Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

15 kwietnia zacząłem budowe

poszło mi już 70 tyś. ale mój dom ma już stropy, niedługo kłade więźbe

moja ekipa 6-chłopów zasuwa bardzo szybko bo nawet sąsiedzi są zdziwieni jak to wszystko szybko idzie;

z garażu zrobiłem pokój i łazienkę,

kotłownie natomiast powiększyłem o łazienke, która do niej przylegała

pom gosp pod schodami zlikwidowałem

myśle jeszcze aby podnieść poddasze - dwa pustaki i wieniec

jak narazie pogode mam zajebistą - ani razu nie padało, więc bez przestoju

jak tak dalej pójdzie to w połowie maja będe po budowie

 

pozdrawiam wszystkich budujących Barwnego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko do Zahira, ponieważ jakis czas temu widziałem jego Barwnego,

z tego co pamiętam ściankę kolankową wyciągnąłeś na trzy pustaki bez wieńca pod murłatą, o ile w stosunku do projektu jest wyższa? Jeżeli w ogóle jest?? Nie chciałbym zachwiać bryły domu a kierownik budowy postąpił w ten sam sposób co Ty.

Jeżeli ktoś tez w ten sposób budował proszę o odpowiedź!

 

 

Hej:) ta ścianka ma dwa pustaki, ten trzeci to wieniec który jest zalany w formie z pustaków dlatego wyglądało jakby były trzy pustaki bez wieńca. Ta wysokość mi całkowicie pasuje teraz po wykończeniu poddasza. Wyżej raczej nie dawałbym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podwyższamy o jeden pustak.W związku z tym niektóre elem.drew.dachu będą dłuższe.Ale o ile?Chcemy zamówic drewno w tartaku,tylko jakie podać wymiary.?

Może ktoś nam doradzi?

 

To jest raczej proste zadanie matematyczne. Podwyższając ściankę kolankową o 25 cm, przy założeniu nachylenia dachu o kąt 35 stopni wychodzi wydłużenie krokwi (z definicji sinusa kata) około 43 cm. Krokwie narożne są w tej samej płaszczyżnie pochylone o około 28 stopni, co daje ich wydłużenie o około 53 cm na każde 25 cm ścianki kolankowej.

To wszystko oczywiście przy założeniu, że chcecie zachować proporcje jak w oryginale (proporcje wysokości dachu do wysokości budynku). Pamiętajcie jednak, że wydłużając krokwie, powiększacie również okap dachu od ściany i tworzycie sobie większy podcień. Ja też podwyższyłem ściankę o jeden pustak i wydłużyłem krokwie o 25 cm i wygląda proporcjonalnie (zdjęcia na poprzednich stronach).

Miłego budowania, u mnie wykonuje się ogrodenie i niwelacja terenu pod trawnik, za dwa tygodnie kostka brukowa i potem już przeprowadzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest to mój pierwszy, ale mam nadzieję nie ostatni post na tym forum.

Tydzień temu kupiłem projekt, jest już u architekta w celach adaptacji, dom będę budował w Białymstoku.

Mam prośbę, czy ktoś z Was buduje "BARWNEGO" gdzieś w pobliżu i zechciałby pokazać jak ów domek prezentuje się na "żywo".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie już kończą deskować dach, więc jestem szczęśliwy bo za półtora tygodnie będe po budowie;

za robotę dałem 25 tyś.

fundament mam tradycyjnie wylewano na 1,2m x 0,5m, podniąsłem go jeszcze na 4 bloczki betonowe w góre

ściany mam z betonu komórkowego także na poddaszu

więźba dachowa jak w projekcie cała deskowana z jodły impregnowanej

poddasze podniąsłem: 2 pustaki + wieniec + murłata

dach kryje blachą szwecką bo na ceramikę nie mam kasy

jedynie 3 słupy i 2 kominy zrobiłem z klinkieru CRH kalahari ton - zajebiście wygląda;

z garażu zrobiłem pokój i łazienkę

 

I muszę powiedzieć, że całą budowe zamknę w 100tyś. oczywiście bez urządzania, no i działkę miałem swoją już. :lol:

Ale pamiętajcie, że ja buduje na zamojszczyźnie, a tu jest taniej

Jak skończe budowe to wkleje zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poprosze o aktualne koszty stanu 0 projektu Barwny podstawowy. Prosze tez podac rejon w którym budujecie:

 

tan zero: roboty ziemne i wytyczenie budynku, ławy i ściany fundamentowe z izolacjami oraz inne rodzaje fundamentów określone w projekcie, beton podkładowy podłogi (chudy beton).

 

Z gory dziekuje za informacje,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wielu poszukiwaniach projektów podjeliśmy ostateczną decyzję budujemy Barwnego wersja podstawowa. Aktualnie załatwiamy pozwolenie na budowe i przymierzamy się do kredytu. Budować będziemy w pomorskim

W zwiąku z tym mam prośbę czy ktoś posiada kosztorys szczegółowy dotyczący Barwnego /te informacje potrzebne mi sa do wypełnienia wniosku przy kredycie/ lub określenie poszczególnych etapów prac.

Jeżeli tak to proszę o przesłanie na maila

[email protected]

Mam również pytanko odnośnie poddasza czy nie jest zbyt niskie Jeżeli można chętnie obejrzałabym zdjęcia o postępach prac będę informowała na bieżąco

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

step 26

Czy mógłbyś podać koszty poszczególnych etapów swojej budowy, czy w tej kwocie jest również ocieplenie z zewnątrz, wstawienie okien i.t.p.

 

Ciekaw jestem, ponieważ w sierpniu rozpoczynam budowę i zaciekawił mnie Twój post odnośnie kosztów.

 

trochę się przeliczyłem bo wyszło mi 130 tyś.zł

kryłem blachą szwecką - 30 lat gwarancji z powłoką ceramiczną, kształ całkiem inny od tych oklepanych blachodachówek ale za to musiałem zaplacić 33zł za metr ale jestem zadowolony

mój koszt to bez ocieplania budynku i bez okien na dole i drzwi

tylko okna na poddaszu mam (9 okien) z Fakro za 7,9tyś, oczywiście drewniane bo plastikow nie toleruje

ale mam już wycenę okien Urzedowskiego za 10,5tyś drewno - meranti

i 2 sztuki drzwi z blachy zewnętrzne za niecałe 4tyś

 

nie prowadziłem listy kosztów poszczególnych etapów ale:

fundament z robocizną to 12 tyś zł

a cały dach (więźba, deskowanie, folia, gwoździe, śróby, blachy do krokwi, okna dachowe, blacha oraz inne obróbki i robocizna) to 43tyś zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...