Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

**___**

_**___**_________****

_**___**_______**___****

_**__**_______*___**___**

__**__*______*__**__***__**

___**__*____*__**_____**__*

____**_**__**_**________**

____**___**__**

___*___________*

__*_____________*

_*____0_____0____*

_*_______@_______*

_*_______________*

___*_____v_____*

_____**_____**

_______*****_______

 

 

Wesołego królika co po stole bryka,

Spokoju świętego i czasu wolnego,

Życia zabawnego w jaja bogatego

I w ogóle kurcze, wszystkiego najlepszego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłam się trosze projektem barwnego :) czekam na opinie co myślicie o moich zmianach :)

1. zamaist garażu pokój

2. powiększenie łazienki o pom. gosp + troszke pokoju

3. Za schodami schowek

4. wysunięcie kuchni do przodu

5. powiększenie holu kosztem kawałka kuchni

6. zastanawiam się nad przeniesieniem kominka na strone przeciwną

 

Mam mieszane uczucia co do zmniejszonej kuchni ponieważ nie wiem jak w rzeczywistości będzie to wyglądać, ale jak dorwe jakiś program do aranżacji wnetrz to może naświetli mi nieco sprawe :)

Jeszcze takjie pytanie mam - czy dużo kosztuje wprowadzenie kulku zmian w projekcie?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b24af8f54af1dc1a.html

 

 

 

 

Kilka uwag na temat Twoich zmian:

1. Garaż - w takie sytuacji bedziesz miała komin na srodku łazienki. Nie bardzo mozna go rzesunąc na ściane dzielącą garaż z łazienką, gdyz w ten sposób bedziesz go miała na górze w sypialni i nie zapewniz wentylacji do łazienki na górze. Na ścianę pomiedzy łazienką a korytarzem też nie bardzo, bo wyjdzie Ci na srodku drzwi do łazienki na górze.

2. Powiekszenie holu i schowek za schodami nie wymagają właściwie zmian w projekcie. Aranżację wnetrz możesz sobie zmieniać do woli o ile nie przestawiasz ścian nośnych, a w Twoim przypadku "bawisz" się jedynie działówkami.

3. Wysunięcie kuchni do przodu - polecam!!! co prawda budynek traci troche na wizerunku z zewnątrz (można to nadrobic elewacją), niemniej jednak rekompensuje to imponującą kuchnią, która dla niektórych jest "sercem" domu. Kuchnia wychodzi po zmianach ponad 15m2, gdybvś nie zmieniała holu.

4. Zmiana holu spowoduje bardzo długą komunikację z salonu do pozostalych pomieszczeń (gabinet, schody itd) - zastanów sie jeszcze nad taką zmianą, zabudowując całkowicie salon, który nie imponuje i tak gabarytami zdecydowanie ograniczysz sobie wrażenie przestrzeni, ale to już kwestia gustu.

5. Przeniesienie kominka na druga stronę polecam.

 

Co do ceny to pewnie trudno oszacować, architekci bardzo różnie sobie liczą, moim zdaniem zmian konstrukcyjnych nie masz zbyt wiele i nie powinno to duzo kosztować. Ja z adaptacje projektu w Gdańsku, z całą papierkologią aż do uzyskania pozwolenia na budowe i zmianami (wydłużenie kuchni, przestawienie komina, zmiana stropu na monolityczny, zmiana konstrukcji dachu - dodatkowa rama + słupy i zmiana przekroju więźby, doprojektowanie wiaty przy garazu wraz z dodatkowym pomiszczeniem gospodarczym zaplaciłem 1800 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozik1 masz wiatę przed garażem czy z boku??? Ja zastanawiam się nad dostawieniem wiaty przed garażem ale główkuję jak to zrobić legalnie bez pozwolenia.

 

Ja mam wiatę z boku wzdłuż całości budynku, wiata jest na długości garażu a pozostała część będzie zaadaptowana na pomieszczenie gospodarcze/kotłownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozik1 masz wiatę przed garażem czy z boku??? Ja zastanawiam się nad dostawieniem wiaty przed garażem ale główkuję jak to zrobić legalnie bez pozwolenia.

 

Ja mam wiatę z boku wzdłuż całości budynku, wiata jest na długości garażu a pozostała część będzie zaadaptowana na pomieszczenie gospodarcze/kotłownię.

 

Szkoda, nie mogę nikogo znależć z wiatą z przodu. :-? Pewnie żle szukam :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby Was trochę orzeźwić po światecznej labie, mam do Was prośbę o ocenę pewnej wyceny na instalacje sanitarne w moim przyszłym domku. Poniższa oferta jest jedną z najbardziej sensownych i jedną z prawie najtańszych jakie otrzymałem w łodzkich firmach. Poniższa wycena na pewno komuś się przyda dla orientacji.

 

Jako ciekawostkę dodam, że jedna z wycen (niczym się nie wyróżniająca bądź co bądź) opiewała na kwotę prawie 90 tys. PLN! Najpierw spadłem z fotelika, potem wstałem i podziękowałem grzecznie - złote rury wysadzane diamentami nie dla mnie, ja chciałem plastikowe PEX :)

 

Tak więc do rzeczy.

Oto krótka charakterystyka planowanego ogrzewania w moim domu:

 

- Ogrzewanie podłogowe ok. 70m2: salon, kuchnia, wiatrołap, hall, łazienka dół, łazienka góra.

- Grzejniki: 6 szt. + 2szt. łazienkowe

 

Wycena:

 

Kotłownia i osprzęt:

- kocioł kondensacyjny 1-funk. BUDERUS GB152 28kW

- wymiennik c.w S120L

- czujnik FB i FA (?)

- regulator pogodowy RC35

- moduł do sterowania obiegiem grzewczym z mieszaczem

- regulator pokojowy RC20

- naczynie wzbiorcze cw

- wieszak uzbrojony naczynia

- reduktor ciśnienia

- pompa cyrkulacyjna c.w

- przewód powietrzno-spalinowy 80/125

- materiały dodatkowe, rury, złączni, zawory itp

 

RAZEM (z rabatem): 12600 PLN netto

 

Instalacja grzejnikowa niskotemperaturowa oraz ogrzewanie podłogowe (obie z rozdzielaczy systemowych):

 

- grzejniki płytowe Buderus dolnozasilane VK z zaworami zespolonymi odcinającymi, wieszakami oraz głowicami - 6szt.

- grzejniki drabinkowe łazienkowe z zaworami termostatycznnymi, powrotnymi oraz głowicami - 2szt.

- instalacja podłogowa z rur PEX 16*2.0 na styropianie systemowym z folią AL - 6 obwodów

 

RAZEM (z rabatem): 11000 PLN netto

 

Montaż kotłowni, instalacji grzejników oraz podłogówki z uruchomieniem: 5600 PLN netto

 

---------------------

RAZEM OGRZEWANIE - materiały + montaż +7% VAT = 31000 PLN

 

 

Instalacja wod-kan:

Materiały - 2100 PLN

Robocizna - 2000 PLN

---------------------

RAZEM WOD-KAN + 7% VAT = 4300 PLN

 

 

Tak więc 35000PLN za całą sanitarkę, pewnie uda się zbić jeszcze troszkę z ceny. Jak to widzicie? Można lepiej i taniej? Jak te kwoty mają się do Waszych wycen? Szukać dalej, czy oferta jest sensowna? Przyznam, że obsługa wzbudza zaufanie i czuję szacunek do Klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda następująco (firma polecana na forum Muratora):

 

1. Grzejniki Korado Radik:

Salon v22 500*1400 1szt

Garaż v11 600*800 1szt

Pokój v22 500*1000 1szt

Góra Pokoje * 3 v22 600*900 3szt

Garderoba v11 600*400 1szt

Wszystkie grzejniki dolnego zasilania wraz z przyłączami podgrzejnikowymi oraz głowicami termostatycznymi.

Grzejniki łazienkowe typ podwójna drabinka, białe 500*600 1szt i 500*960 1szt. Oba grzejniki wraz z zaworami zasilającymi oraz powrotnymi i głowicami termostatycznymi.

 

2. Ogrzewanie podłogowe(wiatrołap, łazienki, hall, część salonu na wejściu, kuchnia) oraz instalacja CO – system Rehau – polietylen sieciowany z barierą antydyfuzyjną montowany na zasadzie tulei zaprasowywanej wraz z osprzętem kpl (zawory, rozdzielacz, szafka itp.), folia ekranująca Alu

 

3. Instalacja CWU – system Rehau – polietylen sieciowany szokowany termicznie montowany na zasadzie tulei zaprasowywanej wraz z osprzętem kpl oraz cyrkulacją CWU, 2* wodomierz + wyjście ogrodowe, podejście na zewnętrzna ścianę salonu do akwarium oraz wyprowadzenie krótkie wody ściekowej na zewnątrz

 

3. Kanalizacja – rury i kształtki z polipropylenu, podłączenie do studzienki rozdzielczej na posesji inwestora, 2* stelaż podtynkowy WC, 1* stelaż podtynkowy do bidetu, 2* kratka ściekowa (garaż i kotłownia)

 

4. Kotłownia – kocioł Viessmann Vitopend 100 z zamkniętą komorą spalania, sterownik tygodniowy Auraton 2005, zasobnik Bawar Mega 125l + moduł elektryczny, wkład kominowy współosiowy. Instalacja w kotłowni wykonana z rurek miedzianych.

 

5. Wykonanie kpl instalacji gazowej (przyłącze od granicy posesji i instalacja wewnętrzna wykonane zgodnie w projektem) wraz z poprowadzeniem dokumentacji (bez projektu), a także odbiorami kominiarskimi oraz kierownikiem budowy.

 

6. Kominek z płaszczem wodnym CTM 14kW Effe wraz z kpl zestawem wymiennikowo-pompowym oraz zabezpieczeniem termicznym i sterownikiem pomp. Instalacja kominka wykonana z rurek miedzianych. Podejście powietrza pod kominek.

 

Tak więc w ofercie są wszystkie rurki, które będą w domu wraz z montażem (wszystko związane z kanaliza, gazem woda i ogrzewaniem). Za całość 38000 brutto (z 7% Vat).Umowę juz podpisałem. chłopaki wchodzą w poniedziałek robić kanalizę.

 

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly 123 mam pytanko odnośnie akwarium, czy dajesz je tak jak ja pomiędzy kuchnią a salonem? jakie duże? co dajesz pod posadzkę, twardy styropian? większe zbrojenie? jak wygląda doprowadzenie i odprowadzenie wody????

 

Dokładną listę odnośnie kan.co.woda będę miał za 2-3 tyg. bo ciągle się zmienia, na szczęście cena zmienia się w dół. Na razie za całość wychodzi 28tyś bez kominka. Grzejniki Brugman 10szt, podłogówka, wiatrołap, wc, łazienka. wymiennik do co. instalacja cała w miedzi, i reszta osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Akwarium robię w rogu salonu tam gdzie w projekcie jest kominek. To jest pewien kompromis. Salon nie jest zbyt duży i naprawde ciężko wstawić jeszcze akwarium. Tak więc zdecydowałem się na panoramiczne rogowe (ok300l). Wodę podprowadzam do systemu ciągłej podmiany wody. Prawdopodobnie będzie się lekko sączyła do sump'a pod akwarium, nadmiar będzie odprowadzany nie do kanalizy, tylko takim krótkim odprowadzeniem wody przez ścianę bezpośrednio w ziemię (będzie jakaś beczka bez dnia lub coś w tym stylu) lub do studzienki od rynny jak już zrobię odprowadzenie wody z rynien do jakiegoś zbiornika na deszczówkę. Deszczówka + woda z akwa będzie wyśmienita mieszanka do podlewania trawy.

Myslałem też o akwarium między kuchnią a salonem (wtedy można dać dość duże prostokątne - zmieściłoby się pewnie z 500l). Jednak zrezygnowlalem z tej opcji bo jest to zbyt nasłonecznione miejsce (południowe słońce padałoby wprost na akwarium). Poza tym żona chciała jakąs małą komodę w salonie i to miejsce dobrze sie na nią nadaje.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takiego słońca nie będzie więc ten problem odpada, akwarium będzie 800l

Dobry pomysł z tym odwodnieniem, muszę to przemyśleć jak to zrobić u mnie, tym bardziej że po drugiej stronie ściany zewnętrznej jest zbiornik na deszczówkę :p

wielkie dzięki, bez ciebie bym na to nie wpadł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...