Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Jak macie rozwiązaną wentylację w gabinecie na parterze ? Czy brak wentylacji w tym pokoju jest odczuwalny (pytanie do osób które już mieszkają w Barwnym domku).

 

Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie info,

Tomek

W przypadku wentylacji grawitacyjnej cyrkulacja powietrza powinna się odbywać się od pomieszczeń "czystych" do pomieszczeń "brudnych". W pomieszczeniach "czystych" (sypalnie, salon, gabinet itp) montujesz nawiewniki, w pomieszczeniach "brudnych" (łazienki, kuchnia) montujesz kratki wentylacyjne wywiewowe). Dodatkowo kanał ma być w pomieszczeniu z piecem, kominkiem oraz w garażu.

Tak więc jeżeli w gabinecie zamontujesz nawiewnik w oknie pomieszczenie będzie wentylowane, gdyż bedzie cyrkulacja od tego nawiewnika do kratek wentlacyjnych w innych pomieszczeniach.

Jeżeli w każdym pomieszczeniu zrobiłbyś kanały wentylacyjne wywiewowe to z dużym prawdopodobieństwem zrobiłoby się podciśnienie i jeden lub wiecej kanałów przemieniłoby się w kanały nawiewowe, a to już nie jest przyjemne. Wsteczny ciąg w kominach wentylacyjnych powoduje szybkie wychładzanie sie pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U Nas w tamtym tygodniu ławy zostały zalane, teraz planuje uporządkować ziemię i zrobi drenaż przy ławie, oczywiście już jest wiele dylematów jakie materiały na izolacje fundamentów i ławy. Ale planuje tak:

od zewnętrznej strony ławy folia wywinięta na ławę na to papa

fundament z pustaków szalunkowych, bo prościej się buduje a będę to robił sam, bloczki zostaną wyrównane zaprawą, na to disprobit, 2-3 warstwy (bo sporo wody na działce), na to styropian 10 cm, i na koniec folia kubełkowa, następnie całość obsypana kamieniem tak aby nadmiar wody mógł swobodnie spływać do drenu, na każdym rogu studnie rewizyjne, całość do studni zbiorczej.

 

Tak jak napisałem, buduje sam z pomocą rodzinki i nigdy wcześniej nie stawiałem domu, ale jestem pozytywnie nastawiony.

Jak będę miał chwilkę to założe dziennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Robys!

Mam prośbę o ile jeszcze przeglądasz wiadomości z Barwnego. Ja również będę budowała Barwnego c132a i jestem ciekawa jak wyglądają pomieszczenia na dole jakie mają wymiary szczególnie chodzi mi o kuchnię czy możesz mi przesłać kilka zdjęć albo same wymiary? byłabym bardzo wdzięczna. mój emeil: [email protected]

Pozdrawiam Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z garażu zrobiliśmy dwa małe pokoje tzn. sypialnia i dla dziecka pokój, nie są wielkie ale jak dla nas wystarczą lepiej małe a osobno.. Z łazienki będzie kotłownia zrobiona i obok co była sypialnia będzie to razem jako pomieszczenia gospodarcze z kotłownią. Z wc taki schowek. A tam gdzie była w projekcie kotłownia będzie łazienka która będzie miała okno zawsze to dopływ świeżego powietrza ciut powiększona w stronę sypialni w\g projektu, Wejście do domu mamy powiększone i z boku są drzwi wejściowe przez co zwiększył się o wiele przedsionek. Później zrobię może skan pomieszczeń będzie lepiej to widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z garażu zrobiliśmy dwa małe pokoje tzn. sypialnia i dla dziecka pokój, nie są wielkie ale jak dla nas wystarczą lepiej małe a osobno.. Z łazienki będzie kotłownia zrobiona i obok co była sypialnia będzie to razem jako pomieszczenia gospodarcze z kotłownią. Z wc taki schowek. A tam gdzie była w projekcie kotłownia będzie łazienka która będzie miała okno zawsze to dopływ świeżego powietrza ciut powiększona w stronę sypialni w\g projektu, Wejście do domu mamy powiększone i z boku są drzwi wejściowe przez co zwiększył się o wiele przedsionek. Później zrobię może skan pomieszczeń będzie lepiej to widać.

 

witam jakie poniosłeś dotychczas koszty? i jeśli można to w jakiej kwocie chcesz się zmieścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Barwniaków :) czy moge prosic o przesłanie na maila zestawienia wszystkich materiałow do budowy Barwnego (do stanu surowego zamknietego) ? chcielibysmy wykonac sobie taki nasz kosztorys.... (czy stać nas na ten domek ) [email protected] z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Barwniaków :) czy moge prosic o przesłanie na maila zestawienia wszystkich materiałow do budowy Barwnego (do stanu surowego zamknietego) ? chcielibysmy wykonac sobie taki nasz kosztorys.... (czy stać nas na ten domek ) [email protected] z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam!

 

Też poproszę [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

u nas zalane fundamenty, zrobiony drenaż, ocieplenie fundamentów i w miarę wyrównany teren, koszty do tego stanu 47 tys, ale w tym pustaki na parter, koszty może trochę duże z uwagi na kiepski teren na działce, dużo wody i spadek terenu, w tym tygodniu zasypuje fundamenty, w przyszłym podbetonka, idzie powoli bo wszystko robimy we własnym zakresie popołudniami, ważne że do przodu.

mamy dodatkowo wykusz i lukarne na dachu, wycena za robocizne na dach 16 tys, dachowka,

może ktoś poleci dobrą ekipę z małopolski od dachów? bo jeszcze nie zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...