Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

albo komórczak (mam okazję na zastraszająco tani szary ale hmm nie wiem sam)

albo PTH 25P+W

 

 

wycena stanu "0"

roboty ziemne kanaliza, wylewka (wzmocnienie wieńca) + bloczki , ocieplenie, wibrowanie, zalanie "o" -- 12 400 jak urzedasy pozwolą to za 2 tygodnie wstawię piersze zdjęcia z placu boju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow - jak rozumiem - fanow projektu Barwny . My, czyli moja zona - evA i ja - radiX - planujemy rowniez budowe domu wedlug tego projektu. Generalnie uwazamy ze dom z dachem czterospadowym to jest najfajniejszy dom

w jakim mozna mieszkac. :D . Rozwazalismy kilka projektow z katalogu Muratora, ale zostajemy chyba przy tym projekcie. Mamy kilka watpliwosci:

- czy rozsadne jest przedluzanie jednej czesci dachu, zeby uzyskac wiate na drugi samochod... czy to sie w ogole da??? Widzialem rysunki na forum z wiata - ale przy podniesionych scianach. Czy z podniesieniem o 1 bloczek taka wiata bedzia miala sens ???

- chcemy zrobic wejscie do pomieszczenia gospodarczego - tego przy tarasie - tylko z przedpokoju - czy to jest mozliwe ?

- generalnie - jak oceniacie koszt budowy ? moze ktos juz rozpoczal budowe i moze sie podzielic z nami tym informacjami....

 

Pozdrawiam

radiX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kozik....

Budujemy na Slasku - w okolicach Tarnowskich Gor.....

 

Tak - dobry pomysl, zeby wiate wykorzystac procz samochodu do przechowywania na przyklad drewna do kominka. Pytanie tylko czy da sie ja zrobic bez podnoszenia poddasza, lub z podnoszeniem tylko o jeden bloczek ?

No i temat tego pomieszczenia gospodarczego.

To z wejsciem pod schodami sluzyloby za pralnie... i dlatego wejscie lepiej z domu niz z tarasu..... Mysle ze to dobry pomysl.

Rozne akcesoria ogrodowe moznaby trzymac w garazu.

 

tymczasem

radiX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... witam kolejnych miłośników.... :roll:

 

Odnośnie uwag radiXa

- to wejście, drzwi do pomieszczenia gospodarczego przy ogrodzie muszą być skorelowane z konstrukcją schodów - schody są zabiegowe (zawracają) prawie w połowie drogi - więc zabieg jest na wysokości około 170-180 cm - i może być kłopot z wstawieniem pełnowymiarowych drzwi. Poza tym do pralni trzeba doprowadzić wodę i kanalizę, a oryginalnie w tym pomieszczeniu nie ma tych instalacji, kłopot może być szczególnie z kanalizą. U mnie pralnia będzie koło garażu w "kotłowni", tam nie ma problemów z przyłączami, a miejsca też dosyć (piec będę miał mały - wiszący). :wink:

Odnośnie przedłużenia dachu to u mnie jest to spowodowane dwoma samochodami - i niechęcią do ich odśnieżania zimą... Czy da się to zrobić przy podwyższeniu o 1 bloczek? Da, ale będzie bardzo wąsko - i kiepski dostęp w przypadku wykorzystaniu na samochód, jeśli chodzi o składzik to nie ma problemu. Jednak takie przedłużenie dach powięsza jego koszt to jednak prawie 40 m.kw. dachu i pokrycia więcej...

 

Pozdrawiam :D

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ciagle sie zastanawiamy czy Barwny to na pewno dobry pomysl. Zastanawiamy sie nad wielkoscia pomieszczen gospodarczych i ich rozmieszczeniem. Nad tym czy taras wystarczy....

Wpadlismy na pomysl, aby na gorze zrobic jeszcze kosztem jednego pokoju kawalek zamykanej garderoby...

spogladalismy takze na projekt M05 - Wdzieczny . Widzimy ze jest on wiekszy o 20 metrow netto, ale kubatura zblizony.

No i myslimy co by tu wybrac....

Chcialem zapytac o koszty... czy ktos moze podac przyklad ile go kosztuje stan surowy zamkniety - wraz z oknami i drzwiami ? A ile moze kosztowac calkowite wykonczenie (wiem ze to sprawa dyskusyjna - ale chcialbym okreslic obszar cenowy, w ktorym mozna sie poruszac...).

Niby Barwny mniejszy... wiec tanszy... ale o ile Wdzieczny moze byc drozszy ????

 

Pozdrawiam

radiX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich milosnikow Barwnego.Nasz projekt jest juz w adaptacji,w związku z tym mam pytanko,czy muszę powiedzieć projektantowi adoptującemu projekt z jakiego materiału będe stawiać ściany zewnętrzne.w projekcie jest phoroterm,ja będe budować chyba z BK lub z czegoś innego ale napewno nie z phorotermu,czy to jest ważne dla projektanta?o zmianie stropu mu powiedziałem a o ścianach zapomniałem.Dzięki bardzo i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Barwniacy. Minęło 2tyg. jak odkryłem ten WSPANIAłY projekt. Szukałem go 2 lata no i jest! Nie spieszę się z budową , planuje na koniec 2007 lub 2008 po olimpiadzie w Londynie kiedy to 1/3 Fachowców powróci do kraju bo robota im się tam skończy a tutaj zacznie. Działka pod Opolem ma 24 x 36m. czyli 8.64ar. Moje Barwniątko troszeczkę przemodeluje podobnie jak Thomass oraz Marta ( dzięki!)czyli w górę 50cm. Wiata z boku nieco krótsza ale dojdzie tez wiata z przodu przed garażem. To wizualnie obniży budynek a i odsnieżania mniej troszke będzie :lol: podobnie z powiększeniem kuchni kosztem tarasu z przodu. Miedzy kuchnio-jadalnią a salonem będzie 1,5m akwarium by w czasie posiłkowania się domowników można rybki oglądać co uspokaja niezmiernie przez co trawienie się poprawia znacznie. :wink: Komin koło schodów.Ścianka z częsciowym podglądem schodow. Zamiast pokoju na dole powiekszone pomieszczenie gosp.( nie potrzebuje tyle pokoi bo sam jestem, a ze 34 juz stuknęło wiec nie spodziewam się drużyny piłkarskiej :roll: ) No i taras drewniany powiekszony wraz z dachem nad nim. ( to obniży wizualnie Barwniątko od strony ogrodu) Sporo mnie pewnie będzie kosztowac ten dach z wiatami ale inaczej nie widze bo tak mi się własnie marzyło i tak będzie :D BARWNY GóRą !!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie BARWNI ludzie

Dawno nie pisałem nic na tym wątku, ale go namiętnie śledzę. Ale gdy zobaczyłem jakiegoś Barwniaka, który przymierza sie do budowy w okolicy Łodzi, to nie wytrzymalem z ta wstrzemięźliwością. Gdzie planujecie budowę? My z naszym domkiem mamy zamiar ruszyć wczesną wiosną. Aktualnie czekamy na pozwolenie na budowę.

Może ktoś już ma jakiś kosztorys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych miłośników BARWNEGO...

 

Widzę, że pojawił się wątek wizualizacji 3D domku. Udało mi się w długie jesienne wieczory zrobić przybliżoną wizualizację. Była ona robiona w formacie *.acp w programie ARCON+. Jeśli ktoś ma możliwość odczytania takiego formatu to mogą ją przesłać na priva. Jednak zaznaczam, że jest to wizualizacja trochę przybliżona (bez super dokładnych wymiarów), program jest w wersji demo i nie ma aktywnych wszystkich funkcji i nie daje pełnych możliwości projektowych (albo ja jeszcze ich nie poznałem).

Niebawem załącze dwie fotki z tych wizualizacji.

 

Pozdrawiam :lol:

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...