Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sorki - co to znaczy, że pracujesz w branży - mam nadzieję, że to nie Ty byłeś tym wykonanwcą, po którym ocieplali! :wink: (Bez urazy - to żart oczywiście!)

 

nie nie jestem wykonawcą :D

handluje materiałami budowlanymi

 

 

ODEBRAŁEM DZISIAJ POZWOLENIE NA BUDOWĘ Z TEJ OKAZJI STAWIAM WIRTUALNEGO BROWARA WSZYSTKIM BARWNIAKOM

 

 

PS. usuięty mam 1 komin :D jak znajdę chwilkę to wrzucę skany ze zmian w projekcie[/b]

 

raffyxxx czy możesz powiedzieć ile kosztowała adaptacja projektu u architekta bi chyba coś mnie robią w balona...:)

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Misia i Krzysiek: trochę nie rozumiem jak poiększaliście łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Tylko przesuwaliście ściankę, czy komin o te 40 cm też? A do pieca węglowego nie musi być trochę większy przekrój komina? My do tej pory myśleliśmy o kotle na gaz plus kolektory słoneczne, ale zrobiliśmy oszcowanie (na stronie gazowni warszawskiej) ile nas będzie kosztować gaz a ile węgiel i sklaniamy się do paliwa stałego. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia i Krzysiek napisali ...

Co do komina w kuchni, uważamy że jest on tam zbędny ponieważ wentylację holu oraz kuchni z powodzeniem zapewnią rury spiro, koszt wybudowania komina podraża całą sprawę no i wg nas wcale nie dodaje uroku domowi tak na froncie My zlikwidowaliśmy spizarkę więc tym bardziej jest on zbędny.

 

Ja wczoraj rozmawiałem z fachowcem i zdecydowanie odradził mi likwidacje komina w kuchni,ponieważ w kuchni potrzebne są dwa otwory kominowe,jedna to wentylacja druga np.podłączenie okapu tak że musiałbym ciągnąc przez kuchnie dwie rury spiro mi sie to jakoś nie widzi,po drugie wentylacja w dwoch górnych pokojach, jak zrobicie tam wentylacje bez komina??w sumie potrzebny jest tam komin z czterema otworami kominowymi

nie jestem fachowcem w tych sprawach,ale myslę ze jednak komin powinien być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

raffyxxx czy możesz powiedzieć ile kosztowała adaptacja projektu u architekta bi chyba coś mnie robią w balona...:)

:D

 

 

za wsio czyli adaptaja plus uzgodnienia tak że dostałem komplet do złożenia zapłaciłem 3400

umowę z gazownią i energetyką załatwiłem sam wcześniej architektka zajęła się wod-kan i resztą acha geodeta 500 za mapkę do celów projektowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zamiast komina będą dwie rury spiro, będą również wentylacją dla podasza, wg naszej oceny i architekta to wystarczy. A co macie przeciwko rurom spiro?

Lahore Co do przesunięcia ściany w pom gosp i wc do garażu, komin poszedł razem ze ścianą o 40 cm do tyłu, nadal jest przyklejony do tej ścianki działowej. Oczywiście przekrój komina spalinowego został powiekszony odpowiednio do wymogów i sztuki budowalnej przy ogrzewaniu na paliwa stałe.

Kozik My za adaptację projektu zapłaciliśmy ze wszystkimi zmianami, w tym dość spora zmiana jeśli chodzi o dodatkowe mocowanie dla dachu zwiekszające jego stabilność 2200 zł, plus 440 zł za projekt przyłącza wodociągowego.

Z upartpścia maniaka pytam raz jeszcze szanownych BARWNYCH czy któryś z waszych architektów miał wątpliwości co do dachu?

Pozdrowionka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Barwnego,

wciąż i nadal bierzemy Barwnego pod uwagę przy wyborze projektu, wiele cennych uwag i komentarzy znależliśmy właśnie w tym wątku;)

Kilka dni temu wygrzebaliśmy taki oto domek : http://www.archeton.com.pl/index.aspx - domek nazywa sie Mlecz - niestety trzeba go wybrać z rozwijanej listy po prawej stronie.

Dom wydląda bardziej pospolicie, jest bardziej rozlazły, ma mniej ciekawe kolory niż Barwny (to nie problem), ma również do likwidacji m.in. balkony i kolumienki;)) a mimo to bardzo nam się podoba

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia i Krzysiek dzięki za odpowiedź, my mamy dodatkowe 4 słupy na poddaszu (w ścianach), tyle, że usuneliśmy podcień z przodu (wielka miłość od pierwszego wejrzenia do projektu, ale była trochę za duża powierzchnia zabudowy - dla naszej działki max 127m2) i te słupy architektka dodała asekuracyjnie, dla pewności , że dach będzie stabilny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lahore co do słupów na poddaszu to też architekt nam je sugrowała jednak my chcieliśmy ich uniknąć i mamy nieco inne rozwiązanie, bardziej pracochłonne ale za to uniknęliśmy słupów. A jak te słupy u was wychodzą na pewno w ścianach? Przesuwacie ścianki na poddaszu?

A jak z liwkidacją tej podcieni? Jak dokładnie będzie wyglądać front domu? Bez tarasu i słupa? A co z wysuniętym garażem?

A i chciałam zapytać jak decydujecie się ogrzewac domek?

gdzie bedziecie budować? Bo my okolice Wrocławia.

Pozdrawiamy wszystkim Barwnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia i Krzysiek słupy wyszły w ścianach bo na skutek wycięcia podcienia mamy trochę inny kształt dachu - podobny jak w projekcie Muratora Niewielki - tyle, że daszek nad garażem i nad wejściem opiera się na jednym słupie. My będziemy się budować pod Warszawą, działka niewielka, za to ceny ho ho. Co do ogrzewania do tej pory myśleliśmy o gazie i kolektorach słonecznych do c.w.u., ale teraz zaczeliśmy myśleć o peletach. Nam odradzano paliwa stałe bo kotły nie mają tak dobrej automatyki jak na gaz, są bardziej elastyczne na zmiany warunków pracy (temperatury), bezpieczniejsza instalacja, no i mniej pracochłonne, ale zaczeliśmy interesować się cenami i rzeczywiście ogrzewanie paliwem stałym jest o połowę tańsze niż gazem, a i z Rosją nienajlepsze stosunki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia i Krzysiek napisali:

...ale teraz zaczeliśmy myśleć o peletach

 

W tej kwestii mam pewne doświadczenia. Około 3-4 lat temu brałem udział w projekcie polegającym na budowie wytwórni pelletu. Pellet jako paliwo ma prawie same zalety - tak jak i kotły do ich spalania (bardzo popularne są w Norwegii, Finlandii i reszcie Skandynawii) - ale w naszych warukach mają dużą wadę - niesabilność cen :cry: . Ceny pelletów są całkowcie wolnorynkowe (nie są regulowane przez URE). W momencie jak kalkulowaliśmy projekt cena pellets wynosiła ok 320 zł/tonę, a dziś jest to ok. 500 zł/t (w zależności od sposbu pakowania i odległości transportu). Cena zależy od ceny surowca - czyli odpadów drzewnych (a te oszalały od kiedy w elektrowniach trzeba spalać część paliwa organicznego i pali się w części odpadami drzewa) oraz od Euro - ponieważ 90% produkcji jest eksportowana - i więszkość cen jest kalkulowana w Euro i przeliczana na PLN.

Kalkulując ogrzewanie na pellets weźcie to pod uwagę - trzeba też pamiętać, że każdy sprzedawca (np. kotłów na pellets) sprzedaje tylko pozytywy swojego produktu - o ryzykach nikt nie wspomina.

 

Pozdrawiam :p

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane wyżej kociołki mają zaawansowaną automatykę jak na kotły tego typu oraz mogą spalać różne paliwa. Z tego co wiem to chyba kwestia innego "ślimaka" w podajniku przy tym kotle.

Z pewnością Putin i gaz - to nie brzmi dobrze;)

 

A co z zewnętrznymi murami? Człowiek chce zrobić i dobrze i nie najdrożej. Trójwarstwowe ściany - pomimo tego, że są najcieplejsze - odpadają - koszty, koszty.. Więc co? Ceramika czy gazobeton?

U mnie styropian także wygrywa z wełną.. Czy może ktoś ma doświadczenia z ytong'iem? (znajomi znajomych itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, jakie ściany???

Cały czas mam dylemat, robić "termos"- ( BK lub ceramika + 15 steropian ) czy dać 1 warstwówke ytong. Chyba będzie to zależne w moim przypadku od ekipy która będzie mi budować. Niech budują z tego w czym się pewnie czują żeby fuszerki nie było. Dochodzę pomału do wniosku że nie materiał najważniejszy tylko jak poskładany będzie. No ale jeszcze mam 2 miesiące żeby się zdecydować na materiał, więc proszę piszcie ludziska jak najwięcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to chyba mało kto ma choć trochę zaawansowaną budowę Barwnego. Oczywiście tylko dlatego, iż projekt jest naprawdę nowy.

Jakbym jednak się mylił to każde zdjęcie prawie na wagę złota;)

Ja mam zdecydowanie więcej czasu niż dwa miesiąc wiec z zaciekawieniem będę się przyglądał z czego powstają Wasze Barwne chatki.

Wiem jedno, ściany działowe najprawdopodobniej u mnie będą a silki - głównie ze względu na dobrą dźwiękochłonność, dom pełem małych dzieci więc...;)

A woda? miedź czy może tworzywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja z ytongiem. Opini jak zwykle jest bardzo wiele.

Z wodą wyraziłem się dość nieprecyzyjnie ponieważ pisząc woda miałem na myśli i wodę w kranie i centralne;) Generalnie także jestem za tworzywem. Cene ceną, ale z tym surowcem jestem w stanie powalczyć sam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

dzisiaj odebrałem pozwolenie na budowę HUUUUURRRRAAAAA!!!.jeszcze wizyty w bankach i ruszam na wiosne.

jak do tej pory za całą papierologie (adaptacja,znaki skarbowe na pozwolenie,przeniesienie bramy,adaptacja wod-kan,prąd)zapłaciłem 3200pln + projekt

wszystkie media(prąd ,woda,kanaliza,gaz)miałem już na działce

po pracy trzeba to opić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...