Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witają więc kitajce

 

Witajcie w grupie :) powiem szczerze że plan bardzo ambitny i będę trzymać kciuki za zrealizowanie go :) napisz gdzie będziecie budować Wasz barwny i czy macie juz pozwolenie na budowę bo sprawy papierkowe też czasem potrafią pokrzyżować plany,w naszym przypadku tak było ale co się odwlekło to nie uciekło ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, że plan ambitny... głównie dlatego, że czas nas bardzo będzie gonił.

Poprostu nie bedziemy mieli gdzie mieszkać, w styczniu sprzedajemy nasze mieszkanie a nowi własciciele godzą się zebyśmy mieszkali w nim jescze do końca czerwca.

I zostajemy na lodzie z trójką małych dzieci. I z niepełnosprawnym tesciem, który z nami zamieszkał.

Czeka nas przeprowadzka do wynajetego mieszkania - latem.

Na samą myślo o tym robi mi się słabo.

 

W takich okolicznoscich nie można sie nie spieszyć. Stad takie cisnienie na budowanie.

 

Pozwolenie na budowe, nie mamy jeszcze. Dopiero kupiliśmy projekt i ziemie.

W energetyce są juz papiery, czekamy tez na mapkę od geodety, potem do starostwa.

 

No po to mam ta zima, zeby te wszytkie papieruchy pozałatwiać.

 

Bardzo przyjemnie się ogląda Wasze budowane i wybudowane już domki.

 

ja też tak chce!!!!!!

:bash::bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po to mam ta zima, zeby te wszytkie papieruchy pozałatwiać.

 

My też myśleliśmy że papiery szybko załatwimy ale niestety panie w urzędach tak robiły że cała papierologa trwała 2 lata, ale miejmy nadzieję że Wam uda się wszystko szybko załatwić,będę trzymać kciuki, MUSI SIĘ UDAĆ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmian, które wprowadziliśmy to:

 

Parter: połącznie łazienek na dole w jedną łazienkę z wejściem z holu i jakieś drobne zmiany jeśli chodzi o ściany, powiększyliśmy taras, wyjście na taras przez przesuwne drzwi, inne barierki na tarasach.

 

Poddasze: zmiana ustawienia okien dachowych.

 

Co bym zmienił? Zbudował parterowy dom bo bolą nogi od chodzenia po schodach ;) Tak poważnie to bym podniósł ściankę kolankową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ten cholerny frank poszedł tak do góry, jak my mamy teraz sprzedawać to mieszkanie :( nie przenosimy kredytu na budowę, nie utrzymamy wiec hipotecznego a teraz w najgorszym dla dla nas momencie dziad jeden skoczył, jak nigdy :( wrrrrrrr

 

 

 

robys

taki problem to nie problem :):):)

 

 

Ramila

2 lata? to chyba rzucały kobity tymi Waszymi papierami z biurka na biurko (bez urazy) :)))

 

Za dwa kochani to my chociażby w namiocie, ale mieszkać tam musimy, długo na wynajętym z taka watahą nie pociągniemy :( jej

 

Piękna dzisiaj ta nasza Biała Zielona Góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robys możesz napisać jakie koszty mniej więcej też zastanawiam się nad BARWNYM wariant I lub nad SKRZATEM też z MURATORA.

na razie jestem na początku inwestycji więc chciałbym dokonać właściwego wyboru co do projektu wielkości domu no i oczywiście kosztów budowy.

Prosiłbym o określenie kosztów z robocizną lub bez co warto zmienić z czego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robys możesz napisać jakie koszty mniej więcej też zastanawiam się nad BARWNYM wariant I lub nad SKRZATEM też z MURATORA.

na razie jestem na początku inwestycji więc chciałbym dokonać właściwego wyboru co do projektu wielkości domu no i oczywiście kosztów budowy.

Prosiłbym o określenie kosztów z robocizną lub bez co warto zmienić z czego nie?

 

Moje zestawienia kosztów są już raczej mało aktualne. Budowaliśmy się w latach 2008-2009 a to był budowlany szczyt jeśli chodzi o koszty. Robocizna za stan surowy zamkniety z więźbą dachową to było 50tys. robocizna za dach to ok 15tys.

Jeśli choodzi o wykończenie to .... lepiej nie mówić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) my jesteśmy na podobnym etapie jak Conrad&Beata, rozglądamy się w tej chwili za oknami na dół. Zdążyliśmy przykryć domek choć jeszcze bez okien połaciowych (mały poślizg z kołnierzami). Całość wyniosła nas ok 120 tyś. (materiał + robocizna). Profesjonalną ekipę mieliśmy tylko do dachu tak to budowaliśmy z pomocą poszczególnych fachowców i dużo własnym staraniem. W tym roku chcemy jeszcze założyć okna połaciowe, rynny i może jak się uda i jeśli dojdziemy do jednogłośnej decyzji okna na dole :). Oczywiście wszystko zależy od pogody :). Ostatnie zdjęcia są jeszcze z przed zimy, teraz Barwniak zasypany w pełni :). Pozdrawiamy

http://pi3cyk.fotosik.pl/zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z czego budowaliście i co jest na dachu czy mogę prosić o bardziej szczegółowy opis kosztów w poszczególnych etapach bardzo będe wdzięczny a robocizna ile wyniosła ja zaczynam na wiosne i muszę sporządzić kosztorys chciałbym sie zorientować co do cen

 

 

 

 

Witam :) my jesteśmy na podobnym etapie jak Conrad&Beata, rozglądamy się w tej chwili za oknami na dół. Zdążyliśmy przykryć domek choć jeszcze bez okien połaciowych (mały poślizg z kołnierzami). Całość wyniosła nas ok 120 tyś. (materiał + robocizna). Profesjonalną ekipę mieliśmy tylko do dachu tak to budowaliśmy z pomocą poszczególnych fachowców i dużo własnym staraniem. W tym roku chcemy jeszcze założyć okna połaciowe, rynny i może jak się uda i jeśli dojdziemy do jednogłośnej decyzji okna na dole :). Oczywiście wszystko zależy od pogody :). Ostatnie zdjęcia są jeszcze z przed zimy, teraz Barwniak zasypany w pełni :). Pozdrawiamy

http://pi3cyk.fotosik.pl/zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dłuższej przerwie widzę coraz więcej sympatyków Barwnego. My mieszkamy od kwietnia, jedyna zmianą jakiej dokonaliśmy to powiększenie kuchni do przodu domu. Barwny to swietny domek ale dla wszystkich, którzy jeszcze nie wybrali projektu lub planują zmiany w projekcie proponuje zastanowić sie nad pomieszczeniem gospodarczym lub podwójnym garażem bo naprawdę brakuje pomieszczenia takiego. Ja budując ponownie z pewnością podpiwniczyłbym garaż i tam umieściłbym kotłownię (piec węglowy z podajnikiem jest mocno słyszalny za ścianą pokoju )

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...