Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Raczej bardzo jasny, ale czysta biel chyba odpada. Może biały z bardzo małą domieszką żółtego. Zaraz wkleję elewację domów, którymi się inspirowałam.
To ja bym raczej dążył w tym kierunku, drewno jest jasne, Więc można by trochę tą jasną elewację podciągnąć pod kolor słupów, lub spróbować je jeszcze jakoś rozjaśnić... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, przed obrazkiem - bez kreski, po obrazku z kreską :wink:

 

Nawet ładnie wyglądają te elewacje z białymi oknami, nie spodziewałem się :)

Ale ciężko będzie doprowadzić drewno do tak jasnej postaci...może trochę ściemnić tynk.............

:roll:

 

Dzięki za podpowiedz, raz mi się udaje raz nie. Co do drewna to moi sąsiedzi właśnie mają drewniane filary pokryte białą farbą. Nie wiem jaką farbą malowali ale naprawdę drewno jest świetnie pokryte. A ciemniejsza elewacja przy białych rynnach niestety będzie źle wyglądała :(

 

Jeśli chodzi o wybór kolorystyczny to przerobiłam wszystkie opcje kolorystyczne, 100 raz zmieniłam zdanie i stanęło na białych. Za kilka lat większość domów będzie miała albo złoty dąb albo ciemny orzech. Białych będzie naprawdę niedużo. Poza tym łatwiej jest urządzić wnętrze przy białych oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Gaz mamy obiecany na polowe kwietnia, ale może będzie nawet w marcu. Z wykończeniówką ruszamy od początku marca.

Tak więc robimy to co można, czyli na zewnątrz - podmurówka, ogrodzenie, zwozimy ziemię i rozglądam się za polbrukiem.

ACC. wyłazy - Jak najbliżej kominów. My mamy wszystkie blisko siebie, Bo kominek na ścianie wewn. w pokoju dziennym, więc wyłaz jest jeden, ze stryszku. Do tego mała ławeczka kominiarska przy kotłowym i kominkowym i wystarczy. Nie ma sensu kupować firmową (fakro itp.) bo strasznie drogie, a można dostać tanio równie porządne. Czyj to pomysł z wyjmowaniem dachówek ?! To jakiś żart ?

Dla wykańczających - NIE SPIESZCIE SIE Z REGIPSAMI NA PODDASZU !!!

Jak ktoś już dokręcał śruby na murłatach po paru miesiącach od montażu więźby, to wie o co chodzi. Drewno strasznie wysycha i pracuje, skręca się i kurczy. Macie jak w banku popękane łączenia, choćbyście nie wiem jakie taśmy dawali. My robiliśmy regipsy 3-4 miesiące po więźbie i popękało. Doradzamy montaż płyt, ale szpachlowanie po wygrzaniu i wysezonowaniu całego budynku.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego mała ławeczka kominiarska przy kotłowym i kominkowym i wystarczy. Nie ma sensu kupować firmową (fakro itp.) bo strasznie drogie, a można dostać tanio równie porządne. Czyj to pomysł z wyjmowaniem dachówek ?! To jakiś żart ?

 

Nie, to nie żart. :x

Dachówek sie nie wyjmuje (to byłoby dosyć głupie, nie sądzicie?) tylko przesuwa, spytajcie się dekarzy jak chodzą po stromych dachach. Na całej powierzchni nie ma ław kominiarskich...

Ja sposób przetestowałem i jest skuteczny. Na dojście do komina muszę odsunąć całe trzy dachówki. Oczywiście, że najlepiej zainwestować w wyłaz blisko komina i dobre ławy. Ja podaje sposób oszczędnościowy na już. Potem zawsze ławy można założyć.

 

Co do niefirmowych ław, to zdaje się że nie są takie "równie dobre". :-?

Miałem nieprzyjemność widzieć u sąsiadów taką "tanią nówkę" po wizycie robotników wykańczających komin. Facet klął jak zły szeląg, bo dużo z niej nie zostało..

No chyba że macie namiar na cos rzeczywiście dobrego.

Problem właśnie polega na tym, że żeby kupić coś trwałego to trzeba przepłacic za firmówkę. Dlatego póki co zrezygnowałem z inwestycji. Kiedyś się odkuję :lol:

 

Dla wykańczających - NIE SPIESZCIE SIE Z REGIPSAMI NA PODDASZU !!!

Jak ktoś już dokręcał śruby na murłatach po paru miesiącach od montażu więźby, to wie o co chodzi. Drewno strasznie wysycha i pracuje, skręca się i kurczy. Macie jak w banku popękane łączenia, choćbyście nie wiem jakie taśmy dawali. My robiliśmy regipsy 3-4 miesiące po więźbie i popękało. Doradzamy montaż płyt, ale szpachlowanie po wygrzaniu i wysezonowaniu całego budynku.

 

A to dobra rada.Właśnie mi kończą profile. Mówicie, żeby nie szpachlować?

Ale wylewki normalnie robić? Jakie rury dawaliście do wentylacji poddasza?

 

Sly zamontowałem wyłaz z szybą energooszczędną. Doświetla korytarz, więc nie było wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Dziisaj dostalem wycene prac murarskich od fundamentow po scianki dzialowe, schody i chudy beton na dole z rozporwadzeniem kanalizacji ii gorze. Zalezniem jest podniesienie scianki kolankowej o 2 pustaki oraz powiekszenie dolu o podcienie.

 

Calosc sprawdzona ekipa wyliczyla mi na 36 000. Co o tym sadzicie??

 

BTW. CO doradzacie porotherm PW 24 czy solbet/ytong 500 PW 25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, Monia - okna wypas :lol:

Co prawda ja nadal pozostaję zwolennikiem drewnopodobnych, ale wielkość balkonowych - miodzio.

 

U mnie po tynkach:

 

http://images34.fotosik.pl/152/4767f0ba9fcf1224m.jpg

Górny korytarz widziany z sypialni

 

http://images32.fotosik.pl/152/3c2325b7fd5de13cm.jpg

Kuchnia widziana z salonu

 

Wyszło mi ok.490m2 ścian tynków mokrych. Fachowcom zajęło to jakieś 10 dni. Robota ręczna, troszkę trzeba było czekać aż przeschnie. Palimy węglem - temperatura wewnątrz cały czas powyżej zera.

 

Teraz w dwa dni prawie skończyli stelaże. Rozglądam sie za płytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH BARWNIKOW ZACZELAM NIEDAWNO JESTEM NA ETAPIE FUNDAMENTOW TAKŻE WSZYSTKO PRZEDEMNĄ,MAM PYTANIE DO MONI JAKI MASZ WYMIAR OKIENEK I GDZIE KUPIŁAS BO SĄ SLICZNE ,Z GÓRY DZIEKUJE JEŚLI MOŻNA POPROSZĘ O WPISANIE MNIE NA LISTE BUDUJEMY KOŁO BYDGOSZCZY POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

ile osob robilo u Ciebie tynki?

 

A to różnie. To moja "stara" ekipa górali od stanu surowego.

Jest ich tylu, że pracują na trzech budowach, więc były dni że pracowało 2, ale były i takie że było ich z ośmiu.

Średnio więc pewnie ze 4 :)

 

Wyszły bardzo fajne, gładziutkie. Była mała wojenka tynkarzy z elektrykiem, ale to podobno standard i niemalże zwyczaj.

Odwieczny problem brzmi: kto ma obsadzać puszki... :lol:

Kupe śmiechu z nimi, bo się naburmuszali jak dzieci. Chociaz górale wyrywni, więc musiałem załagodzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH BARWNIKOW ZACZELAM NIEDAWNO JESTEM NA ETAPIE FUNDAMENTOW TAKŻE WSZYSTKO PRZEDEMNĄ,MAM PYTANIE DO MONI JAKI MASZ WYMIAR OKIENEK I GDZIE KUPIŁAS BO SĄ SLICZNE ,Z GÓRY DZIEKUJE JEŚLI MOŻNA POPROSZĘ O WPISANIE MNIE NA LISTE BUDUJEMY KOŁO BYDGOSZCZY POZDRAWIAM

 

agaadi,

 

dzięki śliczne. Okna kupowałam od Jezierskiego profil Elita CT70

 

1800x1450 salon i pokój

 

1340x1760 kuchnia

 

2820x2340

 

560x1120

 

wszystkie fixy są w ramie i skrzydle.

 

pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...