Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie! Jesteśmy z mężem na etapie wyboru projektu i powoli zakochujemy się w Barwnym. Będziemy śledzić wszystkie poruszane tu tematy. Więc piszcie, dużo piszcie... :D Zwłaszcza o kosztach, bo nie mamy za wiele, ale domek nie jest skomplikowany i duży więc nie powinien być bardzo drogi. Zwłaszcza, że większość będziemy robić sami :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcm budowć w zachodniopomorskim i już zamówiłem projekt rozmawiałem z projektantem i będą małe zmiany garderoba powiekszona o po gospodarcze ścianka kolankowa odwyszona o jeden blovczek i likidacja komina w kuchni. jak macie jakieś propozycje to piszcie z chęcią podyskutujemy. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrk napisał:

..... i likwidacja komina w kuchni....

 

Nie jestem pewien - ale jeśli w kuchni będzie gaz (kuchenka) to chyba nie można zlikwidować komina - chyba że zastosuje się wentylację mechaniczną - wymuszoną? Pomieszczenia typu kuchnia, łazienka, kotłownia muszą mieć wentylację (np. kominową).

 

Warto sprawdzić to u fachowców - potem mogą być problemy z odbiorem budynku.

 

Pzdr :lol:

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrk napisał:

..... i likwidacja komina w kuchni....

 

Nie jestem pewien - ale jeśli w kuchni będzie gaz (kuchenka) to chyba nie można zlikwidować komina - chyba że zastosuje się wentylację mechaniczną - wymuszoną? Pomieszczenia typu kuchnia, łazienka, kotłownia muszą mieć wentylację (np. kominową).

 

Warto sprawdzić to u fachowców - potem mogą być problemy z odbiorem budynku.

 

Pzdr :lol:

 

Thomass

 

Hej witajcie! Wracamy po krótkiej przerwie :D Ale nam się Barwne towarzystwo rozrosło, super :D

Co do likwidacji komina w kuchni, u nas też tak będzie, zamiast komina będzie rolę wentylacji zapewniała rura spiro. Zajmuje mniej miejsca a co najważniejsze jest tańsza.o!

My w następnym tygodniu składamy dokumentację do starostwa i grzecznie czekamy na pozwolenie. Ekipa murarzy wyceniła prace murarskie stanu zero otwartego na 23 tyś z kominami murowanymi, cieśla 35 zł mkw za dach. To na razie tyle odnośnie kosztów.

A mamy pytanie czym zamierzacie pokrywać dach?

Pozdrawiamy i piszmy, piszmy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wentylacje zamierzacie użyć w swoi Barwnym ? Grawitacyjną czy mechaniczną z odzyskiem ciepła + gruntowy wymiennik ciepła ? Nie jestem przekonany czy warto wydać kasę na rekuperator. opłacało by się przy dużej ilości domowników a ja jestem sam. Nawet przy 3osobowej rodzince zwrot kosztów z tej inwestycji będzie się ciągnąć b.długo. Muszę się zdecydować przed adaptacją projektu

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozważał możliwość budowania Barwnego z YTONGA? Podzielcie się przemyśleniami, bo nie wiem czy warto w to wchodzić.

Ktoś na pewno. Poszukaj w wcześniejszych wypowiedziach. Ja tez chciałem ale przekonują mnie znajomi Fachowcy :roll: ze niema to jak materiał ceramiczny. Ponoć lepsza akumulacja ciepła. Czy zamierzasz ocieplać? Chyba nie , bo szkoda by było ładować kasę w YTONGA. Lepiej Zwykły BK + ocieplenie. Zawsze to większa pewność ze tyle mostków nie będzie, chociaż i to potrafią czasem skrzanić :-? No chyba że sie mylę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A u mnie mury będą z betonu komórkowego - bloczki i styro 12 cm - właściwości cieplne podobne jak przy dwuwarstwowej ceramice, a technologia prostsza i chyba łatwej o materiał.

Jeśli chodzi o wentylację to będzie grawitacyjna - może w łazience na piętrze będzie jakieś wspomaganie z powodu krótkiego ciagu kominowego - ale w tej kwestii jeszcze nie zdecydowałem. :p

 

Odnośnie YTONGa to na samym początku się zastanawiałem - ale trzeba mieć super ekipę która ma w tym doświadczenie w tego typu materiale. A o taką dziś trudno - już prawie wszyscy są na wyspach... :cry: Nie wiem też jak to wygląda kosztowo w porównaniu do BK i ceramiki?

 

Odnośnie "pompy ciepła" polecam artykuł w ostatnim nr 12/2006 MURATORZE pt. POMPA - jest tam dużo praktycznej wiedzy którą należy wziąć pod uwagę przy tego typu rozwiązaniach...

 

Pozdrowienia

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jesli zwykły BK to na pewno ocieplenie. Ale YTONGa nie trzeba ocieplać no i po prostu zastanawiałam się czy to nie wyjdzie taniej. Poza tym jest o wiele krótszy czas budowania. Sama już nie wiem...

 

heh z dośwwiadczenia... od 1999 roku pracuję w branży... i nie znam ani jednej JEDNEJ osoby która postawiła ścianę jednowarstwową i po pierwszym sezonie nie docieplała - jednowarstwówki to tylko chwyt marketingowy zobaczcie na normy a szczególnie na jedyną w europie osobną normę na ściany jednowarstwowe (piekny lobbystyczny raj ten nasz kraj)

 

w bajki nie wierzę, acha i weźcie jedno pod uwagę w tym kraju jest tak, że jeżeli ktoś coś kupił to da się pociąć, połamać i zabić a nie przyzna się że się pomylił albo ktoś go zrobił w konia - to czysto ludzkie....

 

sam nie wim co robić czy PTH 25 P+W czy. BK biały... a może szary który mogę kupić za psie pieniądze...

 

co do dachu albo brass albo Roben antracyt angoba (jeżeli się uda to coś fajnego z belgii w macie cudo ale na razie nie powiem co to :D )

 

PS. Pozdrowienia dla urzędników ze starostwa - juto obwieszę się dynamitem i zrobię wam Allah akbar....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie nie znam nikogo, kto by docieplał po sezonie ścianę jednowarstwową z Ytonga. Na forum nikt taki się personalnie nie przyznał (a przyznają się jednak do różnych błędów!). Niektórzy natomiast ocieplają wcześniej z asekuracji i strachu - właśnie przez takie posty, któree nie są oparte na własnych doświadczeniach tylko plotkach. Mieszkałam pięć lat w domu z Ytonga, sprzedałam i następny właściciel też nie narzeka. Nie wiem po czym miałabym poznać, że trzeba ocieplać - rachunki za ogrzewanie były porównywalne z sąsiadami, a nawet w porównaniu z metrażem lekko niższe (wszystkie domy nowe). W lecie było chłodno, a w zimie ciepło. Bardzo łatwo poszło wykończenie wnętrz i instalacje. Odpowiadało mi też, że mogłam wbijać gwoździki do ścian i wieszać obrazy bez wiercenia. Żadnych szczelin, ani pęknięć nie było. Ekipa do murowania była normalna, pierwszy raz murowali z Ytonga, ale starali się i nakładali klej na grzebień. Drugi dom też będę stawiać z Ytonga, ale może to ja miałam farta - lub inni pecha.

Sorki - co to znaczy, że pracujesz w branży - mam nadzieję, że to nie Ty byłeś tym wykonanwcą, po którym ocieplali! :wink: (Bez urazy - to żart oczywiście!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...