Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mnie też interesuje ile poszło Wam wełny na poddasze ale nie sumarycznie 2 warstwy tylko pojedynczo. Mam możliwość kupienia taniej Rockwoola 15 cm i muszę wiedzieć ile weszło m2.

 

I jeszcze ile materiału poszło Wam na wylewki.

 

No to podsumowując:

 

Wełny 15 cm. poszło mi ok. 150m2 ale ja robiłem do samego szczytu no i mam kąt 40%. Do tego ok.6 rolek do włożenia w sufit pod poddaszem nieużytkowym.

 

Tej o grubości 5cm zamawiam 90m2.

Do tego folia: żółta do poddasza nieużytkowego ok. 60m2 i aluminiowa do użytkowego ok. 130m2

 

Co do tych ostatnich 3 rzeczy, to nie wiem jeszcze czy wyjdzie na równo, bo będą mi to robić dopiero w przyszłym tygodniu.

 

Na wylewki wyszło mi ok. dwóch ciężarówek piasku (może z tego trochę zostać),

 

Dwie palety cementu I (+ze 3,4 worki), kilka opakowań siatki i z 7l płynu uplastyczniającego wylewki do podłogówki (podłogówkę mam w łazienkach, kuchni i wiatrołapie).

Do tego co najmniej 2, 3 rolki dylatacji i siatka do garażu i pod kominek (ok. 30m2).

 

Styropian radzę przeliczać samemu bo może wyjść bardzo różnie!

Ja mierzyłem przy oknie balkonowym w salonie i wyszło mi że spokojnie można dać 11cm styropianu, ale okazało się że np. w kuchni w rogu to weszło ledwo 8 i koniec końców te 8 poszło na cały parter (pomimo, że chudziak lany był z gruchy i wyglądał na wylanby bardzo równo).

Więc uważajcie przed kładzeniem styropianu i zmierzcie dokładnie podłogi w całym parterze ustalając wcześniej poziomy (najlepsza do tego oczywiscie rurka z wodą...).

 

Wylewka musi mieć co najmniej 4cm a na podłogówce nie mniej niz 5cm!!

 

Ja miałem cenę ułożenia sytopianu wliczoną w cenę podłogówki u hydraulika, więc miałem mały problem, kiedy juz po ułozeniu rurek okazało się że 11 cm styropianu to za duzo, bo nie wyjdzie tyle wylewki co potrzeba - trzeba było wyjmować jedną warstwę styropianu z pod ułozonej podłogówki... :cry:

Na szczęście styropian był ułożony w warstwach 5-3-3 więc wystarczyło wyjąć jedną trójkę.. strach pomyslec co by było gdybym miał 2 razy po 5.

 

To tyle moich doświadczeń. W przyszłym tygodniu karton gipsy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

 

wielkie dzięki :D Powiedz mi jeszcze jedną rzecz, jakiej wielkości był samochód na piach i jaki to piach?

 

Ciężarówka miała mieć ok.16ton (chociaż mam wątpliwości czy rzeczywiście tyle tam było, bo bardzo szybko poszło).

 

A piach był sortowany (przesiewany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...