Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pozdrawiam was Tomek i Patka. Ziemia ma 3/4 torfu, czyli teoretycznie powinna być dobra i ładnie powinno wszystko rosnąć. Tak mi się wydaje, ale dokładnie na tym się nie znam. Za 30 tonową wywrotkę cena to około 400zł; przy czym odległość od miejsca wykopu do mojego domu to 10km. Ziemia jest naprawdę dobra, już ją oglądaliśmy. Co sądzicie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze jak wklejac zdjęcia, a nie tylko adresy. Mam nadzieję, że to się otworzy.

Schody będą drewniane bukowe, bejcowane na ciemno.

[/img]

 

Niesamowite! Rano byłem na budowie i wszystko nie wykończone, a tu w kompie elegancko :lol: :lol: :lol:

No normalnie wehikuł czasu :wink:

 

A tak na serio to rzeczywiście czuję sie jakbym widział swoje pomieszczenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam was Tomek i Patka. Ziemia ma 3/4 torfu, czyli teoretycznie powinna być dobra i ładnie powinno wszystko rosnąć. Tak mi się wydaje, ale dokładnie na tym się nie znam. Za 30 tonową wywrotkę cena to około 400zł; przy czym odległość od miejsca wykopu do mojego domu to 10km. Ziemia jest naprawdę dobra, już ją oglądaliśmy. Co sądzicie na ten temat?

 

Rozumiem że od powierzchni trzeba odjąć jakieś 150m2 przewidzianych pod wasz domek? Bo tam chyba nie będziecie nic nawozić ? :D (ok. 130m2 pow. zabudowy + ok. 20m2 zapasu na prace fundamentowe)

 

Druga kwestia to czy dobrym pomysłem jest nawożenie działki przed budową. Wiecie, różnie to wygląda, ale z reguły po budowie na działce jest straszny bałagan, kupę gruzu, śmieci itp.

 

Oczywiscie zdarza się, że inwestor jest pedant, a wykonawcy czyścioszki i wtedy porządeczek jest non stop, i nawet trawka rośnie na całym placu przez całą budowę (u nas na forum wiele osób tak ma, niestety nie ja :cry: ), ale lepiej nie ryzykować, że ten torf się zmarnuje. Póki co proponowałbym zsypać wszystko na hałdę a wyrównać po zamknięciu stanu surowego i zrobieniu tynków zewnętrznych i wewnętrznych bo po tych robotach jest najwięcej syfu.

 

Mimo wszystko nie zmienia to jednak faktu, że i tak trzeba wiedzieć ile tych ton przywieźć. Tylko że tu kluczową sprawą jest jaka jest objętość tej ziemi, tj. ile m3 mieści się w 1 tonie, czy też ciężarówce...

Piasek ma inną objętość, żwir inną a humus inną..

Zakładam że torf jest lekki (zawiera dużo powietrza), ale trzeba go więcej aby się dobrze ubił...

Niestety nie orientuję sie dokładnie ile objętości może zajmować. Jak to ustalimy to jesteśmy w domu! (dosłownie i w przenośni) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAMY

Tak jak ostatnio wspominaliśmy u nas dziura wykopana i ziemia wywieziona...Prace budowlane zaczynamy od wtorku...a oto nasze pierwsze fotki...

http://images28.fotosik.pl/195/8986e87c7dfc4eb3m.jpg

http://images28.fotosik.pl/195/ea4a825b72a204afm.jpg

 

Piękna dziura w ziemi:)

To był tak fajny etap...

Wszystko tak szybko szło i problemów mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, chyba przyszedł czas aby poprosić Was o poradę, bo wszystkie inne sposoby dotąd zawiodły :cry:

 

Od ponad dwóch miesięcy borykam się z problemem wentylacji i nie mam ani pomysłu, ani firmy, która mogła by go rozwiązać.

W projekcie wentylacja takich pomieszczeń, jak: gabinet, ewentualna garderoba, garaż czy pomieszczenia na poddaszu, jest przewidziana dość dziwnie.

Kontaktowałem się z różnymi firmami i każda kręcąc głową, narzekała że to nie będzie działać...

 

Jak wy rozwiązaliście ten problem?! Szczególnie interesuje mnie garaż, ewentualna garderoba i gabinet.

 

Dodatkowym kłopotem jest brak komina w kuchni, wiem, że część osób też z niego rezygnowała, jaką wentylację w kuchni zastosowaliście? To samo dotyczy okapu - Którędy i jak wyprowadzacie od niego powietrze?

 

Następny problem, to kwestia napowietrzania pomieszczeń - tego w naszym projekcie prawie nie przewidziano (wyj. to pom. gosp.). Wiadomo, że przy szczelnej stolarce musi być jakieś napowietrzanie, podczas gdy barwny ma tylko zaprojektowaną wentylację wywiewną..

 

Zdaję sobie sprawę, że idealnym rozwiązaniem jest rekuperacja, ale nie stać mnie w tej chwili na wydatek rzędu 20 tysięcy.. A może mam złe informacje? Ile kosztowały Was Wasze rozwiązania?

 

Błagam o pomoc, bo gryzę sie z tym od dawna i chyba zaraz się poddam :cry:

 

Co robić?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, chyba przyszedł czas aby poprosić Was o poradę, bo wszystkie inne sposoby dotąd zawiodły :cry:

 

Od ponad dwóch miesięcy borykam się z problemem wentylacji i nie mam ani pomysłu, ani firmy, która mogła by go rozwiązać.

W projekcie wentylacja takich pomieszczeń, jak: gabinet, ewentualna garderoba, garaż czy pomieszczenia na poddaszu, jest przewidziana dość dziwnie.

Kontaktowałem się z różnymi firmami i każda kręcąc głową, narzekała że to nie będzie działać...

 

Jak wy rozwiązaliście ten problem?! Szczególnie interesuje mnie garaż, ewentualna garderoba i gabinet.

 

Dodatkowym kłopotem jest brak komina w kuchni, wiem, że część osób też z niego rezygnowała, jaką wentylację w kuchni zastosowaliście? To samo dotyczy okapu - Którędy i jak wyprowadzacie od niego powietrze?

 

Następny problem, to kwestia napowietrzania pomieszczeń - tego w naszym projekcie prawie nie przewidziano (wyj. to pom. gosp.). Wiadomo, że przy szczelnej stolarce musi być jakieś napowietrzanie, podczas gdy barwny ma tylko zaprojektowaną wentylację wywiewną..

 

Zdaję sobie sprawę, że idealnym rozwiązaniem jest rekuperacja, ale nie stać mnie w tej chwili na wydatek rzędu 20 tysięcy.. A może mam złe informacje? Ile kosztowały Was Wasze rozwiązania?

 

Błagam o pomoc, bo gryzę sie z tym od dawna i chyba zaraz się poddam :cry:

 

Co robić?!?!

 

Moje rozwiazanie bardzo proste, ale ja nie rezygnowałem z żadnych kanałów wentylacyjnych, a raczej 1 dodałem. I tak:

Wywiew:

- 2 x kuchnia - jeden do okapu, drugi wentylacyjny

- salon - wywiew przy kominku

- łazienka na dole - 1 kanał wentylacyjny

- łazienka na górze - 1 kanał wentylacyjny

- garderoba na górze - 1 kanał wentylacyjny (wykorzystany ten od spiżarki - w spiżarce nie ma)

-garaż - 1 kanał wentylacyjny (dodany 1 dodatkowy przy kominie od kotłowni)

- kotłownia - 1 kanał wentylacyjny

 

Nawiew

- do kominka - ale ten będzie służył tylko kominkowi

- nawiewnik w oknie w salonie

- nawiewnik w oknie w gabinecie

- nawiewniki w prawie wszystkich oknach dachowych - nie dałem tylko okna z nawiewnikiem nad schodami.

 

Starałem sie postepować zgodnie z regułą - powietrze ma krążyć od pomieszczeń "czystych" (u mnie to: pokoje, solon, gabinet) do pomieszczeń "brudnych" (łazienki, kuchnie, garderoba). Garaż, kotłownia powinny miec swoje własne obiegi. W garażu nie mam oddzielnego nawiewu - myślę że szczeliny w bramie garazowej będa wystarczajace. W projekcie jest zapis ze okna mają mieć nawiewniki - to wystarczy do obiegu powietrza. Natomiast myślę, że niepotrzebne są kanały wywiewne w pokojach na górze - choć w projekcie są.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

Mamy pytanie do użytkowników którzy już są po budowie części dachowej.My i nasz kierownik mamy wątpliwości co do więzby.Jaki ustrój dachowy zastosowaliście ? Z dodatkowymi słupami czy bez ? A może macie jakieś inne rozwiązania,by wzmocnić więzbe (dostaliśmy nowe rozwiazania z pracowni architektonicznej Pana Biryło,ale to nie przekonało naszego kierownika budowy).Podajcie też proszę rozmiary belki krawędziowej.Czy rozmiary belek które zamawialiście były identyczne jak w projekcie czy dokonywaliście jakiejś korekty? Wiemy,ze temat był już poruszany na stronie 34 ,ale prosimy jeszcze o inne opinie...POZDRAWIAMY !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...