcej kasy na cos lepszego. A tak wogóle to nieskromnie się pochwalę, że w dniu dzisiejszym panowie rozprowadzili kanały wentylacyjne do rekuperatora :lol:

 

Witaj Monia!

 

Mozesz mi podpiwedizec jak wygladala kwestia z projektowaniem instalacji? Czy odpowiednie zmiany trzeba nanosci na projekt na etapie adaptacji?

 

Na jaki model reku sie zdecydowalas i ja mozesz pochwalisc sie szacowanym kosztem calosci?

 

Czy zrezygnowalas z kominow?

 

Ja sie ososbiscie zastanawiam nad pozostawieniem tylko komina przy kominku a spaliny z pieca kondensacyjnego wyprowadzic na dach .

 

Dzieki za informacje i pozdrawiam.

 

PS

 

Dla zainteresowanych moge sie pdozielic rzutem nowej weizby - psoadam najnowszy projekt po zmianach kosntrukcji dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sfoti,

 

zdecydowałam się na reku Bartosza. Cena 12000 netto. Prześlij mi swojego mail'a to wyślę Ci cały opis z cenami. Co do projektu to ja nic nie zmieniałam na etapie adaptacji. Projekt wentylacji robią panowie montujący reku.

 

Jeśli chodzi o kominy to mam jeden do kominka a drugi do pieca na ekogroszek. Też na początku planowałam piec z zamkniętą komorą ale za prędko nie będę miała gazu ziemnego. Zastanów się czy nie lepiej będzie wypuścić rurę przez ścianę. Z tego co wiem to właśnie rurę wypuszcza się ścianę a nie przez dach.

 

pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Mial poszedl na priva

 

Wielkie dzieki.

 

CO do pieca i wyjscia przez sciane to max moc pieca moze byc 21kw ja mam miec max 24 wiec musze zrobic identyczna opcje tylko ze nie przez sciane a przez strop i dach.

 

CO do kosztow to beda pewnie wieksze ale spodziewam sie ze i tak sporo nizsze niz budowa zebednego komina.

 

A bez komina bede mial wieksza lazieneczke na gorze i sypialnie nad kuchnia.

 

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam?

 

A myslalas o GWC podlaczonym do reku??

 

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt mówi 25 ale ja i tak mam go zamiar ocieplić dodatkowo.

 

Planuje zakup pieca z zasobnikiem i widziałem dosyć porządne "vailanty" lodówkowe o mocy w okolicach 17-24 wiec górna granica nawet jak nigdy nie będzie użyta to przekracza normę.

 

Wybiorę się do jakiegos speca żeby podpytać więcej i dam znać na forum.

 

A tym czasem czekam na miala i informacjami co do Bartosza:)

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...