Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

po kolei, co do kosztow, to do tej pory 69 tys w tym drewno na dach, i to co widac na foto, dalo by rade mniej, ale trohe kasy poszlo na niwelacje terenu i na odwodnienie, dreny kamien, do tego wymiana ziemi, oszczedzilismy na tym ze wszytskie prace do tej pory robiliśmy sami, z pomoca rodziny, co do plyty nad podcieniem wylalem ja dlatego ze chce zrobic lukarne na dachu z przodu, zeby byla funkcjonalna musi byc na odpowiedniej wysokosci, scianka kolankowa jest cofnięta wyższa i to niesttey przeszkadza, co do dachu to za robocizne 70 zl za m2, niestety jezeli chodzi o material, to troche przespalem sprawe, bo roben od pazdziernika podniosl ceny, za monze plus czarno brazowa, sklad przez ktroty zamawiam chce okolo 3,50 zl bo jeszcze sami nie wiedza, mam dostac wycene w poniedzialek, na terenie krakowa spiewaja sobie za ta dachowke 3,70 do 3,90 po podwyzce, co do okien to tez zastanawiam sie nad roto, napisz prosze jaka cena za sztuke i co to za model, ja za fakro podstawowe, fts u2, z kolniezem mam cene 980 zl, 78x140, pytalem o wysokoorotowe, ale cena mnie zniechecila, moze roto ma taniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Już odpowiadam :) nasze okna to roto model 735 drewniane cena okna z kołnieżem 1193,06 jest to cena po duuuużym rabacie bo cena katalogowa samego okna to 1828 zł a co do ceny dachówki to wiem że się podnieśli, przed podwyżką mieliśmy wycenę na 3,27 ale nie wiem jaką cenę dostaniemy teraz.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zainteresowany projektem Barwnego.

Czy może ktoś podesłać mi wymiary poszczególnych pomieszczeń? Chodzi mi o wymiary wzdłuż ścian, gdyż chcę stworzyć wizualizację pomieszczeń.

Czy mogę prosić o przesłanie zestawienia wszystkich materiałów do realizacji tego projektu (do stanu surowego zamkniętego) ?

Czy ktoś orientował się w postawieniu Barwnego w technologii szkieletowej - skandynawskiej lub kanadyjskiej?

Wszelkie informacje proszę słać na maila [email protected]

Z góry dziękuję i pozdrawiam

radbal

Edytowane przez radbal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conrad&Beata , dokładnie to gdzie budujecie bo my chcemy zacząć w przyszłym roku w Zasolu Bielańskim ( między Oświęcimiem a Kętami).

My narazie jesteśmy na etapie adaptacji projektu

a na jakim etapie wy jesteście.

 

pozdrawiamy

Edytowane przez maniek&terka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conrad&Beata , dokładnie to gdzie budujecie bo my chcemy zacząć w przyszłym roku w Zasolu Bielańskim ( między Oświęcimiem a Kętami).

My narazie jesteśmy na etapie adaptacji projektu

a na jakim etapie wy jesteście.

 

pozdrawiamy

 

Witamy na barwnym forum :) widzę że w okolicy Oświęcimia będzie powstawał następny barwniaczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conrad&Beata , dokładnie to gdzie budujecie bo my chcemy zacząć w przyszłym roku w Zasolu Bielańskim ( między Oświęcimiem a Kętami).

My narazie jesteśmy na etapie adaptacji projektu

a na jakim etapie wy jesteście.

 

pozdrawiamy

 

witam

 

3 km od Krzeszowic, u nas zafoliowana więźba już stoi, w przyszłym tyg jak dobrze pójdzie (jak się uwinę z kominami) będzie i dachówka, później na luzie ścianki działowe i na ten rok koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem jakoś poszło

 

 

Witamy w gronie Barwniaków.

 

Ja mialem ten rok konczyc na etapie na ktorym Wy jestesce. Niestety papierologia wygrala.

Tak wiec pozostaje trzymac Kciuki za dalsze postepy w pracy.

Postaram sie Was dogonic w przyszłym roku.

 

P.S. Jakie zmainy wprowadzaliscie do waszego Barwnego??

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie,

 

My już mieszkamy od roku - krótko mówiąc jest świetnie!

 

Domek (po lekkich naszych zmianach) spisuje się na medal. Jedynym mankamentem jest nieco mały garaż i jednak brak jakiegoś sporego pomieszczenia gospodarczego na parterze. Obecnie wszystkie sprzęty typu szczotki, odkurzacze, pudła, środki czystości trzymamy w schowku pod schodami. Schowki są najważniejsze, pozwalają zachować porządek w domu. Spiżarka (nawet taka mała) to rewelacja - nie rezygnujcie!

 

Dowiedziałem się ostatnio, że firma w której zamawiałem dach (APK z Łodzi) ma stronę, która pozwala na samodzielne wykonanie wyceny kompletu dachu. Można samemu zrobić wycenę od podstaw (wprowadza się wymiary, okna, rynny itp.), ale jest tam też kilka gotowych wycen. Z ciekawości wysłałem prośbę o wycenę Barwnego i przed chwilą dostałem mailem linka. Może kogoś zainteresuje:

 

http://wycenadachu.pl/wycena/barwny-c132

 

Ceny aktualne (ponoć same się aktualizują gdy APK zmienia cenniki). Ja u siebie kładłem Tondach Stodo angoba brąz, 2 lata temu zapłaciłem coś koło 32k, teraz widzę, że jest trochę taniej.

 

Życzę wytrwałości budujacym Barwnego.

Na prawdę warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas prace się trochę przeciągają, dachowcy robią powoli ale jestem zadowolony bo starannie i dokładnie, co do cen za dach, to z moimi udziwnieniami, za materiały okolo 30 000 wraz z więźbą, rynnami, robocizna 16 500, do tego parę dodatków i robi się 50 000, dach to zdecydowanie najdroższy element całości, oczywiście wszystko zależy od wyboru materiałów, u mnie:

dachówka roben monza plus tobago plus dodatki, za całóść 14 000

okna fakro 140x78 fts, w sumie 5 sztuk (bo dołożyłem lukarne z przodu) +wyłaz, , 5000

rynny plastikowe czarne kaczmarek 2000

 

jak skończą to wkleję foto.

 

ktoś jest na podobnym etapie, pochwalcie się :) ?

 

rozglądam się powoli za podbitką (dylemat pcv czy drewno)

no i okna, na pewno plastik.

Edytowane przez Conrad&Beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej

Projekt kupiony, działka jest, kasa?no tak +/-.:(, bedzie cieżko..., trzeba będzie kombinować...ale nie ma juz odwrotu

Cel: Boże Narodznie 2011 w nowym domu.

Oby do wiosny, oby juz to wszytko zacząc. A potem by sił, czasu i kasy na jaknajdłuzej starczyło.

 

Bezczelnie zazdroszcze wszytkim, którzy zimą ogladać bedą postawione w 2010 roku mury,

jescze bardziej tym, którzy coś tam dłubać będą sobie gdy za oknem śnieg (wykończeniówka),

a juz najbardziejzazdroszczę tym, którzy mieszkają w swoim Barwnym.

 

Witają więc kitajce.

 

U nas Barwny C132a.

:wave::wave::wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...