Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam nowych miłośników BARWNEGO...

 

Widzę, że pojawił się wątek wizualizacji 3D domku. Udało mi się w długie jesienne wieczory zrobić przybliżoną wizualizację. Była ona robiona w formacie *.acp w programie ARCON+. Jeśli ktoś ma możliwość odczytania takiego formatu to mogą ją przesłać na priva. Jednak zaznaczam, że jest to wizualizacja trochę przybliżona (bez super dokładnych wymiarów), program jest w wersji demo i nie ma aktywnych wszystkich funkcji i nie daje pełnych możliwości projektowych (albo ja jeszcze ich nie poznałem).

Niebawem załącze dwie fotki z tych wizualizacji.

 

Pozdrawiam :lol:

 

Thomass

to ja bym prośił. Nie wiem jeszcze co prawda czy mi czyta ten format, dowiem się pewnie jak otrzymam materiał. Z góry dzięki. Szacunek dla wszystkich którzy rozgryzają temat z wizualizacją 3D !!!!

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam nowych miłośników BARWNEGO...

 

Widzę, że pojawił się wątek wizualizacji 3D domku. Udało mi się w długie jesienne wieczory zrobić przybliżoną wizualizację. Była ona robiona w formacie *.acp w programie ARCON+. Jeśli ktoś ma możliwość odczytania takiego formatu to mogą ją przesłać na priva. Jednak zaznaczam, że jest to wizualizacja trochę przybliżona (bez super dokładnych wymiarów), program jest w wersji demo i nie ma aktywnych wszystkich funkcji i nie daje pełnych możliwości projektowych (albo ja jeszcze ich nie poznałem).

Niebawem załącze dwie fotki z tych wizualizacji.

 

Pozdrawiam :lol:

 

Thomass

 

Witaj Thomass!

Ja też bym prosiła i z góry dziękuję bardzo.

Pozdrawiam coraz to większą ekipkę... :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

po wstępnej rozmowie z murarzem, stan surowy otwarty pomiędzy 22- 27 tysiecy złotych.

Miejsce budowy : ZGORZELEC , zavzynamy najprawdopodobniej po ustąpieniu zimowych mrozów.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych FORUM BARWNEGO DOMU!!!

A z jakiego materiału budujesz? podnosisz ściankę kolankową? jakies inne zmiany? np.stropu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledzę ten temat od dawna,ponieważ kończę już stan "o" mojego barwnego.W poniedziałek będę zalewać strop nad piwnicą i podłogę na gruncie reszty domu.Podpiwniczony jest garaż i pokój na parterze. Fundamenty z bloczków betonowych a ściany będą chyba z betonu komórkowego 36,5.

Ze względu na pogodę na dalszy etap muszę czekać do wiosny.

Miło pozdrawiam wczystkich forumowiczów!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledzę ten temat od dawna,ponieważ kończę już stan "o" mojego barwnego.W poniedziałek będę zalewać strop nad piwnicą i podłogę na gruncie reszty domu.Podpiwniczony jest garaż i pokój na parterze. Fundamenty z bloczków betonowych a ściany będą chyba z betonu komórkowego 36,5.

Ze względu na pogodę na dalszy etap muszę czekać do wiosny.

Miło pozdrawiam wczystkich forumowiczów!!!!

 

Witaj,

chyba jesteś najbardziej zaawansowaną miłośniczką Barwnego...

gratulacje...

czy byłaby szansa żeby zobaczyć na żywo Twój domeczek...?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wprawdzie sporo zdiec z budowy mojego domu ale niewiem czy czy bylyby one dla was czytelne .narazie widac na nich tylko

 

zwały ziemi iwystające ściany fundamentów, a zdiecie z ''lotu ptaka'' jest raczej niemożliwe, poniewaz wokół mojego ''domu'' niema jeszcze żadnych budynków i niemam się na co wdrapać by je zrobić.

Po drugie nie potrafię wklejać zdięć [stawiam pierwsze kroki przed komputerem ] .Myślę że po zalaniu stropu nad piwnicą icałej tej reszty ,po obsypaniu fundamentów nabierze to jakiegoś kształtu i wtedy postaram się coś wkleić.Wybaczcie styl i interpunkcję ale napisanie tego posta i tak zajęło mi pół godziny.

Czekam na wiadomości od Was i Wasze pomysły odnośnie projektu.Ja mam w nim sporo zmian ,ale o tym innym razem.Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wprawdzie sporo zdiec z budowy mojego domu ale niewiem czy czy bylyby one dla was czytelne .narazie widac na nich tylko

 

zwały ziemi iwystające ściany fundamentów, a zdiecie z ''lotu ptaka'' jest raczej niemożliwe, poniewaz wokół mojego ''domu'' niema jeszcze żadnych budynków i niemam się na co wdrapać by je zrobić.

Po drugie nie potrafię wklejać zdięć [stawiam pierwsze kroki przed komputerem ] .Myślę że po zalaniu stropu nad piwnicą icałej tej reszty ,po obsypaniu fundamentów nabierze to jakiegoś kształtu i wtedy postaram się coś wkleić.Wybaczcie styl i interpunkcję ale napisanie tego posta i tak zajęło mi pół godziny.

Czekam na wiadomości od Was i Wasze pomysły odnośnie projektu.Ja mam w nim sporo zmian ,ale o tym innym razem.Pozdrawiam. :D

 

Aguś... myślałem żeby się wybrać na Mazury i obejżeć Twoje domostwo...gdyż bardzo mnie ciekawi jak ten nasz barwny wygląda w praktyce..

 

PS. napisz coś więcej o zmianach w projekcie

 

pozdrawiam artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Koziku zastanawiam się czy jest sens byś jechał taki szmat drogi zeby zobaczyć coś co ledwo wystaje z ziemi ,a pozatym po zalaniu betonem szalunki i stemple w piwnicy zostaną tam do wiosny. Tak więc nawet tam nie wejdziemy.Zapraszam wczesną wiosną.

Zmian jest sporo

-częściowe podpiwniczenie [choć przyznam szczerze ,że gdybym wiedziała wcześniej ,że różnica w kosztach między podpiwniczeniem a samymi fundamentami bedzie tak niewielka to bez wachania podpiwniczyłabym też salon]

-metrowy wykusz w kuchni z boku budynku[u mnie będzie tam jadalnia]

-mały balkonik na górze od strony ogrodu[z tyłu budynku]

-kominek przeniesiony na scianę przeciwną [,ale nie w róg pokoju ,będzie zasłaniał początek biegu schodów , schody będą częściowo odkryte]

-projekt w odbiciu lustrzanym.

I to narazie tyle. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło słyszeć ze BARWNY już gdzieś rośnie :D . A może jest jeszcze gdzieś w kraju dorastający Barwny?????? Dalej BARWNIACY pokazać się na naszym Forum a nie tylko czytać. Odwagi!!!! Ja specjalnie kupiłem kompa w tym celu i teraz uczę się go używać. :oops: Też chciałbym zobaczyć Barwnego na własne oczy. Poczekam z tym do lata. Powodzenia Agnieszko !!!!! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Koziku zastanawiam się czy jest sens byś jechał taki szmat drogi zeby zobaczyć coś co ledwo wystaje z ziemi ,a pozatym po zalaniu betonem szalunki i stemple w piwnicy zostaną tam do wiosny. Tak więc nawet tam nie wejdziemy.Zapraszam wczesną wiosną.

Zmian jest sporo

-częściowe podpiwniczenie [choć przyznam szczerze ,że gdybym wiedziała wcześniej ,że różnica w kosztach między podpiwniczeniem a samymi fundamentami bedzie tak niewielka to bez wachania podpiwniczyłabym też salon]-metrowy wykusz w kuchni z boku budynku[u mnie będzie tam jadalnia]

-mały balkonik na górze od strony ogrodu[z tyłu budynku]

-kominek przeniesiony na scianę przeciwną [,ale nie w róg pokoju ,będzie zasłaniał początek biegu schodów , schody będą częściowo odkryte]

-projekt w odbiciu lustrzanym.

I to narazie tyle. Pozdrawiam serdecznie.

 

aguś, a możesz mniej więcej zdradzić koszty takiej piwnicy...bo mocno się zastanawiam nad podpiwniczeniem... :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę pomarzyć o piwnicy.... ale niestety woda gruntowa bardzo wysoko :evil: . I potencjalne podpiwniczenie i koszty izolacji nie mieściły sie w budżecie.

 

Chociaż jestem winomanem i piwniczka bardzo by się przydała...

 

Pozdrawiam i zazdroszczę... :cry:

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - tę funkcję (podwyższanie ścian) programu udało mi się opanować. Ale za to nie da rady (lub nie wiem jak zrobić :cry: ) dorobic wiaty obok garażu - a to zmienia zdecydowanie bryłę budynku - w programie de facto na budynek nakłada się dach i wychodzi typowo kopertowy.

 

Pzdr

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwnica- to koszt bloczków betonowych na pogłębienie fundamentów [u mnie ok. 1m.],ocieplenia tej ściany, zbrojenia [wieniec i strop], oraz cena betonu do zalania stropu.U mnie stan ''0''wyniósł ok.26000 +8000 dla firmy ,która to buduje.[beton lany z gruchy, więc trochę droższy i cena komina ,który ciągnięty jest już z piwnicy].Położona jest również rura drenażowa i postawiona studzienka rewizyjna.To chyba wszystko :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...